Domov Recenzie Recenzia: Evolveo StrongPhone Q4

Recenzia: Evolveo StrongPhone Q4

Zdielať

Evolveo StrogPhone Q4Pokiaľ hľadáte smartfón, na ktorý by ste sa mohli spoľahnúť aj v náročných podmienkach, riešením sú pre vás smartfóny od spoločnosti Evolveo. Táto spoločnosť má vo svojej ponuke viacero odolných modelov. Smartfón, ktorý nám prišiel na testovanie sa určite môže zísť každému, kto sa pohybuje vo veľmi náročných terénoch.

Smartfón je dodávaný so slúchadlami, nabíjačkou, dátovým káblom, dokumentáciou a samozrejme spolu s batériou. Evolveo má rozmery 140×76×17 mm a hmotnosť 240 gramov. Má robustný vzhľad, takže netreba byť prekvapený pri otvorení krabice. Jeho ergonomicky tvarované telo je pogumované a má vystužený rám. Výzor smartfónu už na prvý pohľad ukazuje do akej kategórie je zaradený.

Evolveo StrogPhone Q4-2

V hornej hrane je tlačidlo napájania a taktiež krytka, pod ktorou je 3,5 mm jack a microUSB pre nabíjanie. Pri pohľade na pravú hranu tu nájdeme tlačidlá pre reguláciu hlasitosti, ktoré sú v hornej časti. Ľavá hrana ponúka taktiež dvojicu tlačidiel v hornej časti. Jedno tlačidlo je spúšť fotoaparátu a druhé tlačidlo je určené pre privolanie pomoci (SOS tlačidlo). Jedine na dolnej hrane sa nenachádza žiadny prvok.

Evolveo StrogPhone Q4-1

Zadná časť obsahuje v hornej časti 8 MPx fotoaparát a vedľa je LED blesk. Fotoaparát ponúka nahrávanie videí v HD rozlíšení (1280×720 pixelov pri 30 fps). Fotoaparát zachytáva celkom slušné fotografie a je možné aj zachytiť fotografie pomocou funkcie HDR, ktorá sa v novších smartfónoch už berie ako samozrejmosť. Pod fotoaparátom sa nachádza reproduktor, ktorý ponúka kvalitný a hlasný zvuk. V strednej časti je dvojica skrutiek, ktoré držia zadný kryt pevne na svojom mieste. V dolnej časti ja úchyt kde je možné pripnúť si na šnúrku.

Evolveo StrogPhone Q4-3

Predná časť obsahuje 4 palcový IPS displej s rozlíšením 854×480 pixelov. Displej je chránený odolným sklíčkom Gorilla Glass. Nad displejom je slúchadlo, ktoré je chránené mriežkou, potom je tu predný fotoaparát s rozlíšením 2 MPx. Taktiež je tu notifikačná dióda, senzor priblíženia a senzor jasu. Pod displejom sa nachádzajú päť tlačidiel. Trojica je dotykových (menu, domov, späť) a dvojica hardvérových tlačidiel (prijatie a ukončenie hovoru). Po zložení zadného krytu sa ukáže 2800 mAh batéria, ktorá je hrubšia ako tie, ktoré poznáme zo súčasných smartfónov. Nad batériou sú tri sloty – jeden pre microSD kartu a ďalšie dva sloty sú na klasickú SIM kartu. Sloty na SIM kartu sú netradične nad sebou a nie vedľa seba.

Evolveo StrogPhone Q4-6

Vo vnútri smartfónu je štvorjadrový procesor od spoločnosti MediaTek založený na architektúre ARM Cortex-A7. Procesor je taktovaný na 1,2 GHz a nájdeme tu grafiku PowerVR SGX 544MP. Evolveo obsahuje 1 GB RAM a vnútorná pamäť je 4 GB čo je dosť malo, ale ako sme už spomínali je možné pridať microSD kartu a tým zväčšiť vnútornú pamäť o ďalších 32 GB. Čo sa týka o možnosti pripojenia nájdeme tu Bluetooth 4.0, Wi-Fi (802.11 b/g/n).

Evolveo StrogPhone Q4-9

Evolveo ako operačný systém použil Android 4.2.1 bez akejkoľvek nadstavby čo prispieva  k rýchlemu chodu. V nastaveniach sme našli možnosti ako úsporný režim kde je možné si nastaviť kedy sa zapne tento režim a aké funkcie vypne. Nastavenie tlačidlá SOS kde je možné nastaviť päť čísiel na ktoré sa zašle správa v prípade keď stlačenia tlačidla na ľavej hrane smartfónu. Je možné taktiež nastaviť text, ktorý bude táto sprava obsahovať. Zaujímavosťou je aj to, že v nastaveniach sme nenašli možnosť aktualizácie operačného systému.

Evolveo StrogPhone Q4-4

Keďže ide o Dual SIM smartfón v nastaveniach sme našli aj možnosť nastavenia SIM. Taktiež je tu možnosť sledovania prenosu dát či už mobilných dát, alebo Wi-Fi. Pokiaľ ide o vnútonú pamäť tá je rozdelená na interný ukladací priestor (1,92 GB) a vnútornú pamäť (833 MB). Pozitívom je to, že je možné predvoliť kde sa aplikácie budú inštalovať. Evolveo ponúka špecifikáciu IP67. Ide o  vodeodolný smartfón, ktorý je možné ponoriť do vody s hĺbkou do 1 metra po dobu 30 minút. Taktiež je odolný pred nárazmi a vibráciami. Spoločnosť pridala ďalšie aplikácie ako je Kompas, FlashLight, Poznámky, Organizovanie úloh.

Evolveo StrogPhone Q4-8

Pri testovaní sme smartfón podrobili niekoľkým testom. Horná hrana kde sú 3,5 mm jack a microUSB je ukrytí pod krytkou, ktorá je vyrobená z kvalitnej gumy, ktorá veľmi dobré utesní konektory pred vodou. Evolveo použilo na hrany kvalitný plastový materiál, ktorý odolá nárazom pri páde na zem alebo na kameň. Aj napriek tomu, že smartfón má nejaké otvory všetko je dostatočne chránene pred vodou na čas, ktorý sme spomenuli vyššie. Vďaka tomu je možné pohodlne telefonovať aj v prípade, že nepriaznivého počasia. Pri otváraní zadného krytu je nutné dávať pozor pri uvoľnení skrutiek. Je síce znázornený smer otáčania skrutiek, ale pri pozornejšom pohľade je to znázornenie uzamknutia.

Parametre a špecifikácie:

Operačný systém: Android 4.2 Jelly Bean
Chipset: MediaTek
Procesor: štvorjadrový, 1,2 GHz, ARM Cortex-A7
Grafika: PowerVR SGX 544MP
Frekvencie: GSM 850/900/1800/1900 MHz, UMTS 900/2100 MHz
Rozmery: 140×76×17 mm
Hmotnosť: 240 gramov
Displej: 4 palcový, IPS, 854×480 pixelov, Gorilla Glass
Fotoaparát: 8 MPx, LED blesk, autofókus, nahrávanie HD videí (1280×720 pixelov, 30fps), tlačidlo spúšte, HDR
Predná kamera: 2 MPx
Pamäť: 1 GB RAM + 4 GB ROM + microSD karta (do 32 GB)
Globálny prenos dát: GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA, HSUPA
Lokálny prenos dát: Bluetooth 4.0, microUSB, Wi-Fi (802.11 b/g/n)
Hudba: MP3 prehrávač, FM rádio (s RDS), 3,5 mm jack
Ostatné: minimalizácia aplikácií, multitasking, prehliadač dokumentov, GPS, akcelerometer, indikačná dióda, SOS tlačidlo, IP67
Batéria: Li-Ion 2800 mAh

Hodnotenie: 90%

Plusy
+ Kvalitná odolná konštrukcia
+ Vyššia odolnosť IP67
+ Možnosť výberu inštalácie aplikácii
+ Tlačidlo SOS
+ Spúšť fotoaparátu
+ Kapacita batérie
+ Dobrá cena
+ Čistý Android
+ Hlasný reproduktor
+ SIM manažment
+ Slušný fotoaparát

Mínusy
– Hmotnosť
– Neprítomnosť OTA aktualizácie
– Malá vnútorná pamäť

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu EVOLVEO StrongPhone Q4 poskytuje server Heureka.sk

Výsledky benchmarktových testov:

Evolveo StrogPhone Q4-AnTuTu2Evolveo StrogPhone Q4-AnTuTu
Evolveo StrogPhone Q4-AnTuTu X-2Evolveo StrogPhone Q4-AnTuTu X
Evolveo StrogPhone Q4-CF BenchEvolveo StrogPhone Q4-QuadrantEvolveo StrogPhone Q4-NeNa
Evolveo StrogPhone Q4-NeNa2
Evolveo StrogPhone Q4-VellamoEvolveo StrogPhone Q4-Vellamo2
Zapožičal: Evolveo

Ďalšie odborné recenzie na mobil Evolveo StrongPhone Q4 nájdete na Recenzie.SME.sk

Zdielať
Predchádzajúci článokReklamy Apple strácajú čaro na americkom trhu
Nasledujúci článokUnikli parametre pripravovaných hodiniek od Googlu
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

7 komentárov

  1. Očividne ste mobil testovali málo a prehliadli pár detailov . Bol to môj prvý smartphone tak mi chvíľku trvalo zvyknúť sa na android ale aj keď som dal mobil skúsenému užívateľovi niektoré nadstavenia a funkcie akoby neexistovali . (zamknutie displeja počas hovoru, po odpojení od wifi sa nedalo nadstaviť automatické pripojenie do mobilného internetu, signál operátora som strácal oproti iným mobilom v kopcovitom teréne oveľa skôr a wifi je tiež poslabšie , aj napriek vypnutiu nadstavenia priblíženia po niekoľkonásobnom kliknutí na displej funkcia stále fungovala 🙂 a čo lepšie po priblížení sa zoom nie nie vrátiť späť do normálu … o telefóne hovorím v minulom čase nakoľko po namáhavých troch dňoch užívania prestalo riadne fungovať tlačidlo zrušenia hovoru a keď sme pri tomto tlačidle – ak som ho stlačil počas hovoru nedočkal som sa zrušenia hovoru ale uzamknutia telefónu a nemožnosti zrušiť hovor… po prvom páde bol displej kaput – asi smola … až na to že kolegovi v práci sa stalo to isté prvý deň používania … nie že by som hľadal iba nevýhody ale nemôžem nespomenúť konektor na pripojenie nabíjačky a slúchadiel …ak nemáte špeciálne predĺžený konektor univerzálna nabíjačka je vám na nič + zabudnite na vlastné obľúbené slúchadlá pokiaľ si nechcete orezávať gumu na konktore (na slćhadlách s doživotnou zárukou ako mám ja som proste nemal tú odvahu začať rezať) … čo by som ešte vyzdvihol ? v kalendári sa nedá nadstaviť poriadny tón na pripomienku (nokia bola pri pripomienkach proste neodbytná)tak som si stiahol aplikáciu ktorá pripomína ako potrebujem , automatický jas obrazovky je skorej výhodou aj keď na silnom slnku je lepšie nadstaviť si displej ručne , dlhá výdrž batérie je skôr otázna ale postačujúca ak pri sebe nosíte špeciálnu nabíjačku stále 🙂 fotoaparát – nečakal som veľa ale dúfal som vo viac – slabí jas – treba si ho pridať ak chcete mať normálnu fotku v mierne tmavom prostredí, medzi plusy by som asi konštrukciu nedával – asi tam malo byť viac gumy kedže pád mi mobil neprežil, cena je skôr na hranici únosnosti keď nie vyššia , ale tak : vodu prežil to bolo fajn , ostatné výhody a nevýhody sú tak ako píše autor článku … Kúpu modelu si preto veľmi dobre premyslite …

  2. Dobrý Den. pracujem, ako Zvárač a ako pri zváraní sa aj velmi brusi tak by som chcel radu aký typ mobylu by ste mi doporučili??? zaujal ma tento Evolveo StrongPhone Q4 znesie taku zátaž nerád by som ked si ho objednám aby skolaboval.Dalej aká je výdrž batérie a čí sa dá kupit aj na splátky? za rýchlu odpoved vopred Dakujem s pozdravom Vlasto

    • Smartfón testoval kolega, Evolveo má tieto modely do drsnejšieho prostredia, sú na outdoorové použitie, preto by mal obstáť. Výdrž batérie je individuálna podľa použitia, možnosti kúpenia telefónu na splátky je u každého predajcu iné.

    • nekupuj ani bohovi,to hned mášv nom prach a piliny,prestanš počuť a repráky su kaput,takto mm 255 eu v prdeli v šuflku,reklamacia neuznana a oprava 200eur

    • Ak ste sa doteraz nerozhodli o kúpe, doporučujem nekupovať. Som tiež zvárač a po mesiaci už bol v oprave. Reproduktor nie je chránený proti vniknutiu pilín a po 6.mesiacoch to neprežilo sklo.A to len jednoducho vo vrecku.

  3. Dobrý stroj,2x sa neplánovane okúpal,v kajaku ležal 3 hodiny zaliaty vodou,vypadol mi z vrecka a kotúlal sa vedľa mňa keď som zjazdoval na bicykli lesnú cestičku.Sklo sa poškriabalo ale funguje dalej.Je to môj druhý outdorový mobil a musím povedať že som spokojný.Prvý radšej neuvádzam značku/podobná stavebným strojom/stál za prd.Vrelo odporúčam.

  4. Jediná výhoda telefónu Evolveo StrongPhone Q4 je veľká výdrž batérie. Telefón veľmi často zamŕza a je nutné ho reštartovať. GPS navigácia má veľmi slabý signál. Fotoaparát je podpriemerný. Avšak medzi najväčší nedostatok telefónu je jeho konštrukcia reproduktoru, pretože je až neskutočne náchylný na kovové piliny. Silný magnet reproduktoru ich priam vyhľadáva a následne dôjde k jeho zničeniu. Uvedený telefón je z tohoto dôvodu nepoužiteľný na stavbe a v priestoroch kovovýroby. Aj ten najlacnejší telefón je voči pilinám odolnejší. Osobne si myslím, že to bola moja najhoršia voľba typu telefónu.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno