Domov Novinky Amazon pripravuje Prime Air

Amazon pripravuje Prime Air

Zdielať

drone_amazonPre Amazon boli posledné 3 dny veľmi náročné. V poslednom dni zľavového šialenstva v anglosaských oblastiach odštartovaných čiernym piatkom („Black Friday”) dokázal však CEO  spoločnosti, Jeff Bezos, aj tak vyvolať poriadný rozruch. V rámci televízneho programu “60 Minutes” uviedol, že Amazon testuje lietajúce drony, Amazon Prime Air, k doručeniu balíčkov.

Oktoptéra  nie je z najväčších, a tak dokáže pochopiteľne uniesť jen menšie balíčky, konkrétnejšie s maximálnou váhou niečo málo cez 2 kilogramy. Tomu ale odpovedá 86% balíčkov, ktoré Amazon expeduje. O značne viacej je limitujúca výdrž batérií, ktorá obmezuje dolet, ktorý teraz má okolo 10 míľ.

Nejedná sa tak o nič, čo by mohlo zmeniť spôsob doručovaní zásielok, ktorý je v USA závislý na stovke až tisícke kilometrov dlhých cestách veľkých nákladných automobilov. Aj napriek tomu vraj Amazon berie vývoj vážne. Nie je známe, s kým nový spôsob leteckej expedície zásielok vyvíja. Naviac komerčné využitie dronov musí byť v USA ešte preverené príslušnými leteckými úradmi.

amazon-prime-air-drone

Podobne sa zdá pomerné diskutabilné aj to, ako by bol podobný spôsob doručovania výhodný nákladovo. Možno sa nám ale ponúka pohľad na nový spôsob expedície tovaru, ktorý zo začiatku využije iba len „kapitáni priemysel” v najvyšších poschodiach mrakodrapov, ale postupne sa bude „vznášať na zem” pre doručovánie každodenných zásielok. Jeff Bezos budúcnosť dronov/poštárov zhrnul takto: „Pripravte sa, bude to fungovať, stane sa to a bude to veľká zábava.”

Podľa vyjadrení na stránkach Amazon sa očakáva rozhodnutie FAA (The Federal Aviation Administration) umožňujúci komerčné využitie dronov do roku 2015. V tejto dobe už chcú byť pripravený.

Zdroj: The Verge

Zdielať
Predchádzajúci článokDell chystá cenovo dostupné LCD s Ultra HD
Nasledujúci článokSpoločnosť HP predstavila 3 nové android tablety
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno