Domov Periférie Recenzia: TP-Link TL-WR810N

Recenzia: TP-Link TL-WR810N

Zdielať

Poznajú to predovšetkým cestovatelia. Na hoteloch býva Wi-Fi pripojenie za príplatok alebo je zlý signál a stáva sa, že je dostupný len kábel zo steny. Predovšetkým pre nich teda prišla spoločnosť TP-Link so zaujímavým riešením v podobe prenosného vreckového routeru, ktorý je možné využiť ako malý router či opakovač signálu.

V balení je okrem zariadenia redukcia do európskych zásuviek, plochý ethernet kábel o dĺžke jedného metra a niekoľko brožúrok pre rýchle zoznámenie so zariadením. Oceňujeme jednoduchú konfiguráciu, ktorú zvládne prakticky každý. Najprv je však nutné si ujasniť, v akom režime chceme, aby router pracoval. Na cestách bude totiž najčastejšie slúžiť ako malý router, ktorý káblové pripojenie premení do bezdrôtovej, avšak ani doma na neho nebude sadať prach.

Na pravej strane opakovača sú indikačné LED diódy, ktoré nerušia a po stranách je niekoľko samolepiek. Z vrchnej strany sa zasúva požadovaná koncovka do zásuvky. Mrzelo nás, že aj keď výrobca toto zariadenie cieli predovšetkým pre cestovateľov, nepribalili do balenia aj niektoré zahraničné typy koncoviek do elektrických zásuviek. Zo spodnej strany potom nechýba tlačidlo WPS/reset a dva LAN konektory, pričom v režime router funguje ľavý konektor aj ako WAN konektor (prívod internetu).

Zariadenie totiž podporuje aj ďalšie režimy, medzi ktoré patrí opakovač signálu, keď vďaka zariadeniu ľahko dokryjete zle pokrytú oblasť Wi-Fi v dome. Ďalej je možné nastaviť režim prístupového bodu, ktorý len z káblového pripojenia vytvorí bezdrôtový prístupový bod, avšak nespráva sa ako router a nevytvára tak ďalší Wireless LAN. Posledným režimom je station, ktorý funguje tým spôsobom, že prijíma Wi-Fi signál a premieňa ho na káblové pripojenie, vďaka ktorému tak pripojíte napríklad Playstation a televíziu káblom bez akéhokoľvek dokupovania drahých modulov pre bezdrôtové pripojenie k sieti.

Na základe nami požadovaného režimu si ho vyberieme na fyzickom prepínači, ktorý je na jednej zo strán samotného zariadenia a potom ho už pripojíme k elektrickej sieti. Zariadenie vytvorí sieť Wi-Fi, na ktorú sa pripojíme a do prehliadača zadáme adresu tplinkwifi.net, potom sa ihneď zobrazí potrebný a jednoduchý sprievodca nastavením daného módu pre správnu funkčnosť.

Oceňujeme, že sa výrobcovi podarilo všetky antény Wi-Fi s maximálnou teoretickou rýchlosťou až 300 Mbps integrovať do tela zariadenia. Ani táto skutočnosť však nemala vplyv na kvalitu signálu a s pokrytím bytu 3+1 v pomerne zarušenom panelovom dome, pričom sme počas testu nezaznamenali jediný problém. Rýchlosti týmto hodnotám zodpovedali a stabilita zariadenia bola na skvelej úrovni a to aj pri viacerých pripojených zariadení súčasne. Priamo tento konkrétny model sa už predáva aj v novšej verzii, ktorá ponúka aj vstavaný USB port, vďaka ktorému môžeme do vytvorený siete nazdieľať externý disk alebo ľahšie nabíjať treba telefón a to prúdom až 1A.Parametre a špecifikácie:

Rozmery: 85×75×28 mm
Bezdrôtové štandardy: Wi-Fi 802.11 b/g/n
Pásma: 2,4 GHz
Antény: interné
Rýchlosť prenosu Wi-Fi: 300 Mbps
Zabezpečenie: 128-bit WEP, WPA/WPA2, WPA-PSK, WPA2-PSK
Rozhranie: 1× RJ-45 (WAN, 100 Mbps), 1× RJ-45 (LAN, 100 Mbps) (1× USB 2.0)
Ďalšie funkcie: zdieľanie disku, nabíjanie, rýchly prepínač módov

Hodnotenie: 90%

Plusy
+ Stabilný dosah Wi-Fi siete
+ Rýchly prepínač viacerých režimov
+ Odnímateľná koncovka do zásuvky
+ Elegantný a kompaktný vzhľad
+ Nerušivé LED, zdieľanie disku
+ Prijateľne nastavená cena

Mínusy
– USB port nemajú všetky verzie
– Viac koncoviek nie je v balení

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu TP-LINK TL-WR810N poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: TP-Link

Recenzia bola aktualizovaná a presunutá na novší dátum publikácie.

TP-Link TL-WR810N

30,00 €
9

Celkové hodnotenie

9.0/10

Plusy

  • Stabilný dosah Wi-Fi siete
  • Rýchly prepínač viacerých režimov
  • Odnímateľná koncovka do zásuvky
  • Elegantný a kompaktný vzhľad
  • Nerušivé LED, zdieľanie disku
  • Prijateľne nastavená cena

Mínusy

  • USB port nemajú všetky verzie
  • Viac koncoviek nie je v balení
Zdielať
Predchádzajúci článokRecenzia: E-blue Mazer-R II
Nasledujúci článokSamsung predstavil nový Galaxy Note 8. Čo prináša?
Jsem 18letý student střední odborné školy, konkrétně oboru informační technologie. Baví mě počítače, Android zařízení a všelijaké gadgety, jelikož umí být bezvadnými pomocníky do života. Protože je i moje práce v oboru, jsou pro mě technologie koníčkem i denním chlebem.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno