Domov Periférie Recenzia: Gigabyte Aire M93 ICE

Recenzia: Gigabyte Aire M93 ICE

Zdielať

Gigabyte Aire M93 01Hoci len nedávno predstavila taiwanská spoločnosť Gigabyte myš pre cestovateľov s označením Aire M93, už sme ju stihli otestovať. Medzi prednosti myšky patrí senzor, ktorý zvládne takmer akýkoľvek povrch. Myš používa dobíjaciu NiMH batériu (typ AA), ktorá má kapacitu 2100 mAh a je dodávaná priamo v balení. Vďaka prítomnosti microUSB portu je možné batériu dobiť bez nutnosti používať nabíjačku batérii a zároveň je možné počas procesu nabíjania s myšou pracovať.

Balenie obsahuje aj prepojovací microUSB-USB kábel, ktorým po pripojení do počítača možno batériu dobíjať. Povrch myšky má štýlový vzhľad a má matnú povrchovú úpravu. Zaujme aj výrazná modrá línia. Nám sa kombinácia týchto farieb páči. Myš je určená pre pravákov a akurát sadne do ruky. Rozmery 113×71×42 mm sú výborným kompromisom – myš nie je ani príliš malá, čo nemusí vyhovovať ľuďom s veľkými rukami a naopak nie je ani extrémne veľká, čo by prekážalo pri prenášaní.

Gigabyte Aire M93 03 Gigabyte Aire M93 04 Gigabyte Aire M93 05

Jej hmotnosť je len 90 gramov. Komunikuje pomocou bezdrôtového rozhrania v 2,4 GHz pásme s miniatúrnym prijímačom (nano receiverom), ktorý netreba pri prenášaní vyberať z notebooku. V prípade potreby sa však dá prijímač schovať do myšky a tak ju ľahko preniesť.

Gigabyte Aire M93 10 Gigabyte Aire M93 07Gigabyte Aire M93 06

M93 ponúka okrem klasických tlačidiel a štvorsmerového rolovacieho kolieska aj dve programovateľné tlačidlá, ktoré sú na ľavej strane. Ďalej je tu tlačidlo pre zapnutie „Free-Scrolling“ technológie, vďaka ktorej sa dá posúvať v prehliadači všetkými smermi práve pomocou stlačenia rolovacieho kolieska. Okrem toho je tu aj tlačidlo pre okamžité prepnutie DPI, pričom sa dá vybrať medzi rozlíšením 1200 a 2000 DPI.


Gigabyte Aire M93 08 Gigabyte Aire M93 09Gigabyte Aire M93 02

S cestovateľskou myšou Gigabyte Aire M93 ICE sa pracuje výborne. Je kompaktná a ľahko prenosná, má dodávanú nabíjateľnú batériu, ktorú možno nabíjať „za chodu“ a zároveň s ňou pracovať, zvláda rôzne povrchy a má dobrú cenu. Pre niektorých je možno nevýhoda to, že nie je tu možnosť nastaviť manuálne DPI – na výber je len medzi 1200 a 2000. Myš považujeme za veľmi dobrú voľbu a preto ju odporúčame.

Parametre a špecifikácie:

Rozmery: 113×71×42 mm
Hmotnosť: 90 gramov
Napájanie: 1× AA batéria
Rozhranie: bezdrôtové, USB nano receiver
Maximálny dosah: 10 metrov
Prevedenie: pre pravákov
Technológia: laser, ICE Technology
Počet programovateľných tlačidiel: 2 ks
Citlivosť: 1200/2000 DPI
Podpora: Windows, MAC OS X, Linux, Android

Hodnotenie: 95%

Plusy
+ Štýlový vzhľad
+ Kompaktné rozmery
+ Možnosti dobíjania
+ Dobrá cena

Mínusy
– Len dve voľby DPI

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Gigabyte Aire M93 ICE poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: Gigabyte

1 komentár

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno