Domov Periférie Recenzia: Logitech Wireless Trackball M570

Recenzia: Logitech Wireless Trackball M570

Zdielať

Logitech Wireless Trackball M570-8Pokiaľ hľadáte alternatívu k touchpadu alebo tradičným myškám, je pre vás bezdrôtový trackball M570 skvelou voľbou, pretože jeho dizajn je skutočne jedinečný a navrhnutý s ohľadom na celodenné pohodlie. Navyše sa vyznačuje miniatúrnym prijímačom Logitech Unifying, ktorý je možné nechať stále zasunutý v USB porte.

Spoločnosť Logitech vraví, že všetko na tomto trackballe je vytvorené s cieľom ešte viac zlepšiť pocit pri jeho používaní a poskytnúť priaznivcom trackballov pohodlie a presné, jemné ovládanie, aké si zákazníci zaslúžia.

Logitech Wireless Trackball M570-7

Toto zariadenie je určené na to, aby stabilne sedelo na jednom mieste, takže vôbec nezáleží na jeho hmotnosti. Samozrejme sme neriešili ani šmýkacie teflony, pretože namiesto nich sú tu protišmykové nôžky. Logitech Wireless Trackball M570 je zhotovený z tmavého sivého plastu s metalizovaným nádychom, ktorý je matný, ale na dotyk je skôr hladký. Výrobca sa snažil o čo najviac ergonomický dizajn, čiže tvar prispôsobený pravej ruke. Ľaváci majú v tomto prípade smolu, lebo tento trackball je pre nich nepoužiteľný.

Logitech Wireless Trackball M570-9

Trackball má navyše praktické rolovacie koliesko a ľahko dostupné tlačidlá pre posun dopredu a späť, ktoré používanie počítačov uľahčuje, či už surfujeme po internete na notebooku alebo stolnom počítači, alebo pozeráme filmy na svojom multimediálnom počítači. Ovládanie kurzoru na obrazovke pomocou bezdrôtového trackballu Logitech Wireless Trackball M570 je presné bez ohľadu na to, kde ho budete používať. Tvrdé stoly, mäkké pohovky alebo postele nepredstavujú žiaden problém. Laserový senzor pre sledovanie pohybu sníma iba guľôčku trackballu a nie povrch, ako tomu je pri myške, takže je možné trackball používať takmer kdekoľvek.

Logitech Wireless Trackball M570-11

Ďalším prvkom pre ešte vyšší komfort bezdrôtového trackballu M570 je, že pre pripojenie k počítaču používa miniatúrny bezdrôtový prijímač Logitech Unifying. Bezdrôtové pripojenie využíva vyspelú technológiu v pásme 2,4 GHz, ktorá zaručuje robustné spojenie bez výpadkov až do vzdialenosti 10 metrov. Okrem toho môžeme ľahko pridať kompatibilnú klávesnicu, numerickú klávesnicu alebo prídavnú myš a všetky sa pripoja pomocou tohto jediného prijímača a ostatné USB porty zostanú voľné. Toto je veľké plus spoločnosti Logitech, ktorú musíme pochváliť. Aby nás výmena batérií obťažovala čo najmenej, v balení je priložená batéria veľkosti AA a výdrž v trackballe je až 18 mesiacov. Praktický indikátor stavu batérie je zárukou, že nás vybitá batéria nezaskočí. Výdrž batérie závisí tiež podľa toho, ako často sa bude trackball využívať.

Logitech Wireless Trackball M570-10

Pre využitie všetkých možností je potrebné si stiahnuť softvér SetPoint vo verzii 6.32, ktorá bola dostupná v čase recenzie. Veľkosť inštalácie je len 3,5 MB, čo bolo pre nás prekvapením. Táto veľkosť platí pre balíček Smart Installer – je to rýchlejšia inštalácia, ktorá vyžaduje pripojenie k internetu. Hneď prvá záložka aplikácie je zároveň tou najdôležitejšou, pretože sa stará o nastavenie všetkých piatich tlačidiel, ktoré táto periféria ponúka. Môžeme si vybrať medzi niekoľkými základnými funkciami a prípadne si pomocou začiarknutia “other“ nechať ukázať ďalšie funkcie, kde nechýbajú vystrihnúť, kopírovať, zavrieť, krok späť/vpred, Windows Charms, zobraziť Štart menu, atď.

Logitech Wireless Trackball M570

Ďalšia záložka sa týka samotného trackballu a taktiež kolieska, ale pri ňom je možné nastaviť len rýchlosť rolovania. Lenže ani v prípade trackballu nejde o žiadne špeciálne funkcie, pretože rýchlosť pohybu, akcelerácie, stopa za ukazovateľom a automatické presúvanie na tlačidlá v dialógových oknách je štandard i v základnom nastavení myšky.

Logitech Wireless Trackball M570-2

Tretiu záložku bude veľmi dôležité navštíviť, pretože tu sme nastavili orientáciu trackballu, respektíve to, akým smerom bude jeho rotácia znamenať pohyb ukazovateľa priamo hore. Zatiaľ čo v prípade myšky je to jasné, tak trackball môžeme ovládať rôznymi spôsobmi. Pre nastavenie orientácie stačí stlačiť tlačidlo Set Orientation a potom trackballom pomaly otáčať tak, ako by sme chceli ukazovateľom pohybovať priamo hore. Tento smer sa uloží ako predvolený.

Logitech Wireless Trackball M570-5

Štvrtá záložka sa týka herného nastavenia a môžeme zapnúť funkciu detekcie hier, ktorá aktivuje ďalšie špeciálne nastavenia. Týkajú sa predovšetkým toho, aby v hrách trackball pracoval práve podľa nastavenia SetPointu.

Parametre a špecifikácie:

Rozmery: 95×145×45 mm
Hmotnosť: 130 gramov
Tlačidla: 2 hlavné, 2 vedľajšie, koliesko
Rozhranie: Logitech Unifying, 2,4 GHz, dosah 10 metrov
Ergonómia: iba pre pravú ruku
Kompatibilita: Windows XP/Vista/7/8/8.1/Mac OS X 10.5.X a vyššie
Batéria: 1× batéria veľkosti AA (v balení)

Hodnotenie: 85%

Plusy
+ Pevné telo
+ Ergonómia
+ Rozhranie
+ Možnosť použitia takmer kdekoľvek
+ Množstvo nastavení
+ Vysoká presnosť

Mínusy
– Cena

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Logitech Wireless Trackball M570 poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: Logitech

Zdielať
Predchádzajúci článokASUS pripravuje prekvapenie na 11. decembra
Nasledujúci článokGoogle zverejnil TOP 14 najlepších aplikácii za rok 2013
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno