Domov Novinky Prečo sú IP kamery také obľúbené?

Prečo sú IP kamery také obľúbené?

Zdielať

Kamerové systémy sa využívajú už dlhé roky, ale moderné IP kamery sú pomerne nová záležitosť. Obľúbenosť wifi kamier stále stúpa, a to hlavne vďaka ich cenovej dostupnosti a nenáročnej inštalácií. Využiť ich môžete doma, vo firme alebo v bytových domoch. Pozrite sa s nami, aké je to jednoduché.

Viete, čo sa deje u vás doma kým ste v práci?

Máte obavy z toho, čo sa deje u vás doma alebo vo firme v čase, keď tam nie ste? Alebo vás už niekedy vykradli a rozhodli ste sa zabezpečiť? Moderné IP kamery sú dostupným a praktickým riešením. Pozrieť si čo sa deje môžete pokojne cez tablet alebo smartphone kdekoľvek a kedykoľvek. Navyše máte aj možnosť vyhotoviť si kamerové záznamy, ktoré sa pre prípad potreby dajú použiť napríklad na identifikáciu páchateľa. Počas dovolenky alebo služobnej cesty sa tak už nemusíte obávať, že vás bude doma čakať nepríjemné prekvapenie.

S káblom aj bez neho

Špeciálna Wifi kamera funguje aj bez použitia LAN kábla, čo je určite veľká výhoda. Môže byť bezdrôtovo pripojená na router, odtiaľ na modem a potom už má priamu cestu k vám do mobilu alebo tabletu. Samozrejme, sú aj modely kamier, ktoré vyžadujú pripojenie k routeru káblom. Výber je v podstate na vás a na vašich možnostiach. Tie bezdrôtové kamery sú ale menej náročné na inštaláciu a používanie.

Nie je to len kamera

Pri výbere konkrétneho modelu by ste sa mali zamerať aj na hardvérové a softvérové vybavenie. Dôležité je samozrejme rozlíšenie kamery, pričom to kvalitnejšie je HD rozlíšenie.

K užitočným funkciám patrí aj mikrofón a nočné videnie. Vo dne aj v noci tak budete nie len vidieť, ale aj počuť, čo sa u vás deje. Dokonca existujú aj modely, ktoré sú vybavené detekciou pohybu alebo zvuku či dokonca alarmom pri narušení priestoru. Samozrejme je možné dostávať upozornenia priamo na smartphon v prípade, že do chráneného priestoru niekto vnikol. Takže ide o najlepšie riešenie, ako sa dokonale chrániť a mať všetko pod kontrolou.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno