Domov Audio Recenzia: JBL Flip Essential

Recenzia: JBL Flip Essential

Zdielať

Na trhu je veľa prenosných reproduktorov, no testovaný Flip Essential ponúka prijateľnú cenu (80 eur), čo poteší mnohých zákazníkov, a takisto už viac-menej tradičný dizajn.

Spracovanie šasi vychádza z modelov JBL Flip 3, pričom na rozdiel od iných reproduktorov tejto spoločnosti, je dostupný iba v šedej a čiernej farbe. Pogumované rohy a zadný panel sú odolné, chránia zariadenie pred poškodením pri páde a rovnako ako pri ostatných, aj pri tomto modeli možno pripevniť pútko na lepšie prenášanie. Rozhodne oceňujeme zvýšenú odolnosť voči vode podľa štandardu IPX7. To znamená odolnosť voči striekajúcej vode a zároveň, že zariadenie vydrží 30 minút vo vode do 1 metra. V balení je okrem reproduktora iba microUSB kábel pre nabíjanie 3000 mAh integrovanej batérie spolu s manuálmi.

Na zadnej strane sú ovládacie prvky a konektory. Reproduktor používa na nabíjanie starší štandard microUSB namiesto USB-C, poteší však 3,5 mm audio jack vstup, čo príde vhod najmä pre zariadenia, ktoré nemajú podporu pre Bluetooth (napr. stolové PC). Oba konektory sú ukryté pod gumovým krytom, ktorý ich chráni pred poškodením vodou. Hoci je kryt vyrobený z gumy a neopotrebuje sa rýchlo, kvôli zachovaniu vodotesnosti ho odporúčame otvárať iba v prípade potreby, pretože časom môže menej tesniť. Rozmery testovaného zariadenia sú 184×64×64 mm a hmotnosť 470 gramov.

Celkový výkon reproduktora je 2× 8W, frekvenčný rozsah je v rozsahu 80 – 20 000 Hz. Integrovaná batéria sa pri výstupe 1A nabíja 3,5 hodiny, na jedno nabitie je model schopný prehrávať hudbu 10 hodín, avšak závisí od typu pripojenia zdroja zvuku a hlasitosti. Ovládanie multimédii je jednoduché. Reproduktor má iba štyri tlačidlá: prehrávanie / pozastavenie hudby, zvýšenie hlasitosti, zníženie hlasitosti a Bluetooth. Piate tlačidlo je ako jediné podsvietené na modro a možno ním zapnúť a vypnúť reproduktor. Chýba tu tlačidlo Connect+ / PartyBoost na spoločné pripojenie viacerých zariadení, ktoré sa nachádza na predošlých modeloch výrobcu, keďže Flip Essential párovanie s inými modelmi nepodporuje.

Dvojitým stlačením na tlačidlo prehrávania používateľ preskočí skladbu a tlačidlá na zvýšenie a zníženie hlasitosti možno buď stlačiť raz pre presné nastavenie hlasitosti, alebo stlačiť (podržať dlhšie) pre väčší skok hlasitosti. Takisto je k dispozícii aplikácia JBL Connect na prispôsobenie Flip Essentials. Softvérové ​​funkcie sú však obmedzené a neponúkajú až toľko možnosti personalizácie ako pri iných zariadeniach. V aplikácii možno upraviť názov reproduktora, vyhľadať a aktualizovať v reproduktore firmvér na najnovší a taktiež sledovať stav úrovni nabitia. Pokiaľ ide o konektivitu, reproduktor používa Bluetooth 4.1. Počas testovania sme použili smartfón Apple iPhone 11 a streamovaciu službu Tidal HiFi. Prehrávanie bolo počas nášho testovania plynulé a nezaznamenali žiadne problémy. Takisto poteší, že možno s reproduktorom spárovať viac smartfónov, reproduktor bude prehrávať hudbu iba z jedného zdroja.

Kvalita reprodukcie aj vzhľadom k cene bola veľmi dobrá, väčšinou vyvážená bez výrazného skreslenia, avšak náročnejší používatelia siahnu po drahších modeloch. Flip Essential sa radí medzi cenovo dostupné modely, určené menej náročným poslucháčom, ktorých poteší navyše aj zvýšenou odolnosťou voči vode. Z toho vyplýva, že nižšia cena a menšie rozmery sa prejavia aj na zvukovom výkone. Mrzí nás však, že reproduktor nepodporuje hands-free. JBL Flip Essential je v podstate vynoveným Flip 3 v trochu novšom balení a s nižšou cenou. Svojich zákazníkov si určite nájde.

Zapožičal: ELU.sk

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno