Domov Audio Recenzia: Creative Muvo mini

Recenzia: Creative Muvo mini

Zdielať

Bezdrôtový reproduktor Creative Muvo mini môže byť dobrým spoločníkom na cesty vďaka vodeodolnosti (IP66), pričom je aj dostatočne malý na to, aby sa zmestil do batohu. Malá krabica, v ktorej bol reproduktor, je zložená z dvoch častí. V balení je napájací kábel microUSB a návody. Reproduktor je dostupný v čiernej, červenej, bielej a modrej farbe za cenu okolo 60 eur.

Creative Muvo mini 01

Testovali sme čiernu verziu, ktorá vyzerá skôr ako šedá. Rozmery reproduktora sú 190×59×37 mm a hmotnosť je 285 gramov. Hoci je zariadenie z plastu, má pogumovaný povrch, ktorý je príjemný na dotyk. Možnosti pripojenia sú možné buď bezdrôtovo cez Bluetooth 4.0 alebo pomocou prepojovacieho audio kábla, ktorý však v balení nie je.

Creative Muvo mini 02

Na hornej strane je štvorica ovládacích tlačidiel: vypínač, Bluetooth, plus a mínus na reguláciu hlasitosti. Na zadnej strane sa pod gumenou krytkou nachádza 3,5 mm audio jack a microUSB konektor, ktorým sa nabíja zariadenie. Vo výbave je aj vstavaný mikrofón, reproduktor tak možno použiť aj ako hands-free.

Creative Muvo mini 03

Bezdrôtové pripojenie cez Bluetooth je jednoduché. Stačí stlačiť tlačidlo „Bluetooth“ a počkať kým zaznie z reproduktora hláška „Paring on“. Vtedy je zariadenie v režime párovania, stačí tak na mobilnom zariadení zapnúť Bluetooth a vyhľadať reproduktor.

Creative Muvo mini 04

Jednoduchším a rýchlejším spôsobom je párovať zariadenie pomocou NFC. Nie je nič jednoduchšie ako priložiť smartfón na logo NFC na reproduktore kde sa nachádza a na smartfóne potvrdiť párovanie.

Creative Muvo mini 05

Integrovaná 2200 mAh Li-Ion batéria vydrží podľa výrobcu prehrávať hudbu 10 hodín. My sme namerali výdrž na jedno nabitie okolo 7 hodín, na reproduktore sme však mali nastavenú maximálnu hlasitosť a reguláciu sme realizovali zo smartfónu, reproduktor bol pripojený bezdrôtovo. Neskôr sme pripojili zariadenie pomocou audio káblu na počítač.

Creative Muvo mini 06

Reprodukcia zvuku je výborná, reproduktor má dva 1,3“ meniče a basovú ozvučnicu. Hudobný výkon nie je známy, zvuk je však dostatočne hlasný na ozvučenie veľkej izby či väčšej miestnosti. Frekvenčný rozsah ani odstup signálu od šumu nie je udávaný, podporované protokoly sú A2DP, AVRCP a HFP.

Creative Muvo mini 07

Reproduktor má zvukové upozornenia, niektoré nám prekážali. Po každom zapnutí sa ozýva „Powering on“, pri vypnutí počuť pípnutie. Zatiaľ čo pípnutie pri vypnutí je ešte v poriadku, oznámenie o zapnutí nám vadilo.

Creative Muvo mini 08

Okrem toho zariadenie hlási aj iné hlášky.  Je to stav vstavanej batérie, tá však našťastie nie je automatická, ale aktivuje sa na pokyn používateľa dvojitým stlačením tlačidla Bluetooth, všetky hlášky sú v angličtine.

Creative Muvo mini 09

Prenosný reproduktor Creative Muvo mini je zaujímavý produkt najmä vďaka zvýšenej odolnosti voči vode. Ide o jednoduchý a dizajnovo zaujímavý produkt, ktorý síce nie je najmenší, no stále má kompaktné rozmery a ponúka stereo zvuk. V cenovej hladine okolo 60 eur je konkurencia veľká, každý produkt však ponúka niečo iné. Podpora NFC a vodeodolnosť tak môže rozhodnúť v prospech Muvo mini.

Parametre a špecifikácie:

Rozmery: 190×59×37 mm
Hmotnosť: 285 gramov
Frekvenčný rozsah: neudané
Pripojenie: Bluetooth, 3,5 mm audio jack, microUSB
Výstupný výkon:  neudané
Menič: 2× 1,3“
Podporované profily: A2DP, AVRCP, HFP
Batéria: vstavaná Li-Ion, 2200 mAh, výdrž 7 hodín
Ďalšie výhody: vstavaný mikrofón s možnosťou hands-free, vodeodolnosť (IP66)
Farebné prevedenia: čierna, červená, biela a modrá

Hodnotenie: 90%

Plusy
+ Vodeodolnosť (IP66)
+ Dizajn reproduktora
+ Reprodukcia zvuku
+ Farebné varianty
+ Podpora NFC

Mínusy
– Zvukové upozornenia
– Chýba prepojovací audio kábel

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Creative MUVO mini poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: Creative

1 komentár

Comments are closed.