Domov Novinky Pocophone drtí konkurenciu svojím výkonom, ale aj cenou!

Pocophone drtí konkurenciu svojím výkonom, ale aj cenou!

Zdielať

Čínska spoločnosť Xiaomi predstavila špičkový smartfón Pocophone F1, ktorý v testoch “drtí” konkurenčné vlajkové lode.

Tento model prichádza s 6,18 palcovým Full HD+ displejom s pomerom strán 18.7:9. Procesorom nového smartfónu je Snapdragon 845, ktorý bol doposiaľ umiestnený v každej vlajkovej lodi konkurencie.Čo sa týka pamäte, môžete si vybrať spomedzi verzií 6 + 64GB alebo 8 + 128GB, či 8 + 256GB (RAM + ROM) Interné úložisko je možné rozšíriť prostredníctvom Micro SD kariet.

Zadný fotoaparát je duálny 12 + 5 megapixelový, predný fotoaparát až 20 megapixelový. Fotoaparát sám v reálnom čase vyberá medzi 206 scénami a hľadá najvhodnejšie nastavenie na snímanú scénu. Snímač otlačkov prstov sa nachádza na zadnej strane, taktiež je možné smartfón odomknúť na základe rozpoznávania tváre majiteľa. Smartfónu nechýba ani notifikačná LED diódka umiestnená klasicky na vrchu displeja.

Operačným systémom smarfónu je Android 8.1. Nechýba ani typická Xiaomi nadstavba MIUI –  obsahuje launcher Poco určený pre tento model smartfónu. Aktuálizácia na nový systém Android P bude dostupná v 4. kvartáli tohto roku.

Kapacita batérie nového modelu dosahuje úroveň 4000 mAh, s podporou rýchlonabíjania Quick Charge 4.0. Smartfón disponuje aj podporou Dual SIM, kde sa dá jedna SIM vymeniť za SD kartu.

Vo výkonnostnom teste Antutu sa Poco F1 vyšplhal na 2. miesto. Dosiahol až 291 302 bodov. V porovnaní s aktuálnym rebríčkom najvýkonnejších smartfónov na trhu tento model vzhľadom na svoju cenu vyniká. Najvýkonnejším smartfónom na trhu je aktuálne Xiaomi Black Shark s 292 977 bodmi.

Odoslaný screenshot obrázok

Zdroj:digit.in

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno