Domov Novinky Po Macu dostáva Chrome pre Windows Master Password

Po Macu dostáva Chrome pre Windows Master Password

Zdielať

chrome logoMaster Password, ktorý nedávno Google implentoval do svojho Chroome pre Mac konečne dostáva aj Windows. Podľa Google je táto funkcia konečne dostupná v novom Chromium builde pre Windows, čoskoro sa tak očakáva pridanie aj do bežnej stabilnej verejnej verzie. Zatiaľ však žiaden dátum nebol ohlásený.Tak ako každý moderný webový prehliadač, Google Chrome ponúka možnosť používateľom uložiť heslá a prihlasovacie mená pre rôzne stránky. Ak sa raz uložia, Chrome ich jednoducho pri ďalšej návšteve automaticky vyplní.

V minulosti mali užívatelia prístup k heslám jednoducho cez: chrome://settings/passwords alebo nastavenia-> zobraziť rozšírené nastavenia-> Spravovať uložené heslá. Avšak viacero užívateľov sa sťažovalo, že každý s prístupom k PC sa dostal k heslám. Táto nová funkcia vyžaduje autentifikáciu s Windows účtami predtým než sa dostanú k heslám.

V momente, keď sa zadá master heslo, budú heslá prístupné po dobu jednej minúty následne bude master heslo vyžadované opäť. Určite je to vítana funkcia na zvýšenie bezpečnosti a tento krok určite pômože proti kritike ukladania hesiel, avšak čas 1 minúta môže byť až málo.

chrome password

Zdroj : Techspot