Domov Novinky Integrovaná grafika Intelu bude využívať technológiu od AMD

Integrovaná grafika Intelu bude využívať technológiu od AMD

Zdielať

Všetci vieme, že AMD APU má poznateľne vyšší výkon (hlavne v hrách) ako integrovaná grafika Intel, avšak mnohí určite nečakali, že Intel licencuje AMD technológiu.

Kyle Bennett 5. decembra oznámil prostredníctvom fóra hardforum, že Intel licencoval technológiu APU od AMD. Oficiálne sa k tomuto činu spoločnosť Intel ani AMD nepriznali a celú udalosť ani jedna strana zatiaľ nekomentovala.

Rozdiel spoznáme hlavne v lacnejších notebookoch a v kancelárskych stolných počítačoch, v ktorých sa častokrát nachádza iba integrovaná grafická karta. Vďaka tomuto kroku si budú môcť používatelia zahrať hry ako napr. Dota 2, League of Legends, Rocket League ale aj novšie tituly na lepších grafických nastaveniach. Zmena sa, samozrejme, netýka iba hráčov; ale aj ľudí pracujúcich s programami ktoré sú náročné na grafickú kartu.

V skratke to pre spoločnosť AMD znamená, že procesory s technológiou Zen nebudú mať nad procesormi od Intelu výhodu v integrovanej grafickej karte. AMD plánované licencovanie pravdepodobne zrealizovalo z dôvodu finančného neúspechu spoločnosti za posledných niekoľko rokov.

Zdroj: Extremetech