Domov Recenzie USB Hub: Keď máte málo portov

USB Hub: Keď máte málo portov

Zdielať

Wentronic Hub USB 2.0 4 portPokiaľ vám nestačí množstvo USB portov od výrobcu, je USB Hub, tým pravým riešením práve pre vás. Najčastejším problémom s nedostatkom potov je pri ultrabookoch. Vzhľadom na ich minimalizáciu tu väčšinou nájdete len dva USB porty. Je to žalostne málo, veď stačí, ak pripojíme myš a prípadnú redukciu na internet, či externý disk a priestor pre USB kľúč už nenájdeme.

Našťastie na tom nie sú notebooky na tom až tak zle, čo sa však nedá povedať o tenkých mobilných ultrabookoch. Je už akýmsi nepísaným štandom mať tu štyri USB porty. V najnovších dokonca nie je výnimkou nájsť tu všetky štyri porty typu 3.0 (SuperSpeed). Nájdu sa však aj takí používatelia, ktorým nestačia ani štyri a potrebujú sem zapojiť osem, alebo deväť zariadení z nejakého dôvodu. Ak patríte medzi tých používateľov, ktorým je počet portov málo, alebo vlastníte ultrabook, tak máme pre vás vhodné riešenie – USB Hub.

Value Hub USB 3.0 Hub 4 port plus napajanie

Tie môžete kúpiť už okolo 10 eur, nájdu sa však aj drahšie za 50 eur. Záleží podľa určenia a či ide o USB 2.0 huby, alebo USB 3.0, USB 3.0 s externým napájaním a podobne. Niektoré môžu byť. Takisto je výhodou Plug-and-Play, čo znemená, že stačí zapojiť USB Hub do počítača a do samotného hubu (rozbočovača) už iba pripájať zariadenia. Všetko je bez problémov, bez akéhokoľvek inštalovania nejakého driveru (ovládača). Jediný ovládač, ktorý potrebujete, je na pripájané zariadenie (napr. ak ide o webkameru, tlačiareň a pod.), avšak ani to nie je problém, nakoľko si tieto ovládače sám nájde a nainštaluje Windows (ak teda nejde o nejaké špecifické zariadenie).

Ktoré odporúčame? V dobe trendov USB 3.0 odporúčame siahnuť po hube s USB 3.0 a externým napájaním. Zaujímavým riešením však môže byť aj tento USB 2.0 hub so siedmymi portmi, avšak ak chcete ušetriť a potrebujete len nutnú základnú funkcionalitu, môžete siahnuť aj po USB 2.0 hube so štyrmi portami, ako napríklad tento. Samozrejme hocijaké iné podľa ľubovôle si môžete vybrať v kategórií USB Huby.