Domov Periférie Recenzia: Genesis RX22

Recenzia: Genesis RX22

Zdielať

Poľská spoločnosť Genesis má v portfóliu viacero myší a klávesníc, pričom v redakcii sme mali už niekoľko modelov. Spomedzi klávesníc nás zaujala novinka v portfóliu – RX22. Ponúka veľmi nízky profil a zdvih kláves, membránové spínače a cieli na používateľov, ktorým záleží na dizajne a tichej prevádzke.

Klávesnica prichádza v kompaktnej čierno-červenej kartónovej škatuli spolu s pekným grafickým znázornením produktu. Poteší matne spracovaný zdrsnený povrch, ktorý je veľmi príjemný na dotyk. Výhodou je, že nezachytáva odtlačky prstov ani nečistoty. Klávesnica zaujme už na prvý pohľad, veľmi sa nám páči jej dizajn. Rozmerovo je veľmi malá a kompaktná, keďže jej rozmery sú 462×170×15 mm a hmotnosť 600 gramov.

Oceňujeme výklopné nožičky, ktoré sú umiestnené zo spodnej strany klávesnice a tým zabezpečujú zdvih a náklon klávesnice. Na klávesnici je celkom 104 kláves, avšak nie sú tu makro a ani multimediálne klávesy. Ovládať multimediálne funkcie nemožno ani cez „Fn“ klávesy, keďže ich klávesnica nepodporuje. RX22 má veľmi tichý chod a zároveň veľmi nízky zdvih kláves. Páči sa nám, že má testovaný model lokalizovaný česko-slovenský layout. Rozloženie kláves je výborné a chválime ho. Súčasťou je veľký dvojriadkový ENTER, veľký SHIFT po oboch stranách, pričom všetky klávesy sú od seba oddelené tak, že nedochádza k preklepom.

Výbornou správou je aj podsvietenie jednotlivých kláves. Sú však podsvietené jednou farbou ako celok. Nastaviť ich nemožno v aplikácií, keďže ju výrobca neponúka. Vybrať možno iba jedno z troch preddefinovaných podsvietení – červené, modré a fialové. Za nevýhodu považujeme fakt, že si klávesnica po opätovnom pripojení k PC nepamätá poslednú vybranú farbu a v prípade, ak odpojí používateľ klávesnicu a opäť ju pripojí, podsvietenie musí nanovo nastaviť. Prekvapilo nás tiež, že je podsvietenie v základe vypnuté a po každom pripojení klávesnice treba podsvietenie vždy zapnúť.

Genesis RX22 je nízkoprofilová, tichá a cenovo dostupná klávesnica, na ktorej sa píše výborne a pohodlne. V obchodoch ju možno kúpiť za cenu 20 eur, čo považujeme za priam fantastickú cenu. Páči sa nám konštrukčné spracovanie a dizajn, veľmi nízka hlučnosť kláves, čo je dané použitím membránových (a nie mechanických) spínačov a nízky zdvih kláves. Podsvietenie klávesnice možno nastaviť iba ako celok a nie farby pre jednotlivé klávesy. Chýba aj aplikácia, ktorá by ponúkla viac farieb na výber, ak sa však pozrieme na cenu, radi jej to odpustíme. Hľadáte tichú, pohodlnú a cenovo dostupnú klávesnicu? Genesis RX22 rozhodne odporúčame!

Vďaka výbornej ergonómii pri práci, malým rozmerom a najmä skvelej cene udeľuje redakcia DigitalPortal.sk produktu Genesis RX22 ocenenie Super cena

Super_cenaParametre a špecifikácie:

Rozmery: 462×170×15 mm
Hmotnosť: 600 gramov
Rozhranie: drôtové, USB, dĺžka káblu 1,8 metra
Typ spínačov: membránové
Podsvietenie: červená, modrá a fialová
Materiál: plast
Podpora: Windows, OS X, Linux, Android
Ďalšie výhody: tichá prevádzka, malý zdvih kláves

Hodnotenie: 90%

Plusy
+ Kvalitné konštrukčné spracovanie
+ Podsvietenie kláves v troch farbách
+ Extra tichá prevádzka, nízky zdvih
+ Prijateľné rozmery a nízka hmotnosť
+ Výborne nastavená cena (20 eur)

Mínusy
– Automaticky je podsvietenie vypnuté
– Chýba aplikácia, nezapamätá si farbu

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Natec Genesis RX22 poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: Genesis