Domov Recenzie Recenzia: Samsung Galaxy SII Plus

Recenzia: Samsung Galaxy SII Plus

Zdielať

Samsung_Galaxy_SII_Plus_01Kórejská spoločnosť Samsung v tichosti predstavila 10.januára svoj vynovený smartfón. Ide o model Galaxy SII Plus, ktorý sa výrazne ponáša na vlajkovú loď svojho času – Galaxy SII. Hadvér v SII Plus je totožný s SII-kou. Azda jediný rozdiel je operačný systém Android vo verzii 4.1.2 Jelly Bean. Ako vždy v prípade Samsungu, aj tu nájdeme nadstavbu TouchWiz.

Jednoduchý a čistý dizajn pôsobí štýlovo a sofistikovane. Prírodou inšpirované používateľské rozhranie má prirodzený vzhľad a spolu so zvukmi, ktoré obsahuje, vyvoláva organické pocity plné pohodlia. Rozmery smartfónu sú 125×66×8,5 mm a hmotnosť je 121 gramov. Použitý 4,3 palcový Super AMOLED displej s rozlíšením 800×480 pixelov pekne vyniká pozorovacími uhlami a je radosť naň pozerať.

SII Plus sa predáva v dvoch farebných variantoch a to v bielej a modrej. Hoci uprednostňujem bielu variantu, ktorá sa mi páči viac, na test som mal k dispozícii modrú variantu. Z konektorovej výbavy tu nájdeme microUSB na nabíjanie, alebo prepojenie s počítačom a 3,5 milimetrový jack konektor slúžiaci ako výstup na slúchadlá. Okrem vypínacieho tlačidla tu je dvojtlačítko na reguláciu hlasitosti, samostatné tlačidlo na spúšť fotoaparátu chýba. Absencia tohto tlačidla sa zdá sa stáva hitom, keďže v poslednej dobe ho má máloktorý smartfón. Nevnímam to však ako negatívum a keďže možno odkaz na spúšť fotoaparátu umiestniť na domácu, alebo zamknutú obrazovku, dostatočne rýchlo sa k nemu dostanete.

Samsung_Galaxy_SII_Plus_02Samsung_Galaxy_SII_Plus_03Samsung_Galaxy_SII_Plus_04

Základom smartfónu je dvojjadrový procesor Broadcom BC28155, taktovaný na 1,2 GHz. Ten je doplnený o 1 GB RAM a vnútorné úložisko 8 GB. Vnútornú pamäť však možno rozšíriť pomocou pamäťových kariet microSD až do veľkosti 64 GB. Predný fotoaparát má rozlíšenie 2 MPx a zadný fotoaparát má rozlíšenie 8 Mpx spolu s LED bleskom, ktorý padne vhod za zhoršených svetelných podmienok. Video zaznamenávané zadným fotoaparátom možno natáčať vo Full HD. Z dátovej komunikácie tu samozrejme nechýba Wi-Fi a to štandardu 802.11 b/g/n a Bluetooth 3.0. Medzi klasickou výbavou tu nájdeme FM rádio s RDS (aj keď v novej vlajkovej lodi Samsung Galaxy S4 by ste ho hľadali márne), GPS, Glonass a vo vybraných zariadeniach aj NFC. Batéria má kapacitu 1650 mAh a jej výdrž je na úrovni priemeru v tejto kategórii smartfónov.

Aj v Galaxy SII Plus sú dostupné „vychytávky“ od spoločnosti Samsung, ktoré robia zariadenia z rady Galaxy výnimočnými. S funkciou priameho volania je telefonovanie jednoduché. Stačí, ak si pri čítaní správy či prezeraní záznamu denníka hovorov alebo kontaktu priložíte telefón k uchu a telefón automaticky vytočí dané číslo. Funkcia Smart Stay zabezpečuje, že displej telefónu sa nikdy nevypne, kým sa naň pozeráte. Funkcia inteligentného upozorňovania vás informuje o zmeškaných hovoroch a prijatých správach vždy, keď vezmete telefón do ruky. Funkcia S Beam vám umožňuje zdieľať súbory jednoduchým priložením telefónu k inému telefónu, ktorý podporuje technológiu NFC. Funkcia videa v samostatnom okne vám umožňuje pokračovať v sledovaní videa pri odosielaní správy, prezeraní fotografií či vykonávaní akýchkoľvek iných činností. Funkcia S Voice rozumie vašim hlasovým príkazom a otázkam. S funkciou AllShare Play môžete zdieľať a prehrávať rôzny obsah medzi svojimi zariadeniami Samsung prostredníctvom jediného konta Samsung. Funkcia Group Cast vám prostredníctvom zdieľania rôzneho obsahu, ako sú napríklad fotografie, súbory PDF a dokumenty balíka Microsoft Office, s používateľmi vo vašej blízkosti umožňuje vychutnávať si skutočnú spoluprácu v reálnom čase.

Samsung_Galaxy_SII_Plus_06Samsung_Galaxy_SII_Plus_07Samsung_Galaxy_SII_Plus_05

Škoda rovnakých hadvérových parametrov SII-ky. Keďže som nemal možnosť vyskúšať Galaxy SII, nemôžem porovnávať jednotlivé rozdiely vo výkone. Pravdepodobne tu však je posun v rýchlosti vďaka novšej verzii Androidu. Plynulosť smartfónu je dostatočná a to vďaka pomerne svižnému dvojjadrovému procesoru. Občas sa stalo, že mal smartfón pomalšie reakcie, no nie je to až tak tragické. Kvalita prevedenia a funkčná výbava hovorí v prospech smartfónu. SII Plus je určený najmä stredne náročným užívateľom a stačí na všetky bežné činnosti.

Parametre a špecifikácie:

Operačný systém: Android 4.1.2 Jelly Bean + nadstavba TouchWiz
Chipset: Broadcom BC28155
Procesor: dvojjadrový 1,2 GHz
Frekvencie: GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz, UMTS 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz
Rozmery: 125×66×9 mm
Hmotnosť: 118 gramov
Displej: Super AMOLED Plus, dotykový (kapacitný), 16 mil. farieb, 800×480 px.,  4,3” (109 mm)
Fotoaparát:  8 MPx, LED blesk, autofókus, nahrávanie Full HD videí (1920×1080 px., 30 fps)
Predná kamera: 2 MPx
Pamäť:  1 GB RAM + 8 GB ROM + microSD karta (do 64 GB)
Globálny prenos dát:   GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA (do 42 Mbps), HSUPA (do 5,8 Mbps)
Lokálny prenos dát: Bluetooth 4.0, microUSB, prenos Wi-Fi (802.11 a/b/g/n), DLNA, NFC
Hudba:  MP3 prehrávač, 3,5 mm jack, TV-Out
Ostatné: minimalizácia aplikácií, multitasking, akcelerometer, prehliadač dokumentov,  GPS, informačná dióda
Batéria: Li-Ion  1 650 mAh

Celkové hodnotenie: 85%

Plusy
+ Kvalita prevedenia
+ Funkcie a výbava
+ Kompaktné rozmery
+ Kvalitné spracovanie
+ Podpora microSD kariet

Mínusy
– Malá vnútorná pamäť
– Občas pomalšie reakcie
– Rovnaká hardvérová výbava s SII

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Samsung i9105 Galaxy SII Plus poskytuje server Heureka.sk

Výsledky benchmarkových testov:

Samsung_Galaxy_SII_Plus_AnTuTu_Bench_01 Samsung_Galaxy_SII_Plus_AnTuTu_Bench_02
Samsung_Galaxy_SII_Plus_CF_Bench_01 Samsung_Galaxy_SII_Plus_CF_Bench_02
Samsung_Galaxy_SII_Plus_NenaMark_01
Samsung_Galaxy_SII_Plus_NenaMark_02
Samsung_Galaxy_SII_Plus_Quadrant Samsung_Galaxy_SII_Plus_Vellamo_01
Samsung_Galaxy_SII_Plus_Vellamo_02 Samsung_Galaxy_SII_Plus_Vellamo_03
Zapožičal: Samsung

Ďalšie odborné recenzie na mobil Samsung Galaxy SII Plus nájdete na Recenzie.SME.sk

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno