Domov Audio Recenzia: Creative Sound Blaster Blaze

Recenzia: Creative Sound Blaster Blaze

Zdielať

Nie všetci si môžu dovoliť drahé slúchadlá, napríklad tie, ktoré ponúka Creative vo svojej rade Sound BlasterX. A preto vznikli napríklad slúchadlá Creative Sound Blaster Blaze, ktoré sa snažia skombinovať kvalitný zvuk, komfort a nízku cenu.

Creative Sound Blaster Blaze 01

V balení nájdeme len to potrebné – slúchadlá, odnímateľný mikrofón a literatúru. To je asi daň za to, že slúchadlá sú zamerané hlavne na cenu. Čo ale ubral Creative na balení, to nahradil komfortom. Samozrejme, namiesto kože tu nájdeme lacnejšiu penu, ktorá vyzerá na prvý pohľad trochu lacno, ale táto pena je veľmi mäkká a pohodlná, či už na oboch náušníkoch, alebo na hlavovom moste. A trochu lacno vyzerá aj celkové spracovanie slúchadiel.

Creative Sound Blaster Blaze 02

Bežný plast, z ktorého sú vyrobené celé slúchadlá, totiž nie je dostatočne pevný a pri čo i len trochu neopatrnom zachádzaní by sa mohlo plastové telo poškodiť. Navyše, slúchadlá nie je možné poskladať, čo je nevýhodou pre tých, ktorí by radi so slúchadlami cestovali. Na vonkajšej časti náušníkov nájdeme len červené logo rady Sound Blaster a na spodnej časti ľavého náušníka aj odnímateľný mikrofón, ako je už dnes na slúchadlá štandardom. Ten sa pripája cez 3,5mm jack a je skonštruovaný tak, aby sa dal jednoducho polohovať.

Creative Sound Blaster Blaze 03

Kábel, ktorý vedie zo slúchadiel, je dlhý 2,5 metra, čo je podľa nás možno až príliš veľa, to je ale dobre, pretože sa aspoň nebude nikto sťažovať na to, že kábel nedosiahne tam, kam by mal. Na tomto kábli nájdeme aj ovládač, ktorý obsahuje prepínač mikrofónu a plastové koliesko na reguláciu hlasitosti. Na konci kábla nájdeme nie jeden, ale dva 3,5mm jacky. Pre používateľov stolných počítačov to síce možno výhoda, ale niektorí používatelia notebookov budú musieť zainvestovať do adaptéra, aj keď ten nie je veľmi drahý, a tí, ktorí chcú využiť slúchadlá pri počúvaní zo smartfónu či tabletu, budú mať jeden prebytočný kábel.

Creative Sound Blaster Blaze 04

Čo sa mikrofónu týka, ten ponúka dobrú kvalitu, porovnateľnú s inými headsetmi možno o desať až dvadsať eur drahšími. A samozrejme, pozreli sme sa aj na zvuk, predsa len ide o najdôležitejší faktor pri výbere slúchadiel. Ten je rozhodne kvalitný a patrí k jednému z bodov chvály týchto slúchadiel. Všetky frekvencie boli vyrovnané a zreteľné, a kvalitné sú rozhodne aj zvukové efekty počas hrania, avšak jedným malým problémom je, že reč je trochu nevýrazná. Je teda možné ľahko prepočuť komunikáciu počas hry. Dosť silné sú aj basy, nie sú ale ani príliš silné, ani príliš nevýrazné.

Creative Sound Blaster Blaze 05

Celkovo patria tieto slúchadlá k rozhodne dobrej voľbe, hlavne pri obmedzenom rozpočte. Je ich totiž možné zohnať za 30 eur, čo je na herný headset dosť dobrá cena. Samozrejme, je ju cítiť hlavne v kvalite konštrukcie slúchadiel, v použitých materiáloch a dizajne, to ale vynahrádza pohodlie a kvalitná zvuková reprodukcia. Creative by mal teda ešte trochu popracovať, ale k perfekcii sa pri tejto cenovke pomaly blíži.Parametre a špecifikácie:

Meniče: 2× 40mm
Frekvenčný rozsah: 20 – 20 000 Hz
Impedancia: 32 Ω
Citlivosť: 105dB/mW
Konektivita: 2x 3,5mm audio jack
Dĺžka kábla: 2,5 metra
Farebné prevedenia: čierna

Hodnotenie: 90%

Plusy
+ Komfortné náušníky a hlavový most
+ Odnímateľný mikrofón
+ Kvalitný zvukový prejav
+ Dlhý kábel
+ Super cena

Mínusy
– Nie veľmi pevné, neposkladateľné spracovanie
– Trochu lacnejšie materiály

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Creative Sound Blaster Blaze poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: Creative

Ďalšie odborné recenzie na slúchadlá Creative Sound Blaster Blaze nájdete na Recenzie.SME.sk

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno