Domov Periférie Recenzia: Microsoft Wedge Mobile Keyboard

Recenzia: Microsoft Wedge Mobile Keyboard

Zdielať

Microsoft_Wedge_Mobile_Keyboard_01Ultratenká malá skladná klávesnica Microsoft Wedge Mobile Keyboard je špeciálne navrhnutá pre časté prenášanie. Výrobca ju však odporúča najmä ako príslušenstvo tabletom s operačným systémom Windows 8. Nie je to však podmienka. Vďaka rozšírenej technológií Bluetooth je možné klávesnicu spárovať s ľubovoľným zariadením.

Ako sme už spomenuli, klávesnica je tenká a malá. Je veľmi dobre prenosná a nezaberá veľa miesta. Vďaka malej hmotnosti je vhodná pre neustále prenášanie. Napriek malým rozmerom tu nájdeme klasické rozloženie klávesov. Ku klávesnici je dodávaný aj odolný kryt, ktorý ju spoľahlivo ochráni proti škrabancom. Po dokončení písania na klávesnici stačí kryt priložiť na klávesnicu, ktorá sa vypne a potom ju stačí len vložiť do tašky alebo batohu.

Microsoft_Wedge_Mobile_Keyboard_02

Výhodou použitej bezdrôtovej technológie je, že sa netreba starať o žiadny USB prijímač, ktorý sa dá stratiť. Stačí v ktoromkoľvek zariadení zapnúť Bluetooth. Potom vyhľadať zariadenie, potvrdiť kódom spárovanie a môžeme pracovať. Celkom šikovné a pomerne rýchle. Bohužiaľ, škoda, že klávesnica môže byť spárovaná naraz iba s jedným zariadením. Ak sme ju spárovali s jedným notebookom a neskôr s tabletom, pre opätovné využitie s notebookom sme ju museli v správcovi zariadení odstrániť a nanovo spárovať.

Microsoft_Wedge_Mobile_Keyboard_04

Sme radi, že klávesnica ponúka slovenské rozloženie kláves, na ktoré sme zvyknutí. Okrem toho však ponúka aj šikovné klávesové skratky pre Windows 8 a špeciálne klávesy pre rýchle ovládanie hudobných programov. Tie sú nastavené ako predvolené a funkcie F1-F12 treba stláčať cez funkciu FN. Okrem spomenutej podpory Windows 8 je možné použiť klávesnicu s ktorýmkoľvek iným operačným systémom Microsoft Windows, Android, Linux, MAC OS X, či iOS. Na iných operačných systémoch ako je MS Windows však nefungujú špeciálne klávesy Windows, prípadne sa môžu nájsť aj špeciálne klávesy, ktoré tu nemusia fungovať. Čo sa týka výpadkov, podobne ako pri ich myške, tieto výpadky pozorujeme aj na klávesnici. Škoda.

Microsoft_Wedge_Mobile_Keyboard_06

Microsoft Wedge Mobile Keyboard je malá, ľahká a prenosná klávesnica. Pripojenie cez Bluetooth z nej robí adepta a možno ju tak použiť s množstvom zariadení. Výrobca deklaruje výdrž batérií až na pol roka, my si to však kvôli obmedzenému času zapožičania nemôžeme overiť.

Microsoft_Wedge_Mobile_Keyboard_07

Bohužiaľ, všetky dobré pocity z klávesnice totálne kazí neustále vypadávanie klávesnice. Hoci tá komunikuje cez Bluetooth 3.0, neustále vypadáva. Pôvodne sme klávesnici dali vyššie hodnotenie, avšak vzhľadom na veľmi časté výpadky jej prisudzujeme maximálne 70% hodnotenie. Koniec koncov, na klávesnicu, ktorá veľmi často vypadáva a často v nevhodných okamihoch, kedy ju akurát potrebujeme tak toto nie je vhodné riešenie. Paradoxom je, že samotný výrobca odporúča klávesnicu k Windows 8/8.1 a na osmičke vypadáva. A odkaz výrobcovi? Nabudúce sa snaž a vyrob naozaj dobrý produkt, ktorý nebude vypadávať. Ak to vie Logitech, prečo by to nemal dokázať gigant, akým je Microsoft?

Parametre a špecifikácie:

Vlastnosti: nízkoprofilové klávesy, špeciálne klávesy pre ovládanie hudobných programov, viacúčelový kryt
Rozmery klávesnice:
 257×101×20,8 mm
Rozmery krytu: 264×134×13,9 mm
Hmotnosť klávesnice: 236 gramov
Hmotnosť krytu: 207 gramov
Podpora: Windows XP, Linux, MAC OS X, Android, iOS
Batérie: 2× batérie veľkosti AAA (v balení)
Pripojenie: Bezdrôtové (Bluetooth 3.0) na 2,4 GHz

Hodnotenie: 70%

Plusy
+ Kompaktné rozmery
+ Široká podpora zariadení
+ Ergonomický tvar klávesnice
+ Slovenské rozloženie kláves
+ Výdrž batérií

Mínusy
– Veľmi časté výpadky klávesnice
– Obmedzené párovanie zariadení
– Skratky a špeciálne klávesy nefungujú v iných OS

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Microsoft Wedge Mobile Keyboard poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: Microsoft

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno