Domov Novinky Manta prináša smartfón bez tlačidiel

Manta prináša smartfón bez tlačidiel

Zdielať

Je to prvý smartfón, na ktorom sa nenachádza ani jedno tlačidlo a ovláda sa iba pomocou veľkého, 5,5“ displeja. Podľa výrobcu sa však absenciou hardvérových tlačidiel docielila ľahká ovládateľnosť aj pri veľkom displeji.

manta 7x 01

Celý telefón je prispôsobený na prácu pomocou jednej ruky a tomu zodpovedajú aj rôzne vychytávky, ako napríklad inteligentný okraj displeja. Po prejdení prstom sa odomkne telefón, prípade poslúži ako náhrada tlačidla domov. Navyše ponúka veľkú voľnosť vo využití a upravovaní funkcií, takže každý používateľ si smartfón prispôsobí podľa seba.

manta 7x 02

Špecifikácie sú na úrovni dnešných high-endov. Procesor Qualcomm Snapdragon 801, 2 GB RAM, 32 GB používateľskej pamäte a podpora sietí LTE je dnes už štandardom v najvyššej triede. Veľký 5,5 palcový displej s rozlíšením Full HD je chránený tvrdeným sklom s odolnosťou 9H. Na zadnej strane nájdeme 13 MPx fotoaparát s čipom Sony IMX214, ktorému bude v nepriaznivých svetelných podmienkach pomáhať duálny LED blesk.

manta 7x 03

Do unibody tela s hliníkovou zadnou strany a hrúbky 9,8 mm, čo nie je v dnešnej dobe najlepšia hodnota, sa zmestila batéria s kapacitou 4200 mAh, čo by malo zaručovať dlhú výdrž na jedno nabitie. Operačný systém Android 4.4 KitKat dopĺňa nadstavba MO7 UI. Inteligentný telefón vzhľadom na špecifikácie patrí do najvyššej triedy, čomu bude zodpovedať aj zatiaľ nešpecifikovaná cena.

Zdroj: gizmochina