Domov Recenzie Recenzia: LG Optimus F6

Recenzia: LG Optimus F6

Zdielať

LG Optimus F6Ďalší smartfón, ktorý spoločnosť pridala do svojho portfólia je Optimus F6. Môžeme už na začiatok povedať, že je to kvalitný smartfón. Poteší aj to, že Optimus F6 prichádza na slovenský trh s podporou 4G siete. V balení bol smartfón, batéria, cestovný adaptér, dátový kábel, stereo slúchadlá a záručný list. Smartfón má rozmery 127×65×10 mm a hmotnosť 126 gramov.

F6-ka sa zaraďuje do strednej triedy, no netreba ho hneď obchádzať. Spoločnosť LG svoje smartfóny vyrába s veľkou precíznosťou a kvalitným spracovaním. Aj keď je zaradený do strednej triedy, určite osloví veľký okruh zákazníkov.

Napriek tomu, že je smartfón vyrobený z plastu, všetko drží na svojom mieste ako má. Aj keď sme zatlačili na zadný kryt trošku viac, neozvalo sa žiadne vŕzganie, čiže po dizajnovej stránke je smartfón veľmi kvalitne spracovaný. Po celom bočnom obvode je tenký chrómovaný pás, ktorý dodáva smartfónu pekný vzhľad. Po oboch bočných hranách je ešte pridaný hliníkový pas, ktorý vyzerá veľmi kvalitne a pri bližšom pohľade sme si všimli jemné ryhovanie zhora nadol.

LG Optimus F6-3

Rozmiestnenie tlačidiel je už tradičné ako v každom smartfóne spoločnosti LG. Pravá hrana zahŕňa len tlačidlo zapnutia/vypnutia smartfónu. Ľavá hrana ponúka v hornej časti tlačidlo, ktoré spustí akúkoľvek aplikáciu, akú sme si nastavili. Predvolene je nastavené QuickMemo. V strede ľavej hrany sa nachádza tlačidlo regulácie hlasitosti. Dolná hrana obsahuje port microUSB pre nabíjanie alebo prepojenie smartfónu s počítačom a taktiež tu je umiestnený mikrofón. Horná hrana má 3,5 mm jack pre slúchadlá, druhý mikrofón a taktiež si tu miesto našiel aj infračervený port pre ovládanie spotrebičov (televízor, DVD prehrávač, atď.).

LG Optimus F6-2

Pri pohľade na zadnú časť, hneď v hornej časti zaujme 8 MPx fotoaparát, pod ktorým je umiestnený LED blesk. V oblasti loga spoločnosti je dotykový bod NFC technológie a v dolnej časti reproduktor. Fotoaparát je vybavený autofokusom a dokáže nahrávať videá vo Full HD rozlíšení, tj. 1920×1080 pixelov pri 30fps. Fotografie zachytené počas dňa sú veľmi dobré a v zníženej viditeľnosti pomôže LED blesk.

Pri pohľade na prednú časť zaujme kvalitný 4,5 palcový IPS displej, ktorý ponúka krásne farby a hlavne široké pozorovacie uhly. Rozlíšenie displeja je 960×540 pixelov a dosahuje 245 ppi. Displej je chránený sklíčkom Gorilla Glass 2, ktorý ochráni pred poškriabaním displeja od kľúčov v prípade nosenia smartfónu vo vrecku, alebo v kabelke. Nad displejom je 1,3 MPx fotoaparát, ktorý je ideálny pre videohovory. Taktiež je tu aj senzor priblíženia, ktorý počas telefonovania vypne displej, aby sa predišlo nechcenému stlačeniu tlačidla.

LG Optimus F6-4

Ďalší senzor je na automatickú reguláciu jasu displeja a taktiež senzor, ktorý sleduje oči používateľa. V prípade ak senzor neregistruje oči – displej sa automaticky vypne. V strede sa nachádza slúchadlo, ktoré pokrýva chromovaná mriežka. Pôsobí veľmi elegantne. Pod displejom sú po oboch stranách umiestnené dve dotykové tlačidlá (späť, menu) a v strede je hardvérové tlačidlo (domov), ktoré zároveň slúži na signalizovanie zmeškaných udalosti.

Smartfón poháňa dvojjadrový  procesor Qualcomm Snapdragon 400, taktovaný na 1,19 GHz. Procesoru sekunduje grafikou Adreno 305 a 1 GB RAM. Procesor je vyrobený 28 nm technológiou a architektúrou Krait. Smartfón obsahuje 8 GB vnútornou pamäťou, ktorú je možné navýšiť pomocou microSD karty do 32 GB. Po zložení zadného krytu sa „objaví“ 2460 mAh batéria, nad ktorou sú dva sloty. Jeden je pre microSIM kartu a druhý pre microSD kartu.

LG Optimus F6-5

Operačným systémom Optimus F6 je Android 4.1.2 Jelly Bean s nadstavbou Optimus UI. Aj napriek nadstavbe je smartfón svižný a bez náznaku seknutia. Nás smartfón milo prekvapil plynulým chodom a aj napriek tomu, že preferujeme prípady, kedy spoločnosti neinštalujú rôzne aplikácie, no v prípade LG chválime pridané aplikácie.

  • FileShare – prenos súborov cez Wi-Fi Direct
  • LG Backup – zálohovanie a obnovenie všetkých informácií v aktuálnom smartfóne
  • Polaris Viewer – prezeranie rozličných typov dokumentov MS-Office, PDF, TXT a HWP
  • Quick Translator – prekladanie viet pomocou zadného fotoaparátu (obsahuje slovenčinu a češtinu)
  • QuickRemote – aplikácia slúžiaca na ovládanie televízie, DVD prehrávača, …
  • RemoteCall – umožňuje zástupcovi na diaľku diagnostikovať vaše zariadenie a poskytnúť technickú podporu
  • Safety Care – upozorní priateľov a rodinu, ak budete v núdzovej situácii
  • SmartShare – bezdrôtový prenos fotografií zo smartfónu na veľkej obrazovke, TV atď.
  • SmartWorld – obchod s aplikáciami od LG na spôsob Google Play

LG Optimus F6-6

Počas testovania sme smartfón používali na bežné veci ako hovory, SMS a smartfón nám vydržal jeden a pol dňa. Samozrejme je možné batériu vybiť aj skôr, v prípade hrania hier. LG samozrejme pridáva do každého svojho smartfónu možnosť šetrenia batérie a tým aj predĺžiť výdrž batérie na jedno nabitie. Je možné nastaviť automatické zapnutie šetriča, ak stav batérie klesne pod 50, 30, 20, 10 %, alebo zapnúť stále. Taktiež je možné nastaviť čo úsporný režim vypne. Na výber je automatická synchronizácia, Wi-Fi, Bluetooth, vibrácie pri dotyku, zníženie jasu od 50% do 10%, časový limit obrazovky (1 min., 30sek., 15 sek.), svetlo dotykových tlačidiel, alebo vypnutie diódy LED tlačidla domov.

Zaujímavé je aj tlačidlo domov, ktoré je zároveň aj notifikačnou diódou, ktorú veľmi chválime. Zároveň však pôsobí trošku rušivo, ale iba v noci. Tento smartfón by sme odporúčali pre tých, ktorí nepotrebujú smartfón s prehnane veľkým displejom, fanúšikom LG, ale aj tým, ktorí nie sú zástancami tejto značky.

Parametre a špecifikácie:

Operačný Systém: Android 4.1.2 Jelly Bean + nadstavba Optimus UI
Chipset: Qualcomm Snapdragom 400, MSM8930
Procesor: dvojjadrový, 1,2 GHz
Grafika: Adreno 305
Frekvencie: GSM 850/900/1800/1900 MHz, UMTS 900/2100 Mhz, LTE 800/900/1800/2600 MHz
Rozmery: 127×65×10 mm
Hmotnosť: 126 gramov
Displej: 4,5 palcový, IPS, 960×540 pixelov, 245 ppi, Gorilla Glass 2
Fotoaparát: 8 MPx (3264×2448 pixelov), LED blesk, autofokus, nahrávanie Full HD videí (1920×1080 pixelov, 30 fps)
Predná kamera: 1,3 MPx
Pamäť: 1 GB RAM + 8 GB ROM + microSD karta (do 32 GB)
Globálny prenos dát: GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA, HSUPA, LTE
Lokálny prenos dát: Bluetooth, microUSB, prenos Wi-Fi (802.11 b/g/n), NFC
Hudba: MP3 prehrávač, FM rádio (s RDS), 3,5 mm jack
Ostatné: minimalizácia aplikácií, multitasking, prehliadač dokumentov, GPS, akcelerometer, infraport
Batéria: Li-Ion 2 460 mAh

Hodnotenie: 85%

Plusy
+ Dizajn
+ Nadstavba
+ Plynulosť systému
+ Infračervený port
+ Pridané aplikácie
+ LED dióda domáceho tlačidlá
+ Pridané aplikácie
+ Cena (235 Eur)
+ Prítomnosť LTE

Mínusy
– Starší operačný systém
– Menšie rozlíšenie displeja

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

( Nie je k dispozícii )

Výsledky benchmarkových testov:

LG Optimus F9-AnTuTu X-2LG Optimus F9-AnTuTu X
LG Optimus F9-AnTuTu-2LG Optimus F9-AnTuTu
LG Optimus F9-CF BenchLG Optimus F9-Quadrant
LG Optimus F9-NeNa
LG Optimus F9-NeNa2
LG Optimus F9-VellamoLG Optimus F9-Vellamo2
Zapožičal: LG
Ďalšie odborné recenzie na mobil LG Optimus F6 nájdete na Recenzie.SME.sk

Zdielať
Predchádzajúci článokLenovo získavalo prestížnu cenu Design Oscar
Nasledujúci článokJe toto Cortana pre Windows Phone 8.1?
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno