Domov Recenzie Recenzia: Samsung Galaxy S4 Zoom

Recenzia: Samsung Galaxy S4 Zoom

Zdielať

Samsung-Galaxy-S4-Zoom-4Do našej redakcie si našlo cestu aj hybridné zariadenie spoločnosti Samsung. Ide o smartfón a klasického fotoaparátu. Galaxy S4 Zoom vychádza zo zariadenia Galaxy S4 Mini čo sa týka niektorých rozmerov. Galaxy S4 Zoom prichádza s rozmermi 63,5×125,5×15,4 mm a hmotnosťou 208 gramov. To všetko podstatné o tomto hybridnom zariadení sa dočítate v dnešnej recenzii.

Čo je o 100 gramov viac ako S4 mini. Ľavá hrana obsahuje trojicou tlačidiel ako napájanie, regulácia hlasitosti a tlačidlo spúšte fotoaparátu. Pravá hrana disponuje slotom pre SD kartu do 64 GB, otvor pre statív a otvor pre pútko. Horná hrana má 3,5 mm audio jack pre slúchadlá, mikrofón pre záznam zvuku a infračervený senzor pre ovládanie televízie, DVD prehrávača a iných zariadení. Dolná hrana obsahuje už len hlavný mikrofón a microUSB pre nabíjanie. USB taktiež podporuje OTA na pripojenie flash disku čo môže byť plusom pre zálohovanie fotografií.

Samsung-Galaxy-S4-Zoom-3

Na prednej hrana hybridného zariadenia sa nachádza 4,3 palcový Super AMOLED displej s qHD rozlíšením (960×540 pixelov). Čiže veľkosť a rozlíšenie displeja sa nezmenili čo je veľká škoda. Nad displejom nájdeme logo spoločnosti, slúchadlo, ktoré je chránene chrómovou mriežkou. Ďalej tu nájdeme 2,1 MPx CMOS fotoaparát pre videohovory a taktiež senzor priblíženia a svetla. Chýba tu notifikačná dióda, ktorá by informovala o zmeškaných udalostiach. Pod displejom sa nachádza dvojica dotykových tlačidiel a jedno hardvérové tlačidlo tak, ako sme zvyknutí pri ostatných zariadeniach spoločnosti Samsung. Dotykové tlačidlá sú menu, krok späť pre hardvérové tlačidlo je predvolené ako domáce tlačidlo.

Samsung-Galaxy-S4-Zoom9

Zadná hrana zariadenia je na rozdiel od iných zariadení úplne iná. Hlavnú pozornosť púta fotoaparát, ktorý má 16 MPx CMOS objektív (4:3) s automatickým zaostrovaním. Ďalej tu je reproduktor, Xenónový blesk, pomocné AF svetlo. Čo sa týka fotoaparátu ovládanie je veľmi jednoduché. Fotoaparát sa dá spustiť dvomi spôsobmi – kliknutím na ikonu fotoaparátu, alebo podržaním hardvérového tlačidla fotoaparátu. Bohužiaľ fotoaparát sa nespustí pokiaľ je zariadenie uzamknuté, čo je škoda. Keď sme sa dostali na hlavnú obrazovku a otočili sme prstencom zobrazilo sa menu kde sa dá vybrať nejaký predvolený režim ako:

 • Krásna tvár: automaticky koriguje nedokonalosti tvári pri fotografovaní portrétov
 • Na šírku: fotografovanie so zvýraznením krajiny a oblohy (zvýšenie sýtosti zelenej a modrej farby)
 • Makro: fotografovanie blízkych objektov alebo textu
 • Noc: fotografovanie kombináciou snímok na získanie jasnejších, čistejších fotografií pri nízkom osvetlení bez použitia blesku
 • Automaticky: snímanie fotografií pomocou vhodných režimov automaticky nastavovaných fotoaparátom
 • Galéria: zobrazenie fotografií a videí v Galérii

Samsung Galaxy S4 Zoom - rychle menu fotoaparatu

Po tom ako sme spustili aplikáciu fotoaparátu zobrazili sa ďalšie možnosti nastavovania a možnosti. V dolnej časti sa nachádza šípka, ktorá zobrazí možnosti efektov tak ako tomu je aj pri fotoaparáte na S4 mini, ale tu je ihneď zobrazený živý náhľad ako vyzerá daný efekt.

V ľavom dolnom rohu je možnosť prepnutia do galérie. Nad galériou sú tlačidlá na priblíženie a oddialenie. V hornom rohu je prepínanie medzi zadným a predným fotoaparátom. Ďalšia možnosť je vyvolanie rýchleho menu kde na rozdiel od S4 mini nie je možné ich meniť podľa svojho gusta. V tomto rýchlom menu sme mohli nastaviť: blesk, časovač, geolokalizáciu, pomocník, zapnutie mikrofónu a zapnutie okamžitého zdieľania fotografií. Na pravej strane displeja je softvérová spúšť fotoaparátu a taktiež softvérová spúšť videokamery.

Samsung Galaxy S4 Zoom - Rezim fotenia1Samsung Galaxy S4 Zoom - Rezim fotenia2

V strede týchto dvoch spúšti je tlačidlo s režimami:

 • Automatický: snímanie fotografií pomocou vhodných režimov automaticky nastavovaných fotoaparátom
 • Inteligentný: možnosť vybrať rôznych režimov fotoaparátu
 • Expert: je možnosť nastavenia fotoaparátu podľa vlastných požiadaviek
 • Môj režim: možnosť nastavenia štyroch režimov, ktoré používateľ najviac používa

Avšak vo fotoaparáte je možné dostať sa aj do klasického nastavenia fotoaparátu kde je možné si nastaviť veľkosť fotografií. Možnosť nastavenia režimu obrazovky je v 16:9, 4:3 a 3:2. Pri natáčaní videozáznamu pomocou S4 Zoom sme mohli natáčať video vo Full HD rozlíšení (1920×1080 pixelov) pri 30 FPS. Minúta natáčania videa vo Full HD zaberie 122 MB, preto je pri natáčaní dlhších videozáznamov nutné použiť väčšiu microSD kartu. Pritom ako sme vytvárali fotografie, alebo popri natáčaní videa sme na približovanie používali prstenec, ktorý je na objektíve fotoaparátu. Je to veľmi dobrá možnosť približovania. Pripadalo nám to ako keby sme v rukách držali klasickú zrkadlovku len v menších rozmeroch.

Samsung Galaxy S4 Zoom - nastavenie fotoaparatuSamsung Galaxy S4 Zoom - nastavenie videa

Ako sme už písali, fotoaparát má 16 MPx (v režime obrazovky 4:3), má 10 násobný optický zoom. Zoomovať možno pomocou prstenca, čo technicky zodpovedá vzdialenosti 24 až 240 mm. Fotoaparát disponuje aj optickou stabilizáciou a širokouhlým 24 mm objektívom, čím zachytíme väčší priestor. Privítali sme to hlavne v prípade, ak sme potrebovali odfotiť väčšiu skupinku ľudí. S použitím S4 Zoom sme mohli odfotiť skupinu bez toho, aby sa celá skupinka tlačila jeden na druhom.

Toto zariadenie poháňa dvojjadrový procesor Exynos 4212 s architektúrou ARM Cortex-A9, ktorý je taktovaný na 1,5 GHz. Procesor je vyrobený 32 nm procesom, grafika je Mali-400 MP. Procesoru sekunduje 1,2 GB RAM, ktorá zabezpečuje plynulý chod zariadenia za všetkých podmienok. K dispozícii je 8 GB vnútorná pamäť, ale pre používateľa je po prvom spustení dostupných len 4 GB a preto odporúčame zakúpiť si pamäťovú kartu (max. 64 GB.). Ešte spomenieme, že v dolnej hrane je klapka pod ktorou sa nachádza 2330 mAh batéria a taktiež slot pre microSIM kartu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pokiaľ ide o softvérové vybavenie zariadenia, je tu operačný systém Android 4.2.2 Jelly Bean s nadstavbou TopuchWiz a podľa najnovších informácii spoločnosť údajne pracuje aj na aktualizácii KitKat. Poďme sa pozrieť na aplikácie, ktoré Samsung pridal nastálo do zariadenia:

 • Kiosk Play –Google aplikácia, ktorá prináša najnovšie články z webov podľa vášho výberu
 • Dropbox – cloudové úložisko
 • Group Play – zdieľanie hudby, dokumentov a videí v reálnom čase
 • ChatON – komunikačná služba na bezplatnú výmenu správ
 • Google Mapy – mapy
 • Návrh fotografie – fotografie nových miest, ktoré odporúčajú navštíviť vašich blízkych
 • S prekladač – prekladanie písaných alebo hovorených viet (bez podpory slovenčiny a češtiny)
 • S Voice – hlasový asistent (bez podpory slovenčiny a češtiny)
 • Samsung Apps – Samsung obchod s aplikáciami a hrami
 • Samsung Hub – obchod s knihami a hrami
 • Samsung Link – Zdieľanie fotografii, videí a dokumentov s počítačom
 • Hangouts – komunikačná služba spoločnosti Google na bezplatne zasielanie SMS a MMS cez internet
 • TripAdvisor – vyhľadávanie hotelov, reštaurácii, atrakcii, letových spojov
 • Video – aplikácia na prehrávanie videí
 • Video Editor – aplikácia na výrobu a úpravu video súborov (veľkosť 112 MB)
 • WatchON – aplikácia na ovládanie elektro prijímačov
 • Fotopríbeh – vytvorenie albumov podľa informácii o značke

Samsung-Galaxy-S4-Zoom-5

Hmotnosť S4 Zoom je pri telefonovaní citeľná a nie príliš pohodlná pre dlhé telefonovanie. Taktiež je zvláštne pozerať na niekoho kto telefonuje z fotoaparátu J. Iste si mnohí položili otázku pre koho je toto zariadenie vytvorené? Je určený pre tých, ktorým nevadí hmotnosť zariadenia a pritom často používajú smartfón na fotenie a nepáči sa im kvalita fotiek zo smartfónu. Počas testovania sme si na váhu zariadenia pomerne rýchlo zvykli a fotografie zachytené zariadením sú veľmi dobré. Veľkým plusom je cena zariadenia oproti Galaxy S4 Mini, ktorý je lacnejší len o 20 Eur.

Parametre a špecifikácie:

Operačný systém: Android 4.2 Jelly Bean + TouchWiz UX
Chipset: Samsung Exynos 4212, ARM Cortex-A9
Procesor: dvojjadrový, 1,5 GHz
Grafika: Mali-400 MP
Frekvencie: GSM 850/900/1800/1900 MHz, UMTS 900/2100 Mhz + LTE (len niektoré trhy)
Rozmery: 126×64×15 mm
Hmotnosť: 208 gramov
Displej: Super AMOLED, 960×540 pixelov,  4,3 palcov
Fotoaparát: 16 MPx, xenónový blesk, autofókus, nahrávanie Full HD videí (1920×1080 pixelov pri 30 fps), tlačidlo spúšte, 10 násobný optický zoom, širokouhlý 24 mm objektív
Predná kamera: 1,9 MPx
Pamäť: 1,5 GB RAM + 8 GB ROM (dostupných 5 GB) + microSD karta (do 64s GB)
Globálny prenos dát:  GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA, HSUPA
Lokálny prenos dát: Bluetooth 4.0, microUSB,  Wi-Fi (802.11 a/b/g/n), NFC
Hudba: MP3 prehrávač, 3,5 mm jack
Ostatné: minimalizácia aplikácií, multitasking, prehliadač dokumentov, GPS, Glonass, akcelerometer
Batéria: Li-Ion 2 330 mAh

Hodnotenie: 90%

Plusy
+ 10 násobný zoom
+ 1,5 GB RAM
+ Kvalitne spracovanie
+ 16 MPx fotoaparát
+ Množstvo nastavení fotoaparátu
+ Nahrávanie Full HD videa
+ Smartfón a fotoaparát v jednom zariadení
+ Prijateľná cena

Mínusy
– Malé rozlíšenie displeja
– Vyššia hmotnosť
– Neprítomnosť notifikačnej diódy

Vývoj ceny na heureka.sk:

Graf ceny produktu Samsung Galaxy C1010 S4 Zoom poskytuje server Heureka.sk

Výsledky benchmarkových testov:

Samsung Galaxy S4 Zoom - AnTuTu 4.0.3xSamsung Galaxy S4 Zoom - AnTuTu
Samsung Galaxy S4 Zoom - CFBenchSamsung Galaxy S4 Zoom - Quadrant
Samsung Galaxy S4 Zoom - NeNa
Samsung Galaxy S4 Zoom - NeNa2
Samsung Galaxy S4 Zoom - VellamoSamsung Galaxy S4 Zoom - Vellamo2
Zapožičal: Samsung

Ďalšie odborné recenzie na mobil Samsung Galaxy S4 Zoom nájdete na Recenzie.SME.sk