Domov Novinky Je toto Cortana pre Windows Phone 8.1?

Je toto Cortana pre Windows Phone 8.1?

Zdielať

windows-phone-8Microsoft predvádza Cortanu Windows Phone 8.1. Zo všetkých nových funkcií vo Windows Phone 8.1 je táto jedna z tých na ktorú sa tešíme najviac. Ako asi viete, Cortana je prichádzajúci inteligentný osobný asistent, ktorý bude mať premiéru v systéme Windows Phone 8.1, ale pravdepodobne sa dostane do ďalších produktov spoločnosti Microsoft ako Windows 8 a Xbox One.

Treba dodať, že Microsoft ju už kedysi dávno ukázal a čakala sa snáď pred rokom. Niektoré zdroje tvrdia, že bude nielen, že konkurentom Siri, ale zároveň Siri bude po novom zdieľať rovnaký zdroj informácií – Bing. Apple sa totiž chce od Google značne oslobodiť, viď. Apple mapy.  Videli sme screenshoty UI už skôr, ale video je tu prvýkrát. Stále nevieme ako bude finálne vyzerať a aký build bude niesť Windows Phone 8.1 v RTM. Preto berte video s rezervou.

Cortana sa pýta počas inštalácie:

Ako by ste ma radi volali? …
Ako trávite svoje každodenné večery? …
Keď myslíte na jedlo, čo je pre vás najdôležitejšie v týchto dňoch? ….
Aké sú dve z vašich hlavných motivácií chodiť von alebo športovať? …
Ak chcete vedieť čo je nové vo svete, akú sekciu hľadáte ako prvú? …
Ako vám môžem pomôcť ?…

Quiet Hours

Popri Cortane sa ukázala aj nová funkcia “Quiet Hours“. Nie je úplne jasné, načo bude slúžiť, ale vieme, že  pravdepodobne automaticky zruší hovory, stlmí zvuky či notifikácie podľa nastavenia.

Zdroj: Unleashthephones