Domov Audio Recenzia: Creative Muvo 2

Recenzia: Creative Muvo 2

Zdielať

Bezdrôtový reproduktor Creative Muvo 2 môže byť dobrým spoločníkom na cesty vďaka zvýšenej vodeodolnosti (štandard IP66), pričom je aj dostatočne malý na to, aby sa zmestil do batohu.

creative-muvo-2-01

Malá krabica, v ktorej bol reproduktor, je zložená z dvoch častí. V balení je napájací kábel microUSB a návody. Reproduktor je dostupný v čiernej, červenej, bielej a modrej farbe za cenu okolo 65 eur. Jeho rozmery sú 190×59×37 mm, hmotnosť 320 gramov. Hoci je zariadenie z plastu, má na dotyk príjemný povrch. Pripojenia sú možné buď bezdrôtovo cez Bluetooth 4.0 alebo pomocou prepojovacieho audio kábla.

creative-muvo-2-02 creative-muvo-2-03 creative-muvo-2-04

Na hornej strane je šestica ovládacích tlačidiel: vypínač, Bluetooth, plus a mínus na reguláciu hlasitosti, pripojenie druhého reproduktora a play/pause. Na zadnej strane sa pod gumenou krytkou nachádza 3,5 mm audio jack a microUSB konektor, ktorým sa nabíja zariadenie, pričom nechýba ani slot na SD karty. Vo výbave je aj vstavaný mikrofón, reproduktor tak možno použiť aj ako hands-free.

creative-muvo-2-05 creative-muvo-2-06 creative-muvo-2-07

Bezdrôtové pripojenie cez Bluetooth je jednoduché. Stačí stlačiť tlačidlo „Bluetooth“ a počkať kým zaznie z reproduktora hláška „Paring on“. Vtedy je zariadenie v režime párovania, stačí tak na mobilnom zariadení zapnúť Bluetooth a vyhľadať reproduktor. Integrovaná 2200 mAh Li-Ion batéria vydrží podľa výrobcu prehrávať hudbu 10 hodín. My sme namerali výdrž na jedno nabitie okolo 8 hodín, na reproduktore sme však mali nastavenú maximálnu hlasitosť a reguláciu sme realizovali zo smartfónu, keďže reproduktor bol pripojený bezdrôtovo. Neskôr sme pripojili zariadenie pomocou audio káblu na počítač.

creative-muvo-2-08 creative-muvo-2-09 creative-muvo-2-10

Reprodukcia zvuku je výborná, priam až fascinujúca vzhľadom k malým rozmerom. Hudobný výkon nie je známy, zvuk je však dostatočne hlasný na ozvučenie veľkej izby či väčšej miestnosti. Frekvenčný rozsah ani odstup signálu od šumu nie je udávaný, podporované protokoly sú A2DP, AVRCP a HFP. Reproduktor má tiež aj zvukové upozornenia, niektoré nám prekážali. Po každom zapnutí sa ozýva „Powering on“, pri vypnutí počuť pípnutie. Zatiaľ čo pípnutie pri vypnutí je ešte v poriadku, oznámenie o zapnutí a hlásení o tom, že je reproduktor pripravený na spárovanie nám prekáža.

creative-muvo-2-11 creative-muvo-2-12

Prenosný reproduktor Creative Muvo 2 je zaujímavý produkt najmä vďaka vynikajúcej reprodukcii zvuku v kompaktnom šasi a zvýšenej odolnosti voči vode. Ide o jednoduchý a dizajnovo zaujímavý produkt, ktorý je malý, má kompaktné rozmery a ponúka stereo zvuk. V danej cenovej hladine je konkurencia veľká, každý produkt však ponúka niečo iné. Chýba síce podpora pre NFC, napriek tomu ho však rozhodne odporúčame.

Vďaka vynikajúcej reprodukcii zvuku, kompaktným rozmerom a najmä skvelej cene udeľuje redakcia DigitalPortal.sk produktu Creative Muvo 2 ocenenie Super cena

Super_cena


Parametre a špecifikácie:

Rozmery: 190×59×37 mm
Hmotnosť: 285 gramov
Frekvenčný rozsah: neudané
Pripojenie: Bluetooth, 3,5 mm audio jack, microUSB
Výstupný výkon: neudané
Menič:
Podporované profily: A2DP, AVRCP, HFP
Batéria: vstavaná Li-Ion, 2200 mAh, výdrž 8 hodín
Ďalšie výhody: vstavaný mikrofón s možnosťou hands-free, vodeodolnosť (IP66)
Farebné prevedenia: čierna, červená, biela a modrá

Hodnotenie: 95%

Plusy
+ Vodeodolnosť (IP66)
+ Dizajn reproduktora
+ Reprodukcia zvuku
+ Farebné varianty

Mínusy
– Zvukové upozornenia

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Creative Muvo 2 poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: Creative

Creative Muvo 2

65,00 €
9.5

Celkové hodnotenie

9.5/10

Plusy

  • Vodeodolnosť (IP66)
  • Dizajn reproduktora
  • Reprodukcia zvuku
  • Farebné varianty

Mínusy

  • Zvukové upozornenia

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno