Domov Novinky Štyri tipy na vhodné produkty na leto

Štyri tipy na vhodné produkty na leto

Zdielať

Otestovali sme štyri produkty, ktoré prídu vhod najmä na cesty aj počas leta. Dva malé a kompaktné reproduktory spolu s dvomi špuntovými slúchadlami od JBL sú vhodné k mobilným zariadeniam.

JBL Clip 3 je už tretia generácia prenosného reproduktoru. Oceňujeme predovšetkým malé rozmery a nízku hmotnosť spolu so zvýšenou odolnosťou voči vode. Práve vďaka tomu možno so sebou vziať prenosný reproduktor kamkoľvek. V balení sa nachádza prepojovací kábel microUSB-USB na nabíjanie, manuály a reproduktor. K dispozícii je vo viacerých farbách. Clip 3 je vyrobený z pevného plastu, monofónny reproduktor je chránený kovovou mriežkou, za ním je 40 mm menič, ktorý vytvára zvuk.

Výhodou je tiež podpora dvoch vstupov: bezdrôtovo cez Bluetooth, alebo cez krátky audio kábel. Prenos zvuku bezdrôtovo cez Bluetooth je ideálny v prípade mobilných zariadení a pri prenášaní. Párovanie so zariadením je jednoduché, stačí podržať „Bluetooth“ tlačidlo. Keď bliká modrá LED dióda, reproduktor je v režime párovania. Na zariadení ho potom stačí už len vyhľadať a spárovať.

Clip 3 možno použiť aj ako hands-free, keďže má v sebe zabudovaný mikrofón. Na vrchnej strane sa nachádza držiak s možnosťou pripnutia na oblečenie alebo tašku. Reproduktoru dominuje matný plast, príjemný na dotyk, ten však zachytáva aj odtlačky a nečistoty. Hoci sú rozmery malé, zvuk je veľmi dobrý. Je tu jeden 3,3W menič, zvuková stránka je dobrá, ale basy nie sú výrazné. To je však dané rozmermi meniča. Na test sme používali pre tento účel najlepšiu možnú službu – Tidal HiFi v bezstratovej kvalite.

Frekvenčný rozsah je 120 – 20000 Hz, integrovaná Li-Ion batéria má kapacitu 1000 mAh a umožňuje 10 hodín prehrávania. Nabíjanie trvá cca dve hodiny. Prednosťou je tiež zvýšená odolnosť voči vode IPX7, čo znamená, že nie je problém striekajúca voda počas dažďa. Neodporúčame však reproduktor ponárať pod hladinu vody, do bazéna, či vane. Odporúčaná cena je 59 eur, nám tu chýba technológia NFC na jednoduchšie spárovanie.

Druhým testovaným modelom je JBL Go 2. Ide o ďalšiu generáciu cenovo dostupnejšieho reproduktoru (stojí 35 eur). Jeho prvá generácia začínala na cene 25 eur, neskôr prišiel Go+ za 30 eur a teraz Go 2 je model tretej generácie. Základ Go bol kváder a to sa veľmi nelíši ani tento raz. Pribudlo však zaoblenie pre lepšie držanie a prenášanie. Podobne ako Clip 3, aj Go 2 ponúka zvýšenú odolnosť voči vode a tiež vstavaný mikrofón pre hands-free.

Pokiaľ ide o možnosti pripojenia, tak sú rovnaké, ako pri Clip 3 – 3,5 mm jack pre audio kábel a Bluetooth 4.1 pre bezdrôtový prenos. Frekvenčný rozsah je o niečo nižší a to v rozmedzí 180 – 20000 Hz, batéria má 750 mAh (teda o 250 mAh menej), a výkon je 3,1W (Clip 3 má 3,3W). O zvuk sa stará monofónny 40 mm menič. Výdrž batérie je 5 hodín a dĺžka nabíjania cca hodinu a pol. Aj v tomto prípade sme testovali zvuk na bezstratovom formáte.

V porovnaní s o niečo väčším Clip 3 sme si všimli horšiu kvalitu reprodukcie, pričom tu basy skoro absentovali. Ide teda skôr o prenosný reproduktor a je vhodný pre menej náročných poslucháčov alebo pre cestovateľov. Go 2 hrá síce lepšie ako ktorýkoľvek smartfón, alebo tablet, ale nie je to úplne to, čo by sme chceli na cestách. Teda nie v kombinácii s hudbou v bezstratovom formáte. Tu vidíme zameranie produktu – je pre ľudí, ktorí cestujú a chcú reproduktor ľahko prenášať.

Pre používateľov, ktorí chcú počúvať hudbu, alebo sledovať filmy v slúchadlách máme dva tipy. Ide o špuntové bezdrôtové slúchadlá T110BT a 205BT od JBL. Pri oboch používa výrobca ploché káble, ktoré sa nezamotávajú. Kapacita vnútornej batérie je 120 mAh a jej výdrž je na úrovni piatich hodín. Tu by sme rozhodne uvítali vyššiu výdrž. Rovnaká je aj veľkosť meniča – 8,3 mm, frekvenčný rozsah 20 – 20000 mAh, 16 Ω impedancia a verzia Bluetooth 4.0.

Slúchadlá možno nabíjať cez microUSB konektor, čo trvá cca jeden a pol hodiny. Páči sa nám zvuk, v balení sú tiež tri rôzne nadstavce. Ovládacie prvky sú situované na kábli slúchadiel. Pre úplnosť dodávame, že sú k dispozícii vo viacerých farebných verziách a ich cena je 40 eur (pre obidva modely T110BT aj 205BT).

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno