Domov Novinky Facebook kúpil WhatsApp za 16 miliárd dolárov

Facebook kúpil WhatsApp za 16 miliárd dolárov

Zdielať

Facebook-WhatsappWhatsApp, cross-platformová aplikácia, ktorá má veľkú popularitu, bude v tomto roku patriť spoločnosti Facebooku. Oznámil to Mark Zuckerberg, CEO Facebooku. Dohodli sa na kúpe WhatsApp za ohromujúcich 16 miliárd dolárov, vrátane 12 miliárd dolárov akcií Facebooku a 4 miliárd dolárov v hotovosti.

Podľa Facebooku sa akvizíciou zvýši svoju “schopnosť priviesť lepšiu konektivitu a nástroje na svete”. Pred niekoľkými mesiacmi prišli informácie, že WhatsApp stal sa viac populárny ako Messenger aplikácia Facebooku. Viete, ako sa hovorí: “ak ich neviete poraziť, pridajte sa k nim – alebo, ako v prípade Facebooku kúpiť ich”. Vo chvíli keď Facebook kúpil WhatsApp mal viac ako 450 miliónov používateľov mesačne v kombinácii všetkých mobilných platforiem: Android, iOS, Windows Phone a BlackBerry. Aplikácia je k dispozícii aj pre niektorých používateľov Asha a Symbian.

Facebook dal jasne najavo, že “jadro správ produktu WhatsApp a existujúca aplikácia Facebook Messenger bude aj naďalej fungovať ako samostatná aplikácia”. Ján Kósu, spoluzakladateľ a generálny riaditeľ aplikácie WhatsApp sa pripojí k predstavenstvu Facebooku.

Zdroj: Phonearena

Zdielať
Predchádzajúci článokSamsung plánuje ukázať Exynos Infinity na MWC
Nasledujúci článokMeizu bude vyrábať smartfóny s OS Ubuntu
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno