Domov Periférie Recenzia: Razer BlackWidow V2 Chroma

Recenzia: Razer BlackWidow V2 Chroma

Zdielať

Pre používateľov, ktorí majú počítačové zostavy a hľadajú mechanické klávesnice, je určite zaujímavým adeptom na kúpu aj nový model Razer BlackWidow V2 Chroma. Je to model z overenej série BlackWidow s veľmi dobrou konštrukciou. Je z odolného kovu s možnosťou osadenia mechanickými spínačmi Cherry. My sme však testovali model s drahšími spínačmi z vlastnej dielne – Razer Mechanical Switch.

Klávesnica používa technológiu Chroma, prostredníctvom ktorej možno každému klávesu priradiť špecifické podsvietenie, pričom na výber je až 16,8 milióna farieb a množstvo rozmanitých svetelných efektov. Vlastné profily je možné vytvárať pomocou rozhrania Razer Synapse. Oceňujeme kvalitné spracovanie z hliníku, ktorý je príjemný na dotyk a dodáva tiež klávesnici pevnosť. Keďže sú klávesy plastové, používateľ nepríde s hliníkovým povrchom často do styku. Poteší magnetická a odnímateľná opierka, ktorá je univerzálna a možno ju použiť aj s inými mechanickými klávesnicami od spoločnosti Razer.

Hrubší kábel vychádza zo stredu klávesnice, pričom je zakončený dvomi USB portmi a dvomi audio jack konektormi. Na klávesnici je k dispozícii jeden USB port a jeden audio výstup. Podsvietenie je skvelé a ľahko nastaviteľné pomocou známeho softvéru Razer Synapse. Možno ním nastavovať farby na klávesnici alebo myške od výrobcu ľubovoľne. Ocenili by sme aj reguláciu hlasitosti, táto tu však nie je, takže používateľ sa musí spoľahnúť na kombináciu cez funkčné tlačidlá „Fn“.

Testovaný model má anglické rozloženie kláves, čo je typické pre herné mechanické klávesnice, lokalizované layout modely by sme tu hľadali márne. K dispozícii je jednoriadkový ENTER so zvyčajnou veľkosťou ľavého SHIFTu, všetky klávesy sú v zvyčajných veľkostiach. Ich hlučnosť je pomerne vysoká, čo je vzhľadom k tomuto druhu klávesníc viac-menej bežné. Počas testu sme však zistili, že softvér klávesnice nám do panelu jazykov v OS MS Windows 10 pridal „ENG“, teda angličtinu a občas ju svojvoľne aj predvolil, čo nám pripadá otravné. Oceňujeme podporu anti-ghosting, teda možnosť stlačenia viacerých klávesov naraz, poteší aj dlhá životnosť kláves – Razer deklaruje životnosť na úrovni 80 miliónov stlačení.

Páčia sa nám textúrované, hladko tvarované klávesy, ktoré sú pohodlné a vhodné pre hráčov. Pripomienku máme k anglickému rozloženiu, oceňujeme prehľadnú aplikáciu Synapse, ktorou možno nastavovať nielen podsvietenie, ale aj ďalšie možnosti a nastavenia klávesnice. Chýbajú nám však samostatné multimediálne tlačidlá, či nastavenie hlasitosti, ktoré by sme spolu s nastaviteľnými makrami uvítali. Cena tohto modelu nie je najnižšia – 160 eur je dosť vysoká cena, hoci vzhľadom k možnostiam a funkciám ju ocení veľa hráčov.

Konštrukčné spracovanie klávesnice je dokonalé a len ťažko bude hľadať používateľ robustnejší model s dobrou ergonómiou. Farebné RGB podsvietenie každej klávesy zjednodušuje ovládanie pri zhoršených svetelných podmienkach či večeroch, rôzne efekty vyzerajú pôsobivo, hlučnosť mechanických spínačov však môže pôsobiť rušivo. Páči sa nám minimalistický dizajn s veľmi dobrou ergonómiou. Vyberáte zaujímavú mechanickú klávesnicu? Nami testovaný model BlackWidow V2 Chroma od Razeru môžeme odporúčať.Parametre a špecifikácie:

Rozmery: 484×247×42 mm
Hmotnosť: 1500 gramov
Rozhranie: drôtové, USB, dĺžka káblu 1,8 metra
Typ spínačov: Razer Mechanical Switch Yellow
Podsvietenie: 16,8 milióna farieb, RGB
Materiál: hliník, plast
Podpora: Windows, OS X, Linux

Hodnotenie: 90%

Plusy
+ Kvalitné spracovanie z hliníka a plastu
+ Kvalitné a sýte nastaviteľné podsvietenie
+ Rôzne možnosti nastavenia sklonu
+ Mechanické spínače z vlastnej dielne
+ Možnosti nastavenia v softvéri Synapse
+ Minimalistický dizajn, výborná ergonómia
+ Prítomný USB port slúžiaci ako hub

Mínusy
– Anglické rozloženie klávesnice
– Časté samovoľné prepínanie na „ENG“
– Chýbajú samostatné multimediálne klávesy

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Razer BlackWidow Chroma V2 poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: Razer

Razer BlackWidow V2 Chroma

160,00 €
9

Celkové hodnotenie

9.0/10

Plusy

  • Kvalitné spracovanie z hliníka a plastu
  • Kvalitné a sýte nastaviteľné podsvietenie
  • Rôzne možnosti nastavenia sklonu
  • Mechanické spínače z vlastnej dielne
  • Možnosti nastavenia v softvéri Synapse
  • Minimalistický dizajn, ergonómia
  • Prítomný USB port slúžiaci ako hub

Mínusy

  • Anglické rozloženie klávesnice
  • Časté samovoľné prepínanie na „ENG“
  • Nemá samostatné multimediálne klávesy

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno