Domov Recenzie Recenzia: Honor 7

Recenzia: Honor 7

Zdielať

Honor je značka smartfónov, ktorá začala s predajom koncom minulého roka s modelom Honor 6. Tento rok prišiel nástupca – Honor 7, high-end smartfón, ktorý ponúka výbornú hardvérovú výbavu za pomerne dostupnú cenu. Prinášame jeho recenziu po dlhodobom testovaní.

Honor 7 01

Na prvý pohľad vyzerá telefón luxusne, unibody konštrukcia je z veľkej časti kovová, ani pri silnom pritlačení nepočuť vŕzganie či vôľu. Voči predchodcovi mierne narástla veľkosť uhlopriečky – z 5“ na 5,2“. Inovácia spočíva v dvoch pridaných funkciách – pribudlo špeciálne tlačidlo „Smart“, ktorému možno prideliť tri funkcie a podľa toho, koľkokrát používateľ stlačí tlačidlo, sa vykoná zvolená funkcia. Druhá pridaná funkcia je čítačka odtlačkov prstov na zadnej strane smartfónu pod fotoaparátom.

Honor 7 02

Smart tlačidlo možno nastaviť podľa ľubovôle, my sme však zvolili funkciu zhotovenia screenshotu pri dlhšom pridržaní, spustenie funkcie baterky pri dvojitom rýchlom stlačení či urobenie fotografie pri rýchlom stlačení. Čítačka odtlačkov prstov nie je novinka, smartfóny však používajú pre ňu rôzne umiestnenia. Huawei a väčšina čínskych výrobcov má snímač na zadnej strane pod foťákom, Apple a Samsung v domácom tlačidle „Home“ a Sony vo vypínači. Ďalšou vlastnosťou čítačky je tiež možnosť vysunutia lišty z hornej strany prejdením prsta cez čítačku.

Honor 7 Nastavenie tlacidla Smart 01Honor 7 Nastavenie tlacidla Smart 02Honor 7 Nastavenie tlacidla Smart 03

Kliknutím na obrázok zobrazíte plný náhľad

Ľavá strana obsahuje spomínané tlačidlo „Smart“ a šuplík na dva sloty – nanoSIM a microSD, avšak v prípade potreby možno využívať sloty pre dve nanoSIM karty. Na pravej sú ovládacie tlačidlá – dvojtlačidlo hlasitosti a vypínač. Na hornej strane je potom 3,5 mm audio jack konektor, mikrofón a infraport. Nabíjací konektor microUSB spolu s dvomi mriežkami sú na spodnej strane, avšak iba v jednej je reproduktor. Na zadnej strane je fotoaparát s duálnym LED bleskom a čítačkou odtlačkov prstov, vpredu sú senzory, reproduktor, fotoaparát a LED blesk.

Honor 7 03

O zobrazovanie sa stará 5,2“ IPS displej s Full HD rozlíšením, vďaka čomu dosahuje hustotu 423 ppi. Oceňujeme verné podanie farieb, minimum odleskov a veľmi dobré pozorovacie uhly. Automatická regulácia jasu funguje bezchybne, telefón umožňuje prispôsobenie farebného podania. Chválime ochranné sklíčko Corning Gorilla Glass 3, ktoré odoláva škrabancom a páčila sa nám zvýšená citlivosť displeja pri použití rukavíc, čo sme ocenili najmä počas zimných mesiacov.

Honor 7 04

Hardvérový základ tvorí osemjadrový procesor z dielne Huawei, model HiSilicon Kirin 935 (štyri jadrá sú taktované na 2,2 GHz, ďalšie štyri na 1,5 GHz). Dopĺňa ho grafika Mali-T628 MP6 a 3 GB RAM. Vnútorná pamäť má 16 GB, možno ju rozšíriť pamäťovými kartami microSD až do veľkosti 128 GB. Operačný systém Android 5.0.2 Lollipop je doplnený o nadstavbu Emotion UI (EMUI) od Huawei. Nadstavba vyzerá dobre, rýchlosť a plynulosť je výborná, pohyb v systéme je bez trhania.

Honor 7 05

Emotion UI sa výrazne odlišuje od bežného Androidu alebo od ostatných nadstavieb iných výrobcov. Všetky aplikácie, ktoré sú nainštalované v smartfóne, sa ukladajú na plochu. S pribúdajúcim množstvom aplikácii nám rastie následne aj počet plôch. Prehľadné zoradenie aplikácii je možné vďaka zložkám. Zoznam aplikácií tak, ako to poznáme z Androidu, tu nie je. Má to aj svoju výhodu – odinštalovanie aplikácie je jednoduché. Stačí potiahnuť ikonu smerom nahor a potvrdiť odinštaláciu.

Honor 7 06

Telefón obsahuje tri dotykové navigačné tlačidlá na displeji – Späť – Domov – Multitasking, ktoré však možno schovať. Stačí vojsť do nastavení, nájsť položku Inteligentná pomoc – Navigačný panel a zapnúť ju. Potom sa naľavo od tlačidla späť zobrazí tlačidlo na skrytie ovládacích prvkov. To sa hodí počas sledovania filmov a seriálov. Potiahnutím prsta zospodu smerom k obrazovke zobrazí dotykové tlačidlá. Šikovné a veľmi dobré.

Honor 7 07

V navigačnom paneli možno tiež nastaviť kombináciu navigačných tlačidiel. Stredné tlačidlo je pevne nastavené ako „Domov“, ľavé a predné však možno zameniť, alebo pridať štvrté tlačidlo „Otvoriť panel oznámení“. Táto položka príde vhod najmä pri väčších  telefónoch, ktoré sa ťažko ovládajú jednou rukou. Pri tomto modeli sme však túto funkciu nepotrebovali.

Honor 7 08

Výsuvná lišta je rozdelená do dvoch kategórii. Zatiaľ čo prvá slúži na upozornenia a notifikácie, druhá ponúka množstvo skratiek a nastavení, ktoré možno upravovať. Pri dlhšom podržaní skratky sa dostávame do jej nastavení. Oceňujeme možnosť nastavenia  upozornení, kde si možno zvoliť, že aplikácie nebudú môcť upozorňovať na notifikácie vo výsuvnej lište alebo priamo na displeji (v telefóne nazývané ako „drop zóna“).

Honor 7 09

S prehrávaním multimédií sme nemali žiadny problém. Plynulé prehrávanie videí vo vysokej kvalite alebo náročné hry telefón hravo zvládne. Operačná pamäť je dostatočne veľká na mnoho spustených aplikácii naraz. Vďaka kvalitnému a veľkému displeju je tak smartfón vhodný na multimediálne účely. S prehrávaním videí sme nemali žiadne problémy, na tento účel sme používali MX player.  Reprodukcia zvuku je skôr priemerná, avšak hlasná, môže za to jeden monofónny reproduktor na spodnej strane.

Honor 7 13

Zadný 20 MPx fotoaparát a duálny LED blesk spolu s automatickým zaostrovaním tvoria veľmi dobrý základ pre výborný fotoaparát. Výsledky fotografii sú veľmi dobré, s ich kvalitou sme boli spokojní. Rýchly čas uzávierky, živé farby a ostré snímky sú to, čo sa nám páči. Hoci je prostredie fotoaparátu jednoduché, nič mu nechýba a ponúka viacero režimov. Nahrávanie videa je možné maximálne vo Full HD, teda 1920×1080 pixelov pri 30 fps, hoci mnohí by iste ocenili aj podporu nahrávania 4K videa. Predný fotoaparát má 8 MPx, čo môže prísť vhod pre selfie a videohovory.

Honor 7 12

Smartfón podporuje najnovšie LTE (4G) siete do rýchlostí 300/50 Mbps. Výborná je tiež široká podpora LTE pásiem, vďaka čomu možno používať všetky pásma používané u nás. Počas dlhodobého používania sme aj na tomto telefóne testovali 4G sieť SWANu, ktorý zaujme so 100 GB mesačným trafficom. Oceňujeme prítomný NFC čip a možnosť pripojenia príslušenstva cez rozhranie USB OTG, ktoré je v modeli natívne podporované.

Honor 7 14

 Wi-Fi pripojenie je stabilné, bez výpadkov, podporuje štandard 802.11 b/g/n/ac. Prítomná je technológia Bluetooth 4.1 a dvojica navigačných technológii – GPS a GLONASS. Poteší prítomnosť NFC čipu, rýchla fixácia polohy, ale aj DLNA, ktorú ocenia majitelia SmartTV. Na FM rádio sa nezabudlo, hoci ponúka len základné nastavenia.

Honor 7 15

Batéria má kapacitu 3100 mAh, jej výdrž je veľmi dobrá. Pri bežnom používaní sme sa dostali na 1,5 – 2 dni, v prípade náročnejších činností vydržala celý deň. Pri malej aktivite však nie je problém dosiahnuť tri dni. Telefón upozorňuje aj na aplikácie, ktoré využívajú viac batérie ako očakávame a po ich vypnutí sa výdrž predĺži. Často sa však stalo, že informácie o upozorňovaní na jednotlivé aplikácie boli až príliš otravné.

Honor 7 16

Celkovo máme pocity z dlhodobého používania veľmi dobré. Telefón ponúka výborné farby na 5,2“ Full HD displeji aj výkonný procesor spolu s 3 GB RAM. K tomu odladený Android Lollipop spolu s nadstavbou, ktorá ponúka mnoho možností a prispôsobení, výborný fotoaparát, prijateľné rozmery a batériu s ktorou netreba nabíjať telefón každý deň. Azda jedinou nevýhodou je o niečo vyššia hmotnosť. Grafika voči minulému modelu ostala rovnaká – výsledok v hrách tak bude podobný a nárast veľmi nečakajte.

Honor 7 11

Oceňujeme bohatú konektivitu a cenu, ktorá je nastavená na prijateľnej úrovni okolo 350 eur. Honor 7 je dôkazom, že TOP model s bohatou výbavou nemusí stáť nutne 600-700 eur. Telefón odporúčame každému – je vhodný pre náročného používateľa, pre milovníkov fotografii a tiež aj tým, ktorí hľadajú cenovo dostupný telefón.


Parametre a špecifikácie:

Chipset: HiSilicon Kirin 935
Procesor: 64-bitový, osemjadrový, (4× 2,2 GHz + 4× 1,5 GHz)
Grafika: Mali-T628 MP6
Pamäť: 3 GB RAM + 16 GB ROM + microSD karta (do 128 GB)
Operačný systém: Android 5.0.2 Lollipop + nadstavba Emotion UI 3.1
Displej: 5,2“, IPS, 1920×1080 px., 423 ppi, Coring Gorilla Glass 3
Fotoaparát: zadný – 20 MPx, duálny LED blesk, autofókus, nahrávanie Full HD videí pri 30 fps; predný – 8 MPx, LED blesk
Rozmery: 143×72×9 mm
Hmotnosť: 157 gramov
Batéria: Li-Ion, 3100 mAh
Frekvencie: GSM 850 / 900 / 1800 MHz, UMTS 850 / 2100 MHz + LTE
LTE pásma: 700 / 800 / 850 / 900 / 1700 / 1800 / 1900 / 2100 / 2300 a 2600 MHz
Globálny prenos dát: GPRS, EDGE, UMTS, HSUPA
Lokálny prenos dát: Bluetooth 4.1, microUSB, Wi-Fi (802.11 a/b/g/n/ac)
Hudba: MP3 prehrávač, FM rádio, 3,5 mm jack
Formát SIM: 1× nanoSIM a 1× nanoSIM alebo 1× microSD karta
Ostatné: GPS, GLONASS, akcelerometer, informačná dióda, infraport, čítačka odtlačkov prstov

Hodnotenie: 95%

Plusy
+ Osemjadrový 64-bitový procesor
+ Kvalitný Full HD IPS displej
+ Odladená nadstavba OS
+ Elegantný dizajn telefónu
+ Čítačka odtlačkov prstov
+ Zaujímavá funkcia smart
+ Rozmery a hmotnosť
+ Výborný fotoaparát
+ Funkcie a výbava
+ Výdrž na batériu

Mínusy
– Vyššia hmotnosť
– Grafika ostala rovnaká
– Absencia 4K záznamu

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Honor 7 16GB poskytuje server Heureka.sk

Graf ceny produktu Honor 7 64GB poskytuje server Heureka.sk

Výsledky benchmarkových testov:

Honor 7 AnTuTu Benchmark 01Honor 7 AnTuTu Benchmark 02
Honor 7 AnTuTu Benchmark 03Honor 7 AnTuTu Benchmark 04
Honor 7 3D Mark 01Honor 7 3D Mark 02
Honor 7 3D Mark 03Honor 7 3D Mark 04
Honor 7 3D Mark 05Honor 7 3D Mark 06
Honor 7 3D Mark 07Honor 7 3D Mark 08
Honor 7 3D Mark 09Honor 7 3D Mark 10
Honor 7 Geekbench 01Honor 7 Geekbench 02
Honor 7 Geekbench 03Honor 7 Geekbench 04
Honor 7 Vellamo 01Honor 7 Vellamo 02
Honor 7 Vellamo 03Honor 7 Vellamo 04
Honor 7 CF Benchmark 01Honor 7 CF Benchmark 02

Zapožičal: Honor

Ďalšie odborné recenzie na smartfón Huawei Honor 7 nájdete na Recenzie.SME.sk

11 komentárov

  1. nemám čo vytknúť…prostredie je možné skvele prispôsobiť každému používateľovi ktorý má základné poznatky o OS Android a nadstavby EMUI 3.1

  2. Telefón za rozumnú cenu s výborným výkonom, v kovovom tele a kvalitným fotoaparátom. Celkom som spokojný a kľudne ho môžem odporúčiť.

  3. Mobil ma zaujal svojím designom a zaujímavou cenou vzhľadom na jeho parametre a spracovanie. Displej je nádherný a detailný,ostrý a hlavne s kvalitnou a hlbokou čiernou nie šedou ako u väčšine mobilov. Výkonná batéria 3100Ah pri bežnom využívaný vydrží v pohode 2 dni pri hraní hier,fb,gmail,sms a volaní 1 deň ale s tým,že večer má ešte nejakých 30% batérie.Fukcia rýchleho nabíjania za 1,5hod. je naplno nabitá batéria.Výkonný procesor a ramka, ktoré zvládajú aj graficky náročnejšie aplikácie bez najmenších problémov celkovo sú reakcie mobilu veľmi rýchle a presné. Bočné tlačidlo (Smart Key) dajú sa nastaviť rýchle voľby až na 3 rôzne úkony 1 stalečním , dvojstlačením a dlhším podržaním rôzne rýchle predvoľby. Kvalitné fotoaparáty či už zadný,ktorý je od SONY s dual bleskom alebo veľmi kvalitný predný fotoaparát s prisvetľujúcou diódou,ktorý robí veľmi pekné a kvalitné selfie fotky. Snímač odtlačkov prstov funguje veľmi dobre a rýchlo odblokovanie za pár milisekúnd treba ho len vedieť poriadne nastaviť. Reproduktor produkuje kvalitný zvuk bez skreslenia škoda,že nie nemá aj 2 reproduktor.Notifikačná dióda by mohla mať silnejšiu intenzitu svetla ale lepšie ako žiadna. Infaport v hornej časti pre diaľkové ovládaní rôznych zariadení od tv a dvd cez hifi stereo a iné zariadenia. Kvalita spracovania je veľmi kvalitná a zadný kryt je brúsený matný hliník čo zaručuje,že nebudete na zadnom kryte vidieť žiadne odtlačky prstov. Mobil má pevnú konštrukciu to znamená,že sa nedá vyberať batéria a pod. Sim karta spolu s pamäťovou kartou sa vkladá do bočného šuplíka,ktorý vysuniete pomocou spinky. Balenie mobilu obsahuje iba samotný mobil ale už s nalepenou ochrannou fóliou na displeji čo vám ušetrí nejakých pár € za fóliu,ktorú by ste ináč museli kúpiť ďalej balenie obsahuje usb kábel a sieťový adaptér na nabíjanie, škoda je že nie sú časťou balenia aj slúchadlá aj keď ja osobne ich nepoužívam nikdy niekomu môžu chýbať a musí si ich v prípade záujmu dokúpiť. Celkovo môžem zhodnotiť kúpu mobilu ako dobré rozhodnutie a vrelo ho odporúčam všetkým,ktorý chcú kvalitný mobil s dobrými parametrami,vysokou výbavou mobilu za bezkonkurečnú cenu.

  4. Největší mínus H7 je pouhých 16G paměti, ze kterých zbývá jen 8G a tím pádem je funkce dual SIM pro normálního usera nepoužitelná.
    Podle mě je nemožnost užití 2. SIMky současně s SD kartou hluboký marketingový omyl Huawei.
    Mobil nemá NFC funkci ! Tu má až verze s 64G paměti, která je ovšem v EU distribuci zatím nedostupná… Jinak spokojenost.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno