Domov Periférie Recenzia: Genesis Xenon 200 RGB a Jaguar

Recenzia: Genesis Xenon 200 RGB a Jaguar

Zdielať

Otestovali sme dve myšky od poľskej spoločnosti Genesis, ktorá do roku 2011 predávala počítačové periférie pod označením Natec. Zatiaľ čo jedna myš je káblová s RGB podsvietením – Xenon 200 RGB, druhá ponúka malý nano prijímač a je vhodná skôr ako cenovo dostupná myš pre notebooky – Jaguar. Čo všetko prinášajú?

Xenon 200 k nám prišla v balení typickom pre Genesis – obal v čierno-červenej farbe. Na prednej strane je vyobrazený produkt a vzadu špecifikácie. Kvalita myši je na veľmi dobrej úrovni. Povrch tvorí prevažne čierny matný plast a sčasti guma, ktorá má zaručiť dobrú priľnavosť ruky. Myš používa optický snímač Avago 5050, ktorý poskytuje maximálne rozlíšenie 3000 DPI, polling rate je 1000 Hz. Hráč môže prepínať medzi štyrmi úrovňami citlivosti pomocou tlačidla DPI, ktoré je situované v strede pod kolieskom.

Povrch je príjemný na dotyk, napriek tomu, že ide o plast. Myš má celkovo k dispozícii 8 tlačidiel, bočné strany majú gumové gripy, ktoré zaistia spoľahlivé a pevné uchopenie a držanie myši. Kameňom úrazu oboch myšiek je žiaľ softvér. Je síce dostupný, ale obsahuje príliš málo možností na nastavenie, jednoduché prostredie, ktoré neponúka veľa možností personalizácie myšky. Cena je okolo 15 eur.

Druhý testovaný model je bezdrôtová myš s malým nano prijímačom, vhodná najmä pre používateľov notebooku. Používateľ môže počas prenášania nano prijímač nechať v USB porte, keďže vďaka malým rozmerom nezavadzia pri prenášaní. Komunikácia medzi myškou a prijímačom prebieha v 2,4 GHz pásme a dosah je najviac do 10 metrov. O napájanie sa starajú dve batérie AA, ktoré sme však v balení nenašli. Hoci výrobca garantuje niekoľkoročnú výdrž, nám sa s pomocou nabíjateľných batérii AA nepodarilo prekonať viac ako týždňovú výdrž.

Materiály, z ktorých je myš vyrobená, sú veľmi príjemné na dotyk a nespôsobujú ani teraz v lete nadmerné potenie rúk. Matné pogumovanie sa však dosť rýchlo „vyšúcha“. Myš má celkovo k dispozícii 7 tlačidiel, z čoho tri sú klasické (ľavé a pravé tlačidlo, plus stredné koliesko na hornej strane). Tlačidlo na bočnej strane slúži na zmenu citlivosti, na hornej strane je tlačidlo na aktiváciu, resp. deaktiváciu hyper rýchleho scrollovania. Za nevýhodu považujeme hlučné a klikajúce tlačidlá, cena myšky sa pohybuje okolo 25 eur.

Xenon a Januar sú dve myšky od jedného výrobcu, avšak svojimi funkciami sú odlišné. Zatiaľ čo Xenon ponúka káblové pripojenie, RGB podsvietenie a je zameraná aj na príležitostných hráčov, ktorí hľadajú najmä cenovo dostupnú hernú myš (s 3000 DPI), Jaguar je vďaka svojmu použitiu určená pre kancelárske účely a pre „notebookových“ používateľov. Obe myšky sú zaujímavé a práca s nimi je pohodlná. Zatiaľ čo Xenon sme používali v redakcii k stolovému redakčnému počítaču s 24“ Quad HD monitorom, Januar sme používali spolu s redakčným notebookom Eurocom Sky Monter 4.0 (14“ Full HD displej).Parametre a špecifikácie – porovnanie myší:

 

Parameter Genesis Xenon 200 RGB Genesis Jaguar
Rozmery 124×76×44 mm 120×74×41 mm
Hmotnosť 106 gramov 160 gramov
Rozhranie drôtové, 1,2m kábel s USB bezdrôtové, nano prijímač do USB portu
Prevedenie pre pravákov pre pravákov
Podsvietenie predvolené podsvietenie nemá podsvietenie
Technológia optický snímač optický snímač
Počet tlačidiel 8 6
Citlivosť max. 3000 dpi max. 1600 dpi
Podpora Windows, Mac, Linux Windows, Mac, Linux
Cena 15 eur 25 eur

 

Genesis Xenon 200 RGB

Hodnotenie: 80%

Plusy
+ 3000 DPI a 1000 Hz polling rate
+ Dizajn a kvalita prevedenia
+ Prijateľná hmotnosť a rozmery
+ Zaujímavé podsvietenie

Mínusy
– Veľké rozmery, vyššia hmotnosť
– Softvér nemá veľa možností

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Genesis Xenon 200 poskytuje server Heureka.sk

Genesis Jaguar

Hodnotenie: 70%

Plusy
+ Zaujímavý dizajn a spracovanie
+ Prijateľná cena, nano USB prijímač
+ Vhodný pre notebooky, ultrabooky

Mínusy
– Veľké rozmery, vysoká hmotnosť
– Horšia ergonómia, veľmi malé DPI
– Hlučné tlačidlá, absencia softvéru

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

( nie je k dispozícii )

Zapožičal: Genesis