Domov Audio Recenzia: Creative Nuno a Nuno Micro

Recenzia: Creative Nuno a Nuno Micro

Zdielať

Bezdrôtových reproduktorov je na trhu v súčasnosti veľa. Spoločnosť Creative sa však snaží zaujať modelmi s označením „Nuno“. Oba testované kúsky tomu zodpovedajú, povrch majú potiahnutý textilným povrchom. Čo všetko prinášajú?

Látkou sú potiahnuté oba modely prenosných reproduktorov – väčší Nuno aj maličký Nuno Micro. Ich spracovanie je na veľmi dobrej úrovni, sú ladené do šedej farby a sú zabalené v priehľadnom obale na plastovom podstavci, kde vynikne ich dizajn. Väčší model má rozmery 185×63×60 mm a hmotnosť 390 gramov, zatiaľ čo rozmery menšieho sú 75×63×60 mm s hmotnosťou 180 gramov. Ako vidno, rozdiel je teda v šírke, oba sú pritom rovnako vysoké a hlboké a pri prenášaní ich používateľ jednoducho schová do tašky.

Po prvom spustení zaznie zvučka, pre možnosť spárovania so zariadením jednoducho treba podržať tlačidlo play/pause a zariadenie sa prepne do vyhľadávacieho režimu. Ten sa okrem zvučky indikuje aj blikaním prednej diódy. Ak však používateľ pripája už predtým spárované zariadenie, stačí reproduktor iba zapnúť a ten sa so zariadením automaticky spojí. Následne už používateľ môže cez reproduktor prehrávať ľubovoľnú hudbu.

Páči sa nám spracovanie, no najmä potiahnutie látkou, ktorá je príjemná na dotyk. Na reguláciu sú tu prítomné tlačidlá, všetky sú na hornej strane. Zatiaľ čo väčší model ich má päť, menší model disponuje tromi. Všetky tlačidlá sú tiché, ľahko sa stláčajú a nezaznamenali sme počas ovládania žiadny problém. Zadná strana obsahuje 3,5 mm audio jack pre vstup zvuku, distribuovaného pomocou audio kábla, microUSB port slúžiaci na nabíjanie zariadenia a tiež posuvný vypínač, ktorým sa zariadenia zapína a vypína.

Po nedávnom teste podobne kompaktného a prenosného reproduktora Creative Muvo 2 sme očakávali aj pri väčšom modeli Creative Nuno veľmi dobrý zvuk, či ide o basy, stredy a celkovo vyrovnaný prednes. Žiaľ, Nuno nemá zďaleka tak dobrý zvuk. Hoci na prvý pohľad vyzerá veľmi dobre a má aj na dotyk príjemnú látku, to, čo nás pri reproduktoroch zaujíma najviac, je reprodukcia zvuku. Tá je však podpriemerná, basy chýbajú a stredy nie sú tiež najideálnejšie.

Iste, voči reproduktorom v smartfóne, či notebooku ide o posun k lepšiemu, ale stále to nie je to, čo by sme si predstavovali. Najmä, ak nám výrobca už pri podobnom modeli (Muvo 2) dokázal, že aj do kompaktného modelu dokáže dať skutočnú dávku kvality. Integrovaná batéria má kapacitu 1050 mAh a má vydržať 8 hodín, my sme namerali reálne päť hodín na jedno nabitie. Konkurent v podobe Muvo 2 teda nemá len lepší zvuk, ale aj výdrž na batériu.

Kvalita reprodukcie na menšom modeli Nuno Micro je však ešte o niečo horšia ako pri väčšom modeli Nuno. Nenáročného poslucháča môže model zaujať. Ak chcete malé, prenosné a kompaktné reproduktory, ktoré budú akýmsi doplnkom k PC a majú ponúknuť lepší zvuk ako integrované reproduktory v prenosných zariadeniach, môže byť voľba Nuno dobrá. Ak však chcete kvalitný zvuk, rozhodne odporúčame skôr nedávno testovaný Creative Muvo 2, ktorý nás priam prekvapil fantastickým zvukovým prejavom v rovnako malých kompaktných rozmeroch a pri zaujímavom dizajne.Parametre a špecifikácie – porovnanie reproduktorov:

Parameter Creative Nuno Creative Nuno Micro
Rozmery 185×63×60 mm 75×63×60 mm
Hmotnosť 390 gramov 180 gramov
Frekvenčný rozsah neudané neudané
Pripojenie Bluetooth, 3,5 mm jack Bluetooth, 3,5 mm jack
Výstupný výkon neudané neudané
Menič
Podporované profily A2DP, AVRCP, HFP A2DP, AVRCP, HFP
Batéria 1050 mAh 500 mAh
Farba šedá šedá
Cena 20 eur 20 eur

Creative Nuno

Hodnotenie: 80%

Plusy
+ Minimalistický látkový dizajn
+ Nízka hmotnosť zariadenia
+ Kompaktné rozmery
+ Zaujímavá cena (20 eur)

Mínusy
– Citeľne slabšie basy
– Nižšia vydrž batérie

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Creative Nuno poskytuje server Heureka.sk

Creative Nuno Micro

Hodnotenie: 80%

Plusy
+ Minimalistický látkový dizajn
+ Nízka hmotnosť zariadenia
+ Kompaktné rozmery
+ Zaujímavá cena (20 eur)

Mínusy
– Citeľne slabšie basy
– Nižšia vydrž batérie

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Creative Nuno Micro poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: Creative

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno