Domov Novinky Geekphone začína s predajom smartfónu Revolution

Geekphone začína s predajom smartfónu Revolution

Zdielať

geeksphone-revolution-3Najvýznamnejším výrobcom smartfónov v Španielsku je Geeksphone, ktorý oficiálne vydal svoj Revolution smartfón s duálnym operačným systémom. Smartfón je vybavený 4,7 palcovým IPS displejom, dvojjadrovým procesorom Intel Atom, taktovaným na 1,6 GHz, má 4 GB vnútornú pamäť, ktorú je možné rozšíriť pomocou SD karty.

Okrem toho má 1 GB RAM a obsahuje 8 MPx zadný a 1,3 MPx predný fotoaparát. To všetko je napájané 2000 mAh batériou. Podľa Geeksphone bude mať smartfón dual-boot, ktorý umožní prepínať medzi operačným systémami Android a Firefox OS pomocou jednoduchého jedno-dotykového systému. Sú tu taktiež náznaky, že smartfón bude môcť spustiť iný mobilný operačný systém.

Dúfajme, že Firefox OS bude vyladenejší oproti tomu, čo bolo vidieť na Geeksphone Peak počas minuloročného MWC. Vtedy mal slabý výkon a pomalé prepínanie medzi aplikáciami a tak zatienil výhody tohoto operačného systému. Geeksphone Revolution je na predaj priamo na stránke Geeksphone a jeho cena je 222 Eur s celosvetovou dopravou.

Zdroj: GSMarena