Domov Periférie Recenzia: Logitech G700s Rechargeable Gaming Mouse

Recenzia: Logitech G700s Rechargeable Gaming Mouse

Zdielať

Logitech-G700s-6Logitech v tomto roku priniesol inovácie do svojho radu herných periférií a medzi novinky patrí aj herná myška G700s, ktorú sme mali v našej redakcie možnosť dôkladne otestovať. Myška je zabalená v štýlovej čiernej krabici s modrou rontogenovou fotografiou na čele.

Ihneď po otvorení krabice sa ukázala čierna myška s doplnovou sivou farbou a jemnou svetlou grafikou prechádzajúcou stredom. Jeho vzhľad hneď prezradí, že ide o hernú myšku. Na niekoho to môže zapôsobiť lacno až detsky, ale už po prvých minútach používania zmeníte názor. Získate totiž silného spojenca na svojej strane. Hardvér vám dokáže dať v hre istú výhodu, ktorá vám môže doslova “zachrániť život”.

Po bokoch cítiť textúrovaný, štruktúrovaný povrch, ktorý je veľké plus pre hráčov zvyknutých na dlhé hranie. Vďaka vode odpudivej povrchovej úprave (hydrofóbny poťah) sa myš v ruke nešmýka a neusádza sa na nej pot. Ani grafická potlač nie je samoúčelná, pretože zabraňuje zanechávaniu odtlačkov prstov, mastnoty a nečistôt na povrchu, ktoré by znepríjemňovali úchop myši. V konečnom dôsledku to nie je len dizajnový doplnok, ale niečo viac. Tajomstvo úspechu však tkvie v iných kvalitách.

Logitech-G700s-2

G700s je vyrábaná pre pravákov a neexistuje žiadna jej mutácia pre ľavú ruku. Aktuálne jediný hráčsky model vhodný aj pre ľavákov je model G300 (symetrická obojručená myš, vodná pre obe ruky). Keď sme myšku chytili do ruky padla ako uliata vďaka svojej skvelej ergonómii. Na ľavej strane je rest pre palec, vďaka ktorému už nebudete palec ťahať po stole a preto ho budete môcť využívať na extra programovateľné tlačidlá umiestnené na boku. Stred tela je vyvýšený, čo zabezpečí pohodlné uloženie prstov v spáde smerom dole, zatiaľ čo dlaň oddychuje na myške a nedotýka sa povrchu, na ktorom je položená. Stred je ošetrený hydrofóbnou povrchovou úpravou, ktorá prispieva k odpudzovaniu tekutín (napr. pot), vďaka čomu sa ruka na myš nelepí. Aj keď sa radí k rozmerovo väčším, vo väčšine prípadov perfektne sadne do každej ruky a bez problémov sa používa.

Logitech-G700s-3

Myška disponuje trinástimi programovateľnými tlačidlami, ktorým môžete pomocou aplikácie Logitech G priradiť rôzne príkazy, alebo špecifické makrá. Väčšina tlačidiel je na vrchnej strane, štyri, určené pre ovládanie palcom sa nachádzajú na ľavej strane. Táto verzia myšky má nové elektronické spínače, ktoré majú extrémnu životnosť. Výrobcom garantovaných je až 20 miliónov kliknutí, čo predstavuje aj pri skutočne extrémnej záťaži (denne niekoľko hodín, počas ktorých každú sekundu kliknete 2x) viac ako 3,65 roka. Bežné herné myšky majú životnosť okolo dvoch miliónov kliknutí, profesionálne modely 7 až 12 miliónov, takže 20 je minimálne dvojnásobok toho, čo aktuálne sľubuje konkurencia. V strede sa nachádza koliesko, ktoré má dva módy. Jeden z nich free run mód, kedy sa koliesko voľne točí a tento mód je super na surfovanie na internete a listovanie dlhých dokumentov. Druhý mód je sekvenčný, preklikáva cez každý jeden cyklus kolieska a je vhodný hlavne v hrách a na precízne scrollovanie.

SONY DSC

Myš má vlastnú pamäť do ktorej si môžete pomocou voľne stiahnuteľného softvéru Logitech naprogramovať vlastné funkcie a makrá (rôzne kombinácie stlačení tlačidiel, kláves na klávesnici, pohybov aj s časovou stopou). Jediným macro príkazom sa môžete napr. v hre vykloniť z úkrytu, vystreliť na protihráča, skryť sa a nabiť zbrať – všetko na jeden click. Pomocou softvéru sme si mohli prispôsobiť úroveň citlivosti, ako aj plne nastaviť funkčnosť tlačidiel. Úroveň batérie sa dá sledovať na ľavej strane kde sa nachádzajú tri LED diódy. Spodná strana obsahuje teflónové klzné podložky so životnosťou minimálne 250 km (denne pritom myšou bežne nabeháte po stole len zopár metrov), priestor pre baterku, miesto pre USB nanoprijímač a v strede sa vyníma samotný senzor.

Logitech-G700s

Ďalšou výhodou G700s je rozumná hmotnosť a možnosť spojazdniť toto zariadenie na hociktorom z počítačov – myš si pamätá prednastavený profil, takže ju stačí len pripojiť a používať – výhodné napr. na lanpárty. Myš je dodávaná s USB nanoprijímačom G-Series, ktorý má lepší dosah a komunikuje rýchlejšie – s myšou si odovzdáva informácie až 1000-krát za sekundu. Podporuje ako USB 2.0, tak aj 3.0. Na komunikáciu využíva 2.4 GHz wireless technológiu a Logitech v spravách hovorí o tom, že myška zvláda pripojovaciu rýchlosť 8-krát rýchlejšie ako bežná USB myš. Prakticky nemáte šancu vidieť žiadny rozdiel medzi pripojením s káblom alebo bezdrôtovom pripojení.

Logitech-G700s-5

Jednou zo zvláštností tohto produktu je zdroj napájania. Nabíjanie G700s prebieha klasicky cez USB port, na ktoré slúži v balení dodávaný USB-to-microUSB kábel. Nabíjate tak NiMH batériu typu AA, ktorá je v dodávaná v balení. Spoločnosť sľubuje 6 až 8 hodín výdrže batérie na jedno nabitie, pričom čas nabíjania sa pohybuje v rozmedzí 3 až 4 hodiny, čo je určite dosť. Myšku je ale možné používať aj počas nabíjania, kedy sa správa ako regulérna káblová myš. Za jednu cenu tak získavate drôtovú aj rovnako výkonnú bezdrôtovú myš.

Logitech-G700s-7

Logitech zas dokázal, že vie čo robí a vie ako to treba robiť. Pri vývoji novej myši značne zainvestoval do výskumu materiálov, vývoja nových optických senzorov, bezdrôtovej vysokorýchlostnej komunikácii, ale aj do výskumu interakcie ruky a myši pomocou infra snímačov, aby dokázal predvídať všetky možné reakcie hráčov a dokázal im v hre poskytnúť istú hardvérovú výhodu. Dôkazom toho, ako môže veda vítaziť v hre je aj táto vlajková loď z hernej G serie. Jediným mínusom myši je pomerne rýchle vybíjanie a následné dlhé dobíjanie, čo je však daň za jej vysoký výkon. Nezabúdajte však, že počas ju môžete používaj aj počas dobíjania, hoci len ako “káblovú”. Nuž a opomenúť nemožno ani vyššiu cenu, ktorá je však s ohľadom na možnosti, funkcionalitu a extrému životnosť akceptovateľná.

Parametre a špecifikácie:

Senzor: Špeciálny G-Laserový snímač s vysokou citlivosťou
Rozhranie: 2,4 GHz Wireless
Rozmery: 126×80×46 mm
Váha: 153 gramov
Počet tlačidiel: 13
Najvyššie rozlíšenie: 8200 DPI (voliteľné od 200 DPI)
Životnosť hlavných tlačidiel: 20 miliónov stlačení

Hodnotenie: 85%

Plusy
+ Senzor
+ Dizajn
+ Hmotnosť
+ Ergonómia

Mínusy
– Výdrž batérie a čas nabíjania
– Vyššia cena

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Logitech G700s Rechargeable Gaming Mouse poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: Logitech

Zdielať
Predchádzajúci článokČo si nájdeme pod Vianočným stromčekom najčastejšie?
Nasledujúci článokTP-Link predstavuje set powerline adaptérov TL-WPA4220KIT
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno