Domov Periférie Recenzia: Meross Ambient Light

Recenzia: Meross Ambient Light

Zdielať

Otestovali sme smart stolnú lampu s HomeKitom.

Meross Ambient Light je 360° stupňová stolná lampa s podporou HomeKitu. Ide o základný model, ktorý nepodporuje pokročilé efekty alebo blikanie do rytmu hudby, čo je škoda. Výhodou je nízka cena, ktorá začína od 40 eur. Inštaláciu zvládne aj začiatočník. Stačí zapojiť lampu do elektrickej siete cez dodávaný kábel a spustiť aplikáciu Domácnosť na iPhone. Telefón pri procese nastavovania musí byť pripojený na 2,4 GHz Wi-Fi sieť. Potom stačí pridať príslušenstvo cez tlačidlo vpravo hore a naskenovať QR kód z lampy, k čomu používateľa vyzve aplikácia počas párovania. Potom už len chvíľu počkať a môžete si vyskúšať nový prírastok do smart domácnosti.

Aplikácia Domácnosť umožňuje ovládať jas a farbu svetla, na výber je klasických 16 miliónov odtieňov. Aplikácia priamo od vývojára príliš možností nerozširuje, pridáva ale možnosť nastaviť automatické zapnutie či vypnutie. Lampa je dostatočne jasná na osvetlenie malej miestnosti, nie je to náhrada stropného osvetlenia či klasickej žiarovky. Lampu sme si položili vedľa MacBooku a práca pri nej bola príjemná, neblikala, nebila do očí ani ich neunavovala. Najviac žiari pri bielej farbe a nepodporuje svetelné efekty. Ak absencia efektov nie je prekážkou, je to bez pochyby skvelý dizajnový doplnok na stôl. Lampa má LED diódu, ktorou možno cez aplikáciu vývojára vypnúť. Zariadenie je tiež kompatibilné s platformami Google Assistant, Samsung SmartThings a Amazon Alexa.

Vďaka podpore HomeKitu možno zariadenie ovládať hlasom cez Siri a je jedno, či to bude iPhone, iPad, Mac, Apple Watch alebo HomePod. Ak má používateľ v sieti k dispozícii HomePod, alebo Apple TV, lampa sa dá ovládať aj mimo lokálnej Wi-Fi siete. Je to vhodné vtedy, ak je používateľ mimo domu a chce vypnúť zabudnutú zapnutú lampu. Hlasové ovládanie funguje len s uvedenými zariadeniami, nakoľko zariadenie samotná mikrofón nemá. Je tu tiež jedno horné fyzické tlačidlo. Dvojitým poklepaním sa vypne, trojitým poklepaním sa zapne.

Meross Ambient Light možno zapojiť do automatizácií, takže používateľa môže budiť zo spánku spolu s hudbou s HomePodu a po 10 minútach sa automaticky vypnúť. Rovnako sa môže automaticky vypnúť pri odchode z bytu/domu, takže už nebude viac hroziť že lampa zostane svietiť celý deň zbytočne. Pre nenáročného používateľa je to skvelá stolová lampa, ktorú odporúčame. Používateľom, ktorí preferujú svetelné efekty musia siahnuť po iných (drahších) riešeniach.