Domov Domácnosť Tip na darček: Univerzálny Wi-Fi router od Zyxelu

Tip na darček: Univerzálny Wi-Fi router od Zyxelu

Zdielať

Blíži sa čas, kedy žiaci a študenti končia školský rok a prichádzajú prázdniny. Otestovali sme päť produktov, ktoré sú zaujímavé pre študentov, do prírody, na výlety, alebo do domácnosti.

Zaujímavý je model od spoločnosti Zyxel, router s označením VMG8924. Vhodný je najmä pre používateľov s VDSL pripojením, funguje však veľmi dobre aj pri pripojení ku klasickému internetu (napr. optiky) cez RJ45 Ethernet kábel. Maximum tohto zariadenia je 1300 Mbps v 5 GHz a 600 Mbps v 2,4 GHz pásme. Opäť teda ide o dvojpásmový Wi-Fi, ktorý však nemá žiadne antény (všetky sú skryté vo vnútri plastovej konštrukcie).

Dizajn zariadenia je jednoduchý. Tvorí ho čierny plast, ktorý je doplnený o malý pás s LED diódami. Tie indikujú jednotlivé činnosti, ako je aktivita internetu, pripojené LAN porty, aktívne DSL, telefón, či Wi-Fi v pásme 2,4 a 5 GHz. Správa routra je v angličtine, je pomerne jednoduchá a prostredím sa nijak nelíši od ostatných zariadení spoločnosti Zyxel.

Výhodou tohto zariadenia je univerzálnosť. Používatelia, ktorí ADSL/VDSL pripojenie menia po upgrade na optické pripojenie, nemusia meniť Wi-Fi router, stačí jednoducho pripojiť RJ45 do portu WAN, všetko ostatné môžu ponechať – rozhodne však odporúčame, aby obnovili továrenské nastavenia po zmene poskytovateľa a/alebo type pripojenia, čím dôjde k znovunastaveniu na optimálne hodnoty.

Vďaka USB portu však možno použiť Wi-Fi router aj na 4G/LTE sieť. Stačí totiž pridať iba doplnkový 4G USB modem, ktorý toto pripojenie sprostredkuje, router nastaví ako zdroj internetu a zábava môže začať. Pokiaľ ide o zdroj internetu ako 4G/LTE, toto je možné v zásade aplikovať na hocaký vybraný Wi-Fi router.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno