Domov Audio Recenzia: Creative Inspire A550

Recenzia: Creative Inspire A550

Zdielať

Creative Inspire A550 01Repro v zostave 5.1 ponúkajú vo všeobecnosti priestorový zvuk, čo sa hodí najmä na sledovanie filmov, koncertov či hranie hier. Spoločnosť Creative nám poskytla na recenziu takúto zostavu s označením Inspire A550. Celá sada je ladená v čiernej farbe a dizajnovo nevybočuje z bežných štandardov.

Reprosústava sa skladá z piatich satelitných reproduktorov, subwooferu a ovládača. Subwoofer má zo zadnej strany reguláciu basov a má výkon 12 Wattov. Zvukový menič je umiestnený zo spodnej strany, zdvih nad podložkou zabezpečujú nožičky. Spoločne s reproduktormi je v balení tiež praktický káblový ovládač s ktorým možno meniť hlasitosť celej sústavy. Ovládač je vyrobený v čiernom prevedení, rovnako ako reproduktory so subwooferom.

Creative Inspire A550 04

Možno niektorí ocenia odkryté membrány, nám to však skôr prekážalo. Päť satelitov je rozdelených do centrálneho, dvoch predných a dvoch zadných reproduktorov. Každý z nich má výkon 5 Wattov a vstupný kábel do reproduktorov nemožno oddeliť od reproduktora. Preto sa stretávame s ich rôznymi dĺžkami.

Creative Inspire A550 05

Centrálny a predné reproduktory majú kratší, asi polmetrový kábel. Zadné reproduktory majú dlhší, asi dvojmetrový kábel. Napevno pripojené káble sú aj pri subwooferi. Ovládač, linkové káble vstupov signálu (3× 3,5 mm audio jack odlíšený v troch farbách), ako aj napájanie sú neodpojiteľné. Jediné konektory, ktoré tu nachádzame, sú na pripojenie piatich satelitov.

Creative Inspire A550 03

Hoci ide o 5.1 reprosústavu, dá sa použiť aj v režime 2.1, keď sú aktívne len dva predné satelity – pravý a ľavý spolu so subwooferom. Reprodukcia zvuku je dobrá, vhodná na bežné počúvanie pre menej náročných používateľov. V tomto režime však nie je využitý plný potenciál 5.1 zostavy.

Creative Inspire A550 07

Nie každý má však šesťkanálový zdroj signálu. Najmä pri hudbe v bežne rozšírenom formáte MP3 sa stretávame len s dvojkanálovým signálom. Existuje však  aj možnosť nastaviť v zvukovej karte výstup signálu 5.1. Hoci nejde o „pravý“ šesťkanálový zvuk, znie veľmi dobre, priestorovo a obohatí bežný dvojkanálový zvuk. V prípade skutočného zdroja signálu 5.1 je pre sledovanie filmov, či hranie hier táto zostava ako uliata.

Creative Inspire A550 08

Výhodou je tiež dostupná cena. Mať za cca 50 eur šesťkanálovú zostavu nie je zlé. Ale niekde sa predsa šetrilo. Zostava ponúka veľmi dobrý zvuk pri bežných podmienkach, pri vyšších hlasitostiach dosahujú reproduktory mierne skreslenie. Hoci nie sú reproduktory vhodné napr. k domácemu kinu, na filmy a hry k počítaču sú vhodné.

Parametre a špecifikácie:

Rozmery: satelity – 72×147×79 mm, subwoofer – 190×230×210 mm
Hmotnosť: centrálny a predné satelity – 254 gramov, zadné satelity – 275 gramov, subwoofer – 2140 gramov
Výkon: subwoofer 12 Wattov, satelity 5×5 Wattov
Konfigurácia: 5.1
Konektory: 3× 3,5 mm jack

Hodnotenie: 80%

Plusy
+ Dobrá cena
+ Ovládač na kábli
+ Výkon reproduktorov

Mínusy
– Skreslenie pri vyššej hlasitosti

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Creative Inspire A550 poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: Creative