Domov Novinky Titan-Z zlacňuje

Titan-Z zlacňuje

Zdielať

nVidia_Titan_ZPríchod GeForce GTX 900 Maxwel urobil riaden prievan v high-end grafických kariet. Karty v SLI zapojení majú vyšší výkon nez Titan Z a preto nVidia musela zareagovať znížením ceny. AMD pritom ešte nemá pripravenú patričnú odpoveď, lebo má na trhu stále staršiu generáciu kariet a novým GeForce koniec koncov nemôžu konkurovať ani staré, ktorých koniec NVIDIA ostatne sama oznámila, chápte 780GTX a 780GTX Ti. Čo to ale urobilo sa samotným trhom s grafickými kartami?

Ten pochopiteľne reagoval takmer okamžite, a to výraznými poklesmi cien ohrozených modelov kariet, avšak nie tak v prípade TITAN-Z. GeForce TITAN-Z poznáme ako dvojčipový kartu, ktorej cena bola neuveriteľná až 3000 USD a odvtedy sa nezmenila. Pri tejto cene si však môžeme kúpiť 4x 980GTX a ešte nám aj ostane. nVidia preto reaguje a znížila cenu na 1499 dolárov, teda na o 50%. Taktiež sa pripravuje príchod veľkého Maxwela, teda čip GM110.

Spoločnosť AMD reagovala tiež, a to znížením ceny svojich Radeon R9 295X2, čo sa však aspoň na našom trhu neprejavilo vo všetkých prípadoch. Firma už vydala tlačovú správu o svojich finančných výsledkoch za tretí kvartál a tiež výhľad na štvrtý. V ňom očakáva pokles tržieb o 13 percent v porovnaní s tretím kvartálom, pričom v minulom roku zaznamenala v poslednom kvartáli naopak 9% rast. AMD tak neočakáva zrovna úspešný záver roka a do toho pasuje aj správa, že očakávaných Radeon R9 390X sa máme dočkať až niekedy vo februári.

Zdroj: TechpowerUP