Domov Recenzie Recenzia: LG G Flex

Recenzia: LG G Flex

Zdielať

Už na prvý pohľad nás zaujal smartfón svojou zvláštnosťou – ohybným displejom. Má veľkosť šesť palcov, avšak na náš vkus je priveľký. Ovládanie v jednej ruke je nemožné, preto je časté prechytávanie bežnou súčasťou používania. Na zadnej hrane sa nachádzajú ovládacie tlačidlá podobne ako na modeli LG G2. Rozloženie prvkov na smartfóne je nasledovné: ľavá hrana obsahuje zásuvkový slot na microSIM, na opačnej pravej hrane sa nenachádza nič. Horná hrana obsahuje len mikrofón, na dolnej hrane je microUSB konektor pre nabíjanie, alebo komunikáciu s PC a 3,5 mm audio jack pre pripojenie slúchadiel, alebo externého audia.

LG_G_Flex_02

Predná strana obsahuje 6 palcový IPS displej s HD rozlíšením (1280×720 pixelov), predný fotoaparát a notifikačnú diódu spolu so slúchadlom. Pod displejom nachádzame iba logo výrobcu. Zadná strana obsahuje fotoaparát s LED bleskom a tlačidlá – vypínač a ovládanie hlasitosti. Reproduktor sa nachádza tiež vzadu, je monofónny a ľahko ho možno nechtiac zakryť. Svojou kvalitou neohúri, ide len o priemer.

LG_G_Flex_03

Flex je pomerne veľký – môžu za to jeho rozmery 161×82×8 mm. Jeho hmotnosť je 177 gramov. Spracovanie je typicky plastové, avšak nie je bezchybné. Už i pri malom pritlačení počuť zvuk – vŕzganie. Výrobca nezvládol svoju úlohu celkom ako by mal a u spoločnosti LG sme už skúsili aj oveľa lepšie zvládnuté šasi. Poteší 3500 mAh batéria, ktorá dokáže smartfón napájať aj tri dni, v prípade aktívneho používania nám vydržal deň a pol. Smartfón nemá vyberateľnú batériu, preto v prípade jej výmeny budete musieť navštíviť servisné stredisko.

LG_G_Flex_04

Aký by to bol smartfón bez gest? Flex podporuje rovnaké gestá ako je to v prípade G2-ky – odomykanie, funkcie tlačidiel hlasitosti pri zamknutom displeji, QSlide, gesto švihnutia troch prstov, možnosti zmeny skratiek v notifikačnej lište. Viac o týchto funkciách si môžete prečítať v našej recenzii.

LG_G_Flex_05

Flex poháňa štvorjadrový procesor Qualcomm Snapdragon 800, taktovaný na 2,26 GHz a je vyrábaný 28 nanometrovým výrobným procesom. Dopĺňa ho grafika Adreno 330 spolu s operačnou pamäťou – 2 GB. Vnútorná pamäť má 32 GB, z ktorej je bežne dostupných cca 24 GB pre používateľa. Podporu pamäťových kariet tu nehľadajte, podobne ako v modeli G2 ju nenájdete. Operačný systém Android vo verzii 4.2.2 Jelly Bean má nadstavbu Optimus UI. Rýchlosť a odozva systému je bezproblémová a rýchla.

LG_G_Flex_06

Flex by mal vynikať displejom. Nie je to celkom tak. Už hneď po prvom zapnutí sme badali viditeľný raster. Je to z dôvodu horšieho rozlíšenia. V dnešnej dobe použiť obyčajné HD rozlíšenie, navyše na veľkom šesť palcovom displeji je už málo. Možno si to bežný používateľ nevšimne, avšak nám v redakcií to padlo hneď do oka. Prečo LG použil toto rozlíšenie na tak veľký displej netušíme, avšak Full HD by na túto uhlopriečku akurát sedelo. Možno je pri ohnutom tvare vyššie rozlíšenie problém, do budúcnosti sa to určite zlepší.

LG_G_Flex_07

Povrch je pomerne náchylný na otlačky, veľmi ľahko sa zašpiní. Navyše je aj dosť šmykľavý, puzdro je teda viac-menej nutnou jazdou. Nepoteší ani fakt, že pri manipulácií v jednej ruke sa stáva pomerne často, že švihnutím prsta doprava vyvoláme nechcene aplikáciu fotoaparátu. Pre takto veľké  a nepraktické rozmery nemožno smartfón ovládať jednou rukou. Nechápeme celkom smerovanie výrobcov k čoraz väčším uhlopriečkam. Bohato by stačili smartfóny s uhlopriečkami okolo 4-4,5 palca.

LG_G_Flex_08

Použitý 13 MPx zadný fotoaparát, ktorý pri pohľade na špecifikáciu vyzerá viac než dobre, je taktiež sklamaním. Svojimi snímkami sa radí medzi priemer. Fotky vyzerajú fádne, chýbajú im detaily a ani pri dobrých svetelných podmienkach v exteriéri neohúria. V interiéri, alebo v horších podmienkach je fotoaparát dosť zlý. Môžeme teda konštatovať, že nie je fotoaparát ako fotoaparát, hoci s rovnakým, 13 MPx rozlíšením. Podľa rozlíšenia by si niekto mohol myslieť, že fotoaparát je na úrovni G2-ky, avšak opak je pravdou. LG G2 má v porovnaní s LG G Flex omnoho lepší fotoaparát, ku ktorému sme nemali žiadne výhrady.

LG_G_Flex_12

Tak ako sme na začiatku spomínali, LG G Flex sa odlišuje od konkurencie najmä vďaka ohnutému displeju, ktorý však neohúri, keďže vidno výrazný raster. V smartfóne je použitý slabý fotoaparát, ktorý fotí priemerne, samotné rozmery smartfónu sú príliš veľké a nepohodlné na nosenie. Reprodukcia zvuku je priemerná a navyše konštrukcia nie je najlepšie vyriešená. V čom však smartfón môže zaujať? Ponúka výkonný procesor, dostatočne veľkú operačnú a vnútornú pamäť, podporuje gestá. Zamrzí však absencia slotu na microSD karty a smartfón je navyše aj drahý. Ide o prvý „výstrelok“ tohto výrobcu s ohybným displejom, čím sa zaraďuje do tábora inovátorov v tejto oblasti. Je to možno akási nová éra, alebo trend ohnutých displejov. Kam až tento vývoj dospeje je otázkou budúcnosti.

Parametre a špecifikácie:

Operačný systém: Android 4.2.2 Jelly Bean + nadstavba Optimus UI
Chipset: Qualcomm Snapdragon 800, MSM8974
Procesor: štvorjadrový 2,26 GHz, 28 nm
Grafika: Adreno 330
Frekvencie: GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz, UMTS 900 / 2100 MHz + LTE
Rozmery: 161×82×8 mm
Hmotnosť: 177 gramov
Displej: Curved P-OLED (Real RGB), dotykový (kapacitný), 16 mil. farieb, 1280×720 pixelov,  6“ (152 mm)
Fotoaparát: 13 MPx, LED blesk, autofókus, nahrávanie Full HD videí (1920×1080 px., 60 fps), nahrávanie 4K videí (3840×2160 px., 30 fps), HDR, optický stabilizátor obrazu
Predná kamera: 2,1 MPx s nahrávaním Full HD videa
Pamäť:  2 GB RAM +  32 GB ROM
Globálny prenos dát: GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA (do 42 Mbps), HSUPA (do 5,8 Mbps)
Lokálny prenos dát: Bluetooth 4.0, microUSB, prenos Wi-Fi (802.11 a/b/g/n/ac), HDMI (cez MHL), DLNA, NFC
Hudba: MP3 prehrávač, FM rádio (s RDS), 3,5 mm jack, TV-Out
Ostatné: minimalizácia aplikácií, multitasking, akcelerometer, prehliadač dokumentov, GPS, GLONASS, informačná dióda
Batéria: 3 500 mAh

Hodnotenie: 75%

Plusy
+ Výkonný procesor
+ Softvérové vychytávky
+ Inovačné tlačidlá
+ Výdrž batérie
+ Ohybný displej
+ Nahrávanie videí v 4K

Mínusy
– Vysoká cena
– Horšia konštrukcia
– Viditeľný výrazný raster
– Priemerný fotoaparát, zvuk
– Neprakticky veľké rozmery
– Chýba slot na microSD karty
– Povrch náchylný na otlačky
– Pomerne šmykľavý povrch

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu LG D955 G Flex poskytuje server Heureka.sk

Výsledky benchmarkových testov:

LG_G_Flex_Antutu_Benchmark_01LG_G_Flex_Antutu_Benchmark_02LG_G_Flex_Antutu_Benchmark_03LG_G_Flex_Antutu_Benchmark_04LG_G_Flex_Antutu_X_Benchmark_01LG_G_Flex_Antutu_X_Benchmark_02LG_G_Flex_Antutu_X_Benchmark_03LG_G_Flex_Antutu_X_Benchmark_04LG_G_Flex_CF_Benchmark_01LG_G_Flex_CF_Benchmark_02LG_G_Flex_NenaMark_01LG_G_Flex_NenaMark_02LG_G_Flex_QuadrantLG_G_Flex_Vellamo_01LG_G_Flex_Vellamo_02LG_G_Flex_Vellamo_03
Zapožičal: LG