Domov Audio Recenzia: Creative Woof 3

Recenzia: Creative Woof 3

Zdielať

Aj keď smartfóny ponúkajú vstavané reproduktory, tie v mnohých prípadoch nestačia. Preto sú potom do práce povolané externé reproduktory. Samozrejme, pre jednoduchšie prenášanie musia byť aj malé. Jeden takýto reproduktor predstavila spoločnosť Creative – volá sa Woof 3.

Creative Woof 3 01

Reproduktor prišiel v malej jednoduchej papierovo-plastovej krabičke, v ktorej okrem neho je iba dokumentáciu a 0,8 metra nabíjací kábel microUSB-USB. Adaptér do zásuvky, či 3,5 mm kábel tu nenájdeme. Samotný reproduktor je veľmi malý, ľahký a prenosný – veľkosťou a dizajnom sa podobá na malý pohárik. Šasi je zväčša z hliníka, ten je ale doplnený plastom. K dielenskému spracovaniu nemáme žiadne výhrady, maximálne iba fakt, že hliník je lesklý a ľahko zachytáva odtlačky prstov. Na prednej strane reproduktora nájdeme logo produktu, ktoré je veľmi zaujímavo vymyslené, nápis totiž vytvára akúsi tvár. Pod ním sú umiestnené tri mikrofónové dierky na telefonovanie.

Creative Woof 3 02

Ovládanie je porozhadzované po celom exteriéri. Navrchu je tlačidlo pre spárovanie cez Bluetooth a ukončenie hovoru, na pravej strane nájdeme tri tlačidlá, to v strede na pozastavenie alebo prehrávanie skladby a dve po jeho stranách na prepínanie skladieb, avšak po ich dlhšom podržaní je možné ovládať aj hlasitosť prehrávaného média. Na spodnej strane je spínač pre zapnutie a na zadnej strane sa nachádza 3,5 mm jack na prehrávanie hudby cez kábel, microUSB port na nabíjanie a microSD slot na pamäťovú kartu až do 32 GB.

Creative Woof 3 03

Možností prehrávania hudby je teda neúrekom. Nás ale mrzí, že na púšťanie hudby káblom je potrebné tento kábel zohnať samostatne. Samozrejme, Woof 3 ponúka aj možnosť prenášania hudby cez Bluetooth. V tomto prípade bolo spárovanie pomerne jednoduché, stačilo podržať tlačidlo na vrchu a pripojiť sa, počas čoho nám reproduktor oznamoval „Pairing mode, waiting for device to connect“ a teda sme vedeli, že už je čas pripojiť sa, keďže sa zapol mód spárovania. Po úspešnom spárovaní sa rozsvieti modrá LED dióda a zaznie znelka, inú znelku je možné počuť aj pri zapínaní reproduktora. Po pripojení káblom reproduktor dvakrát zapípa.

Creative Woof 3 04

Na vrchnej strane sa je 45 mm menič. Jeho reprodukcia zvuku je dostatočne verná, tóny akýchkoľvek výšok bolo zreteľne počuť a to platí aj o hlase spevákov či speváčok. Čo sa týka basov, tu sú výsledky o štipku horšie. Aj keď je basy po chytení reproduktora do ruky alebo dotknutí sa ho cítiť, nie je ich do takej istej miery počuť. To ale neznamená, že tento reproduktor neponúka kvalitný zvuk – práve naopak. Len jeho veľkosť zabraňuje tomu, aby boli basy prenikavé.

Creative Woof 3 06

S telefonovaním sme tiež nemali problémy, druhá strana počula nás aj my ju a ani jedna sa na nič nesťažovala. Náš test ale ukázal, že na dosiahnutie kvalitného zvuku z mikrofónu je potrebné byť pred ním a otočený k nemu. Akýkoľvek zvuk prichádzajúci zboku je už horší. Podporovaných formátov hudby cez microUSB je veľké množstvo – či už stratové MP3 alebo WMA, alebo bezstratové WAV, FLAC, či APE. Výdrž reproduktora je tiež na dobrej úrovni – reproduktor sme vybili za niečo vyše šesť hodín neustáleho prehrávania hudby. Výdrž šesť hodín uvádza aj výrobca.

Creative Woof 3 05

Celkovo sme s reproduktorom Creative Woof 3 spokojní. Ponúka pekný dizajn (aj keď budete musieť pre jeho zachovanie telo čistiť), kvalitný zvuk, či už pri počúvaní hudby, alebo pri telefonovaní, mnoho možností konektivity, pomerne priemernú výdrž, ktorá sa zhoduje z tvrdeniami výrobcu, ale hlavne, dosť dobrú cenu. Dať 35 až 40 eur totiž vôbec nie je veľa a preto sa tento reproduktor radí skôr k tým lacnejším. Celkovo ide o vhodnú voľbu pre používateľov, ktorý chcú lacný, malý a prenosný reproduktor s dobrou kvalitou zvuku.Parametre a špecifikácie:

Rozmery: 75×65×68mm
Hmotnosť: 237 gramov
Pripojenie: Bluetooth 2.1 + EDR, 3,5 mm audio jack, microSD, microUSB
Menič: 1× 45 mm
Výdrž batérie: 6 hodín
Ďalšie výhody: vstavaný mikrofón s možnosťou hands-free
Farebné prevedenia: červená, modrá, zlatá, strieborná

Hodnotenie: 90%

Plusy
+ Malé rozmery
+ Kvalitný dizajn
+ Široká konektivita
+ Rýchle pripojenie
+ Kvalitný zvuk
+ Výdrž 6 hodín
+ Vstavaný mikrofón

Mínusy
– Na hliníku sa zachytávajú odtlačky
– Trochu slabšie basy

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Creative WOOF3 poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: Creative