Domov Novinky Nexus 5 dostáva aktualizáciu na Android 4.4.1

Nexus 5 dostáva aktualizáciu na Android 4.4.1

Zdielať

google_nexus_5Od zahájenia predaja Google Nexus 5, boli dve hlavné sťažnosti na ktoré poukázali recenzenti a používatelia. Konkrétne to boli životnosť batérie a fotoaparát. Google tvrdo pracuje na zlepšení fotoaparátu, preto môžeme čakať v najbližších dňoch aktualizáciu na Android 4.4.1.

Fotoaparát. Presne toto je najviac spomínané na novinke Nexuse 5, ale je to tým, že nerobí fotky také aké si želajú majitelia smartfónu. Podľa serveru The Verge sa nedá celkom jednoznačne zlý, ale zhotovuje nekvalitné fotografie. Problémom boli vyblednuté farby, ale aj slabší kontrast a taktiež dlhšie trvanie spustenia a zaostrenia. Naopak za istých okolností a snahe majiteľa tohto smartfónu sa s novinkou podarilo vyhotoviť snímky napríklad v režime HDR+.

Porovnanie fotografii

Vyzerá to však tak, že v Google si svoje nedostatky uvedomil a už počas mesiaca od predstavenia smartfónu, usilovne popracovali na zrýchlení fotoaparátu a zlepšení kvality snímkov. Portál Theverge.com uviedol po komunikácii zo spoločnosťou Google a jej o pripravovanej aktualizácii Android 4.4.1, ktorá má riešiť problém fotoaparátu. Podľa rozhovoru ďalej vyplýva, že sa im úspešne podarilo skrátiť čas spustenia a uzávierky. Automatické zaostrenie prešlo tiež vylepšením ako aj zrýchlením, s čím mal Nexus 5 isté problémy.

Porovnanie fotografii-2

Taktiež bol vylepšený mód snímania HDR+. Po novom sa zobrazí indikátor progresu, pre lepšiu predstavu o tom, ako dlho bude prebieha snímanie HDR fotografie. Fotografie vyhotovené s novou aktualizáciou už nepôsobia vyblednuté, sú živšie po stránke farieb a zlepšilo sa aj vyváženie bielej. Na obrázkoch môžete vidieť porovnanie, ktoré sú vyhotovené pred a po aktualizácii.

Porovnanie fotografii-3

Čo je asi dôležitejšie, je to, kedy sa táto aktualizácia dostane k majiteľom zariadenia. Podľa dostupných informácií by táto aktualizácia mala prísť do niekoľkých dní.

Zdroj: The Verge