Domov Novinky O názve novej verzie Androidu možno rozhodne hlasovanie

O názve novej verzie Androidu možno rozhodne hlasovanie

Zdielať

Verzie mobilného operačného systému Android sú už od začiatku pomenované podľa sladkých maškŕt. Preto každý rok internetom kolujú dohady o tom, ako sa bude nová verzia volať, keďže to nikto nevie povedať presne. To sa ale tento rok môže zmeniť a o tom, po akej sladkosti bude Android pomenovaný tentokrát, možno rozhodnú používatelia.

Sundar Pichai diskusia 01

Keď výkonný riaditeľ Googlu, Sundar Pichai, navštívil univerzitu v indickom Dillí, bola s ním zorganizovaná diskusia, kde sa jeden zo študentov opýtal, prečo nebola niektorá z predchádzajúcich verzii Androidu pomenovaná po niektorom z indických dezertov, pričom niekoľko aj vymenoval.

Sundar Pichai diskusia 02

Po vlne smiechu Pichai prehlásil, že Google zvažuje vytvorenie on-line hlasovania, kde by sa mohlo rozhodnúť o tom, meno ktorej sladkosti bude Android niesť tentokrát a teda by sa to v prípade, že sa do tohto hlasovania zapojí väčšina Indov, mohlo stať realitou. V prípade, že si túto časť diskusie chcete vypočuť sami, preskočte vo videu na 47:11.

Na druhú otázku týkajúcu sa informačných technológii, týkajúcej sa jeho prvého mobilu, odvetil, že sa jednalo o Motorolu spred takmer dvoch desaťročí. K téme následne dodal: „Asi by som to nemal hovoriť, ale po dome sa mi teraz povaľuje 20 alebo 30 mobilov.“

Zdroj: NDTV

Zdielať
Predchádzajúci článokRecenzia: Honor 7
Nasledujúci článokRecenzia: Eurocom Sky X4