Domov Recenzie Recenzia: Huawei Ascend G700

Recenzia: Huawei Ascend G700

Zdielať

Huawei Ascend G700-4Huawei Ascend G700 je zaujímavý smartfón, ktorý už pri pohľade zaujme svojou veľkosťou. Poďme sa teraz pozrieť, čo všetko prináša tento model.

Rozmery smartfónu sú 143×73×9 mm a hmotnosť 155 gramov patrí medzi celkom príjemné údaje. Na pravej hrane sa nachádza tlačidlo zapnutia/vypnutia smartfónu. Keď sa pozrieme na ľavú hranu, tu nájdeme tlačidlo na reguláciu hlasitosti. Horná hrana obsahuje len 3,5 mm jack pre slúchadlá. Spodná hrana disponuje už len microUSB vstupom pre nabíjačku a hlavný mikrofón.

Smartfón disponuje veľkým 5“ IPS displejom s rozlíšením 1280×720 pixelov. Smartfón prichádza od výroby s ochrannou fóliou, ktorá ale zanecháva otlačky prstov. Nad displejom sa nachádza 1,3 MPx kamera pre videohovory, senzor priblíženia a senzor automatického jasu. Pod displejom sa nachádzajú tri dotykové tlačidlá: späť, domov a menu. Pozitívne na nich je aj to, že sú podsvietené.

Zadná časť smartfónu disponuje 8 MPx fotoaparátom a pod ním sa nachádza LED blesk. Nad fotoaparátom je ešte umiestnený sekundárny mikrofón. V strede zadnej časti smartfónu je logo spoločnosti Huawei a dole je reproduktor, ktorý je ukrytý za mriežkou.

Huawei Ascend G700

Srdcom tohto smartfónu je chipset spoločnosti MediaTek a konkrétne ide o štvorjadrový procesor ARM Cortex-A7 s taktom 1,2 GHz, ktorý je vyrobený 28 nm procesom. Aj keď ide o štvorjadrový procesor, výkon je menší ako u ostatných smartfónov s štvorjadrovým procesorom. Grafika smartfónu je PowerVR SGX544.

Procesoru výborne sekunduje 2 GB RAM pamäť a 8 GB vnútornej pamäte. Aj keď to nieje veľká vnútorná pamäť, je tu možnosť zväčšenia pomocou microSD karty až do 32 GB. Pod zadným plastovým krytom sa nachádza 2150 mAh batéria, ktorá v pohode postačuje na celý deň bežného používania. Pokiaľ smartfón nevyužívate každú sekundu, výdrž sa predĺži aj na jeden a pol dňa. Nad batériou sa nachádzajú sloty pre microSIM kartu a microSD kartu.

Huawei Ascend G700-2

Huawei beží na operačnom systéme Android 4.2.1 s nadstavbou Emotion UI vo verzii 1.6. Smartfón počas používania ani raz nezasekol ani nezamrzol, preto chválime spoločnosť Huawei tým, ako vyladil operačný systém. Huawei prostredie pripomína iOS, kedže sa tu nenachádza klasické menu, ako majú ostatné spoločnosti.

Aplikácie, ktoré sú nainštalované do smartfónu sa zobrazujú na jednotlivých plochách, alebo ich je možné triediť do jednotlivých priečinkov. Huawei nieje jediná spoločnosť, ktorá si takto prispôsobila Android. Podobné prostredie ponúka aj spoločnosť Xiaomi, ktorá svoje prostredie pomenovala MIUI a teší sa veľkej obľube aj na Slovensku a v Českej republike. Aj keď sa toto prostredie podobá na iOS, neprišli sme ani o widgety, ktoré na iOS nie sú.

Huawei Ascend G700-3

Jediné, čo nás trošku prekvapilo, je, že zvuky prichádzajúceho hovoru a zvuky upozornenia nieje možné nastaviť osobitne. Ale nieje veľa smartfónov, ktoré umožňujú nastaviť si rôzne profily, alebo si vytvoriť vlastný profil. Potešila taktiež prítomnosť nastavenia vypnutia a zapnutia smartfónu v určitú hodinu a určitý deň. Huawei pridal možnosť zmeny ikon a vzhľadu prostredia pomocou motívov. Dostupných je 7 motívov, ale je možné stiahnuť ďalšie.

Fotoaparát, ako sme spomínali, má 8 MPx s rozlíšením 3264×2448 pixelov a možnosťou nahrávať videá v rozlíšení Full HD, čo je 1920×1088 pixelov. Áno 1088, nieje to chyba. Kamera má k dispozícii aj stabilizáciu obrazu, ktorá vám pomôže,aby bol obraz pri nahrávaní stabilný. Predná kamera má 1,3 MPx s rozlíšením 1280×960 pixelov a videá je taktiež možne nahrávať v HD rozlíšení, a to konkrétne 1280×720 pixelov.

Huawei Ascend G700-6

Smartfón má celkom príjemne spravenú aj aplikáciu na prehrávanie hudby. Síce nemá veľa nastavení, ale na prehrávanie hudby to stačí. FM rádio je taktiež prítomné s podporou RDS. K spusteniu sú potrebné slúchadlá, ktoré slúžia aj ako anténa. Huawei predinštaloval niekoľko aplikácií, ako napríklad svietidlo a Kingsoft Office. Ďalšie sú od spoločnosti Google ( Gmail, Chrome, Google+, Mapy, atď).

Konštrukcia je plastová a pri stlačení krytu dolnej časti vzadu je počuť mierne vŕzganie, no nieje to nič strašné. Prekvapením je, že Huawei do smartfónu nepridal technológiu NFC. Na prenos dát je možné využiť Bluetooth 4.0, Wi-Fi 802.11 b/g/n a k mobilným dátovým službám je možné využiť GPRS, EDGE, UTMS, HSDPA a HSUPA.

Huawei Ascend G700-5

Huawei odviedol dobrú prácu pri výrobe tohto smartfónu, aj keď by sme uvítali viacej vymožeností, ale pokiaľ vezmeme do úvahy cenu smartfónu, sú to primerané parametre. Privítali by sme však novšiu verziu Androidu.

Parametre a špecifikácie:

Operačný Systém: Android 4.2 Jelly Bean + Emotion UI
Chipset: MediaTek MT6589
Procesor: Štvorjadrový 1,2 GHz, ARM Cotrex-A7, 28 nm
Grafika: PowerVR SGX544
Frekvencie: GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz, UMTS 900 / 2100 MHz
Rozmery: 143×73×9 mm
Hmotnosť: 155 gramov
Displej: 5 palcový IPS, dotykový (kapacitný), 1280×720 pixelov
Fotoaparát: fotoaparát 8 MPx, LED blesk, autofókus, nahrávanie Full HD videí (1920×1088 pixelov, 30 fps)
Predná kamera: 1,3 Mpx
Pamäť: 2 GB RAM, 8 GB ROM, microSD karta (do 32 GB)
Globálny prenos dát: prenos GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA (do 42 Mbps), HSUPA
Lokálny prenos dát: Bluetooth 4.0, microUSB, prenos Wi-Fi (802.11 b/g/n)
Hudba: hudba MP3 prehrávač, rádio FM rádio, 3,5 mm jack
Ostatné: minimalizácia aplikácií, multitasking, prehliadač dokumentov, GPS, akcelerometer, DLNA
Batéria: Li-Ion 2 150 mAh

Celkové hodnotenie: 80%

Plusy
+ Veľkosť displeja
+ Cena
+ Nadstavba Emotion UI
+ Podpora MicroSD karty
+ Bezproblémový multitasking

Mínusy
– Absencia NFC
– Fólia na displeji náchylná na otlačky prstov

Vývoj ceny podľa Heureka.sk:

Graf ceny produktu Huawei G700 poskytuje server Heureka.sk

Výsledky benchmarkových testov:

Huawei Ascend G700 - AnTuTu 4.0.3Huawei Ascend G700 - AnTuTu 4.0.4x
Huawei Ascend G700 - CF BenchHuawei Ascend G700 - QuadrantHuawei Ascend G700 - NeNa 1Huawei Ascend G700 - NeNa 2
Huawei Ascend G700 - VellamoHuawei Ascend G700 - Vellamo 2
Zapožičal: Huawei

7 komentárov

  1. Spoločnosť Huawei pracuje na novej nadstavbe Emotion UI 2.0, ktorý môže prísť s aktualizáciou na android 4.3 pripadne na 4.4. Podľa dostupných informácii aktualizácia má prísť v priebehu Januára 2014 na Huawei P6, ale o iných zariadeniach zatiaľ nepadlo slovo. Pokiaľ príde aktualizácia pre tento model určite o tom napíšeme článok preto sledujte náš web 🙂