Domov Periférie Recenzia: Genius LuxePad A120

Recenzia: Genius LuxePad A120

Zdielať

Genius A120-2LuxePad A120 je klávesnica od firmy Genius, ktorá je určená primárne pre tablety, ale dá sa použiť aj so smartfóm. Podmienkou je Android verzie 4.0 a vyšší. K tabletu/smartfónu sa pripája pomocou microUSB konektora. Ako plus hodnotíme 10 multimediálnych kláves na ovládanie základných funkcií.

Aj keď je písanie na dnešných “obrých” displejoch už celkom pohodlné, tak vždy je čo zlepšovať a Genius LuxePad A120 ponúka pridanú hodnotu v podobe možného využitia ako kožený obal na tablet.

Spracovanie Genius LuxePad A120 hodnotíme celkom slušne vzhľadom na cenu. Vyhotovená je z plastu, ale nikde nič nevŕzga a prehýba sa len trochu pod vyšším tlakom. Zdvih kláves je veľmi pohodlný a na klávesnici sa píše celkom pohodlne. Chce to ale trochu zvyku keďže Genius LuxePad A120 je určený pre tablety veľkosti 7-8″, čo nepriaznivo ovplyvnilo veľkosť kláves.

Genius A120-3

Ďalším mínusom je na náš vkus až príliš žiariaca dióda, ktorá oznamuje režimy Caps lock, Num lock a Scroll lock. Za denného svetla sa dá odignorovať ale večer pri slabších svetelných podmienkach je dióda dosť otravná. Genius LuxePad A120 je slušná klávesnica k tabletu za priaznivú cenu, ktorá ponúka možnosť použiť ju ako puzdro k tabletu. Ak hľadáte niečo podobné tak Genius LuxePad A120 je vhodný kandidát.

Genius A120-1

Parametre a špecifikácie:

Rozhranie: microUSB
Rozmery: 226×130×7 mm
Hmotnosť: 300 gramov
Farba: čierna

Hodnotenie: 70%

Plusy
+ Klávesnica a zároveň aj púzdro
+ Príjemná zmena po písaní na displeji

Mínusy
– Príliš jasná dióda
– Malé klávesy

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

( nie je dostupný )

Zapožičal: Genius

2 komentárov

 1. Ahoj, chtěl bych koupit tuhle klávesnici bráchovi k Vánocům, má Google Nexus 7, vejde se do toho pouzdra v pohodě?

  Rozměry by měl mít tyto:
  Šířka 120 mm (12 cm)
  Výška 198,5 mm (19,85 cm)
  Hloubka 10,5 mm (1,05 cm)

  Díky za odpověď!

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno