Domov Novinky Google spúšťa novú verziu Sheets s offline podporou

Google spúšťa novú verziu Sheets s offline podporou

Zdielať

Google-SheetsV decembri minulého roka oznámil Google novú verziu Sheets, jeho on-line tabuľkovú aplikáciu, ktorá je súčasťou sady Google Drive produktivity. Pokiaľ používate Google Docs určite vás táto aktualizácia poteší.

Nová verzia Sheets je jedným z najväčších aktualizácií v histórii produktu, aj keď používatelia pravdepodobne ocenia najviac podporu pre off-line editáciu. To funguje iba v prehliadači Chrome a môžete teraz pracovať na svojej tabuľke, aj keď ste offline a potom Google bude synchronizovať vaše úpravy, akonáhle sa dostanete k znova online. Google Docs a Google Slides už predstavoval podporu v režime offline predtým.

Google sa rozhodol ukončiť niekoľko nedostatočne využívaných funkcií s aktualizáciou. Patrí medzi ne podpora Solver nástroja v Sheets, Automatické vyplňovanie pomocou sady Google a niekoľko ďalších funkcií. Google tvrdí, že bude aktualizovať všetkých na novú verziu počas nasledujúcich niekoľkých týždňov, takže to môže chvíľu trvať, než dostanete prístup k novému Sheets.

Na oplátku je momentálne ľahšie vybrať viac buniek a pridať napríklad hypertextové odkazy. Nové pohľady filtra tiež uľahčujú zdieľanie rôznych zobrazení dát so svojimi spolupracovníkmi a tých, ktorý potrebujú extra veľké tabuľky s miliónmi buniek. Začiatkom tohto mesiaca Google tiež prišiel s podporu add-ons tretích strán pre svoje aplikácie a tie sú samozrejme k dispozícii aj v Sheets.

Zdroj: TechCrunch

Zdielať
Predchádzajúci článokRecenzia: LG G Flex
Nasledujúci článokAcer predstavil nový 27“ monitor rady K272HU
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno