Domov Novinky BSA láka na odmeny z bonzovania

BSA láka na odmeny z bonzovania

Zdielať

BSA_LOGO_COLOR_HiRes_jpgThe Business Software Alliance (BSA), skupina reprezentujúca Adobe, Apple a Microsoft či Oracle, ponúka peniaze používateľom Facebooku za to, že ohlásia neoprávnene používanie softvéru. Všetky hlavné softvérové spoločnosti vidia pirátstvo ako masívny problém. Na rozdiel od hudobných vydavateľstviev má BSA tendeciu sústrediť sa na firmy, než na jednotlivcov.

To má za následok razie v rôznych spoločnostiach, ktorých počítače sú často zhabané na mieste v prípade. Niektorí opisovali tieto praktiky ako mafianské, ale BSA sa domnieva, že sú potrebné. BSA v súčasnej dobe spustila masívnu kampaň na Facebooku s možnosťou výrazných odmien, viď. nižšie.  Hoci sa zdá, že BSA ponúka dovolenku, nie je tomu tak, ponúka tučné odmeny. Zaujímavé sú časté “vyčíslené” ušlé zisky, ktoré najmä v prípade hudobných vydavateľstiev sa nezakladajú na pravde a sú len žmýkačom prachov od jedincov a sú mnohonásobne vyššie vyčíslené ako tie reálne tzv. “ušlé zisky”.

BSA-pirate

V poslednej dobe BSA zvyšovala tlak viac než je treba a robila okolo seba zbytočne veľké “haló”. Tentoraz žiadajú tipy od verejnosti o potenciálne porušujúcich spoločností. Odmena dosiahne 5000 dolárov za pokutu 15 000 dolárov, alebo 200 000 dolárov z pokuty 3 000 000 dolárov. Odmena môže byť až 1 000 000 dolárov a vy sa môžete stať prakticky milionárom na úkor druhých.

BSA odmeny

Zdroj : BSA , TorrentFreak

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno