Domov Periférie Recenzia: E-blue Mazer-R II

Recenzia: E-blue Mazer-R II

Zdielať

Na trhu je veľa myší a každý výrobca sa snaží prísť s niečím novým a zaujať. E-blue je spoločnosť, ktorá bola založená v roku 1999 skupinou hráčov z japonskej Osaky a z Hongkongu. Mazer-R II je bezdrôtová myš navrhnutá pre pohodlné používanie a pre hráčov, pričom je určená najmä pre používateľov notebookov.

Myš je ladená do farebnej kombinácie v šedo-modrej farbe, ktorá je doplnená o sýte podsvietenie. Myš je vyrobená z pevných materiálov, pričom už na prvý pohľad pôsobí dostatočne pevným dojmom. Povrch je príjemný na dotyk, napriek tomu, že ide o plast. Po krátkom čase používania sa nám však podarilo myšku obiť, na hornej strane sa objavili aj ryhy od poškriabania a to aj pri opatrnom zaobchádzaní a prenášaní.

Páči sa nám príjemný povrch, čo má za následok veľmi dobré držanie aj pri mokrých či spotených rukách a to aj napriek tomu, že je povrch lesklý. Nevýhodou je však absencia softvéru na nastavenia, keďže výrobca neponúka univerzálny ovládač. Model má celkovo k dispozícii 6 tlačidiel, z čoho tri sú klasické (ľavé a pravé tlačidlo, plus stredné koliesko na hornej strane). Polling rate myšky je pevne daný – 250 Hz, citlivosť možno vybrať z možností 500/1000/1750/2500 DPI.

Páči sa nám automatické vypnutie myšky po 5 minútach neaktivity, čím sa šetrí batéria. Zospodu myšky je prepínač, ktorý má tri polohy. Zatiaľ čo v jednej polohe je vypnutý stav, druhá ponúka iba zapnutie myšky a tretia ponúka zapnutie myšky so zapnutým podsvietením. Toto riešenie považujeme za celkom šikovné 🙂 Prekvapila nás však prítomnosť optického senzora. Keďže výrobca myš zaraďuje medzi „herné myšky“ iste by sme čakali laserový senzor, polling rate 1000 Hz a aj vyššiu citlivosť (DPI).

Z tohto pohľadu si myslíme, že je to myš určená skôr na kancelárske práce a prípadne pre občasných hráčov a pre notebooky. Za nevýhodu považujeme podsvietenie myšky, ktoré nezhasne ani po vypnutí, či uspatí notebooku (a v prípade, ak nechceme aby podsvietenie svietilo celú noc, treba myš vytiahnuť z USB portu počítača). Situáciu však možno vyriešiť aj zapnutím myšky bez podsvietenia (druhá pozícia z troch na vypínači). Po piatich minútach sa myš vypne a nevybíja batériu notebooku.

Mazer-R II je myš, ktorá zaujme na prvý pohľad netradičným dizajnom. Za výhodu považujeme nielen veľmi dobrú ergonómiu, ale aj funkcie – citlivosť 2400 DPI je pre notebooky výborná, poteší 6 tlačidiel a podsvietenie. Nevýhodou je absencia softvéru ale aj neustále aktívne výrazné podsvietenie aj po vypnutí počítača. Cena je nastavená na cca 35 eur, pričom v tejto cenovej hladine je veľa modelov od konkurencie. Myšku sme používali spolu s redakčným notebookom Eurocom Sky Monter 4.0 (14“ Full HD displej). E-blue ponúka zaujímavo spracovanú kvalitnú myš, ktorú môžeme odporúčať.Parametre a špecifikácie:

Rozmery: 111×81×37 mm
Hmotnosť: 88 gramov
Rozhranie: bezdrôtové, nano prijímač do USB portu
Prevedenie: pre pravákov
Podsvietenie: modrá
Technológia: optické
Počet tlačidiel: 6 ks, Omron spínače
Citlivosť: 500/1000/1750/2500 DPI
Podpora: Windows, Mac OS X, Linux, Android

Hodnotenie: 90%

Plusy
+ Dizajn a kvalita prevedenia
+ Prijateľná hmotnosť a rozmery
+ Príjemné držanie v ruke
+ Zaujímavé podsvietenie
+ Automatické vypínanie

Mínusy
– Optický senzor, 250 Hz polling rate
– Aktívne podsvietenie po vypnutí
– Absencia softvéru na nastavenie

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu E-Blue Mazer-R II poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: E-blue