Domov Periférie Recenzia: Logitech Bluetooth Multi-Device Keyboard K480

Recenzia: Logitech Bluetooth Multi-Device Keyboard K480

Zdielať

1-Logitech_Multi_Device_Keyboard_K480_1

Logitech nám exkluzívne zaslal novú klávesnicu Bluetooth Multi-Device K480. Nakoľko produkt do veľtrhu IFA podliehal NDA, nemohli sme poskytnúť žiadne informácie. Dnešným dňom skončila a môžeme sa na ňu pozrieť. Klávesnica vyniká lesklou bielou farbou. Ak si myslíte, že to vyzerá zle, ste na omyle. Výborne ladí a Logitechu sa podaril decentný produkt. Existuje aj čierna verzia klávesnice.

Dodávame, že klávesy sú matnej farby. Spracovanie je opäť na takmer výbornú a avšak je mu čo vytknúť. Krytka batérie sa veľmi ľahko vyberá a má aj menší tlak. Nájdeme tu teda menší počet západiek. Báli by sme teda ulomeniu krytky. Našťastie batérie často vymieňať netreba. Okrem toho klávesnica nemá žiadne ďalšie slabiny čo sa týka spracovania.

Rýchlosť odozvy je výborná a na nič sa nečaká. V minulosti sme sa už stretli s menším input lagom pri Bluetooth klávesniciach. Zdvih kláves je akurát. Hoci tvrdosť kláves mohla byť jemnejšia, niekomu môže spĺňať podmienky. Je mierne tvrdšia než väčšina notebookových klávesníc, to sa týka aj výšky zdvihu kláves. Na druhej strane to nie je nič znepokojivé a je to iba náš subjektívny názor. Jemnosťou nám presne vyhovuje napríklad model MK710.

Logitech Bluetooth Multi-Device Keyboard K480 02

Rozloženie klávesnice je viac-menej atypický, no neuteká od notebookových klávesníc. Nájdeme tu tlačidlo FN, snapshot, prepínanie medzi aplikáciami, kontextové menu či možnosť zamknutia počítača. Nevyhovujú nám iba klávesy šípok, ktoré sú malé. Zvláštnosťou je ešte výrazný rozostup medzi klávesami. Všeobecne sa na klávesnici píše veľmi dobre, rýchlo a hlavne presne. Klávesnicu sme testovali v anglickej verzii, avšak bude k dispozícií aj českej a slovenskej verzii rozloženia znakov. Hmotnosť klávesnice je 820 gramov pri rozmeroch 299×20×195 mm.

Logitech Bluetooth Multi-Device Keyboard K480 03

Párovanie klávesnice s počítačom prebieha prvýkrát ručne. Nenájdeme tu teda NFC. Na klávesnici nájdeme nalepený jednoduchý návod ako párovať. Po zapnutí klávesnice vyberieme na kolečku kanál, máme na výber z 3 možností. Zároveň to znamená spárovanie až s troma zariadeniami naraz. Následne máme na výber tlačidlo “PC“ pod ktorým sa skrýva podpora Windows, Android a Chrome OS. V prípade tlačidla “i“ nájdeme zase iOS a Mac. Podržíme príslušné tlačidlo na 3 sekundy, vložíme na klávesnici požadovaný vygenerovaný PIN a potvrdíme tlačidlom ENTER.

Logitech Bluetooth Multi-Device Keyboard K480 06

Dodávame, že výrobca už štandardne nedodáva Bluetooth prijímač. Na druhej strane väčšina notebookov Bluetooth má, dávajte si teda pozor iba v prípade použitia klávesnice s väčšinou starších počítačov. V opačnom prípade pripočítajte náklady ďalších približne 10 eur. Výrobca deklaruje dosah klávesnice 10 metrov, čo je štandard daný špecifikáciou. Výdrž batérie bude do dvoch rokov.

Logitech Bluetooth Multi-Device Keyboard K480 04

Klávesnica ďalej obsahuje stojan pre tablet alebo smartfón. Ten nekulminuje s klávesmi, nemá teda len pasívnu funkciu, ale s prehľadom môžete na klávesnici písať. Výrobca uvádza podporu tabletov do 11 palcov, teda do šírky 26 centimetrov a hĺbke 1,1 centimetra. Uvádzaná nosná hmotnosť je 2500 gramov, čo je vysoko naddimenzované.

Logitech Bluetooth Multi-Device Keyboard K480 05

Na záver dodávame, že klávesnicu nespárujete s Windows Phone 8.1, nakoľko Microsoft stále nepovolil protokol HID. S inými operačnými systémami ale problém nie je. Klávesnica sa bude predávať za 49,99 eur a zárukou na dva roky. Klávesnica je určená prednostne tým, ktorí hľadajú univerzálne riešenie pre viacero platforiem. Logitech klávesnicou potešil a nemá výrazne slabiny. Pri stanovenej cene ide o výborný produkt.

Parametre a špecifikácie:

Rozmery: 299×20×195 mm
Hmotnosť: 820 gramov
Bezdrôtový dosah: 10 metrov
Rozloženie kláves: typické
Technológia: bezdrôtová, Bluetooth
Batéria: 2× AAA

Hodnotenie: 85%

Plusy
+ Dizajn
+ Spracovanie
+ Cena
+ Podpora až 3 zariadení naraz
+ Multiplatformovosť

Mínusy
– Malé klávesy smerových šípok
– V balení chýba Bluetooth prijímač

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Logitech Bluetooth Multi-Device Keyboard K480 poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: Logitech

1 komentár