Domov Periférie Recenzia: Genius GX Gaming Manticore

Recenzia: Genius GX Gaming Manticore

Zdielať

Manticore Gx Gaming 1Tentokrát k nám zavítala klávesnica Gx Gaming Manticore. GX Gaming je určená pre profesionálnejšie hranie a Genius pod touto značkou predáva taktiež myši a slúchadlá. GX Gaming Manticore predstavuje hernú drôtovú klávesnicu. Treba povedať, že sa jedná o aktívnu klávesnicu, nakoľko v sebe obsahuje čip pre zníženie input lagu.

Ten má kapacitu 32kB. V čase testovania bol dokonca prístupný aj nový firmware. Klávesnica vyniká špeciálnym podsvietením, pravdepodobne LED. Má plne programovateľné podsvietenie a je možné si vybrať až z 16 miliónov farieb. Farebne je možné rozlíšiť časť QWERTY, časť v okolí šipiek a numerickú časť. Čo nám vadilo, je to, že nebolo možné zvýrazniť klávesy WASD. Podsvietenie vieme regulovať v 4 úrovniach, vrátane vypnutého stavu. Ani najsilnejšie nie je nijako oslnivé a rušivé. Treba dodať, že je možné nastaviť i dýchanie (pulzovanie) a jej rýchlosť, klávesnica tak môže blikať.

 Manticore Gx Gaming 4

Oceňujeme prítomnosť dvoch plných USB portov. Klávesnica má totiž 2 USB porty aj na kábli. Pre funkčnosť stačí napojiť len jeden. Nesmieme zabudnúť na jednu pozitívnu vec – kábel je hrubý, a tak sa nemusíte báť, že ho zlomíte. Manticore je plne programovateľná klávesnica, a preto ju nie je problém naučiť makrám (konkrétne 24). Je tu 8 plne programovateľných makier, ktoré sa dajú uložiť až do 3 profilov a získame tak 24 unikátnych makier. Profily sa dajú jednoducho prepínať dolnými tlačidlami. My veľmi makrá do hier nepoužívame, lebo niektoré (online) hry ich môžu vyhodnotiť ako cheatovanie, čo je riziko banu (zablokovania). Iní používatelia ich však môžu oceniť, napríklad na hry typu Mortal Kombat. Makrá sa dajú učiť jednoducho cez Master Record Key, alebo priamo v priloženom softvéri. Klávesnica obsahuje aj anti-ghost funkciu, ktorú si Genius vykladá ako schopnosť stlačiť naraz až 20 unikátnych tlačidiel v rovnakej chvíli.

Gx Gaming 4

Do redakcie nám prišla ”Sample” verzia v anglickej verzii, avšak alza uvádza aj českú a slovenskú znakovú sadu. Bohužiaľ, klávesnici musíme vytknúť absolútne neprehľadný layout. Napríklad ESC sa nám často zamieňal za G3. Zvyknutie trvalo na iných klávesniciach o dosť kratšie. Klávesnica má byť presná, táto však nie je. Zdvih kláves je tak akurát a píše sa na nej príjemne. Je aj dostatočne jemná. Štýlové značenie kláves je skôr na škodu než ako reálny prínos. Ďalej musíme negatívne hodnotiť aj softvér. Ten dokonca neumožnuje vypnúť CAPS LOCK. Našťastie sa dá do jednotlivých profilov aspoň zablokovať klávesa Windows. To je podľa nás pre hernú klávesnicu absolútne neprípustné, veď Logitech to vie aj pri lacných modeloch. Šlušne povedané, softvér od Geniusu nevie skoro nič.

Gx Gaming 1

Hranie na klávesnici bolo skutočne dobré a input lag sme nepociťovali. Genius uvádza ako maximum 1 ms. Nemožnosť vypnúť CAPS LOCK sme síce pri hraní nepociťovali ako nutnosť, ale pri iných činnostiach a náhodnom zapnutí to bolo otravné. Občas došlo aj k náhodnému stlačeniu klávesy ENTER, ktorý je klasický dvojriadkový, čo oceňujeme. Klávesnica je z dolnej strany pogumovaná a preto sa nešmýkala, negatívom je ale jej nadmerná veľkosť. Uprednostnili by sme skôr kompaktnejšie klávesnice. Kábel má dostatočnú dĺžku – až 1,8 metra. Klávesnicu si môžete zdvihnúť do jednej vyššej polohy.

Manticore Gx Gaming 2

V krabici sa nachádza jednoduchý návod, CD s ovládačmi a samotnú klávesnicu. Celkovo klávesnicu hodnotíme kladne a kľudne odporúčame aj k profesionálnejšiemu hraniu. Za cenu okolo 50 eur ide o výbornú kúpu.

Parametre a špecifikácie:

Určenie: herný segment
Rozhranie: drôtová, USB
Výbava: makro klávesnica
Farba: čierna
Hmotnosť: 1003 gramov
Rozmery: 543×200×30 mm
Usporiadanie: klasické (dvojriadkový široký ENTER, úzky BACKSPACE, široký ľavý SHIFT, klasické urzorové šípky)

Hodnotenie: 80%

Plusy
+ Možnosť vybratia akejkoľvej farby
+ Klávesa nastavenia intenzity svetla
+ Jemné klávesy s dobrým zdvihom
+ Pulzovanie kláves
+ Kvalita prevedenia
+ Dizajn klávesnice
+ Tuningový vzhľad
+ Priaznivá cena

Mínusy
– Anglické rozloženie kláves
– Neprehľadný layout
– Málo možností softvéru
– Rozmery klávesnice

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Genius GX GAMING MANTICORE poskytuje server Heureka.sk

Zapozičal: Genius

1 komentár

  1. Mno nedá mi to 🙂 tahle klavesnice mi už do baráku nesmi :(( je strašna šitka nic víc!!!

    Občas při psani napiše vedelší klavesu , a nebo což je horší pokud použíje kombinaci klaves Ctrl esc nebo ctrl Tab tak se klavesnice totálně blokne pomuže až restart pc 🙁 nebo vytáhnout usb kabel od klavesnice a znova připojit 🙂

    což je u takového klavesncie humus a navíc za cenu 1509 kč bych čekal lepší kalvesnci !

    resp vydržel jsem sni 4 dny pak jsem vztaky přelomil na pul ! :))))))

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno