Domov Novinky Facebook kúpil WhatsApp za 16 miliárd dolárov

Facebook kúpil WhatsApp za 16 miliárd dolárov

Zdielať

Facebook-WhatsappWhatsApp, cross-platformová aplikácia, ktorá má veľkú popularitu, bude v tomto roku patriť spoločnosti Facebooku. Oznámil to Mark Zuckerberg, CEO Facebooku. Dohodli sa na kúpe WhatsApp za ohromujúcich 16 miliárd dolárov, vrátane 12 miliárd dolárov akcií Facebooku a 4 miliárd dolárov v hotovosti.

Podľa Facebooku sa akvizíciou zvýši svoju „schopnosť priviesť lepšiu konektivitu a nástroje na svete“. Pred niekoľkými mesiacmi prišli informácie, že WhatsApp stal sa viac populárny ako Messenger aplikácia Facebooku. Viete, ako sa hovorí: „ak ich neviete poraziť, pridajte sa k nim – alebo, ako v prípade Facebooku kúpiť ich“. Vo chvíli keď Facebook kúpil WhatsApp mal viac ako 450 miliónov používateľov mesačne v kombinácii všetkých mobilných platforiem: Android, iOS, Windows Phone a BlackBerry. Aplikácia je k dispozícii aj pre niektorých používateľov Asha a Symbian.

Facebook dal jasne najavo, že „jadro správ produktu WhatsApp a existujúca aplikácia Facebook Messenger bude aj naďalej fungovať ako samostatná aplikácia“. Ján Kósu, spoluzakladateľ a generálny riaditeľ aplikácie WhatsApp sa pripojí k predstavenstvu Facebooku.

Zdroj: Phonearena

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno