Domov Novinky Google spúšťa novú verziu Sheets s offline podporou

Google spúšťa novú verziu Sheets s offline podporou

Zdielať

Google-SheetsV decembri minulého roka oznámil Google novú verziu Sheets, jeho on-line tabuľkovú aplikáciu, ktorá je súčasťou sady Google Drive produktivity. Pokiaľ používate Google Docs určite vás táto aktualizácia poteší.

Nová verzia Sheets je jedným z najväčších aktualizácií v histórii produktu, aj keď používatelia pravdepodobne ocenia najviac podporu pre off-line editáciu. To funguje iba v prehliadači Chrome a môžete teraz pracovať na svojej tabuľke, aj keď ste offline a potom Google bude synchronizovať vaše úpravy, akonáhle sa dostanete k znova online. Google Docs a Google Slides už predstavoval podporu v režime offline predtým.

Google sa rozhodol ukončiť niekoľko nedostatočne využívaných funkcií s aktualizáciou. Patrí medzi ne podpora Solver nástroja v Sheets, Automatické vyplňovanie pomocou sady Google a niekoľko ďalších funkcií. Google tvrdí, že bude aktualizovať všetkých na novú verziu počas nasledujúcich niekoľkých týždňov, takže to môže chvíľu trvať, než dostanete prístup k novému Sheets.

Na oplátku je momentálne ľahšie vybrať viac buniek a pridať napríklad hypertextové odkazy. Nové pohľady filtra tiež uľahčujú zdieľanie rôznych zobrazení dát so svojimi spolupracovníkmi a tých, ktorý potrebujú extra veľké tabuľky s miliónmi buniek. Začiatkom tohto mesiaca Google tiež prišiel s podporu add-ons tretích strán pre svoje aplikácie a tie sú samozrejme k dispozícii aj v Sheets.

Zdroj: TechCrunch