Domov Novinky Windows 9 bude zrejme zadarmo pre používateľov osmičky

Windows 9 bude zrejme zadarmo pre používateľov osmičky

Zdielať

Windows 9 logoUž sme si viackrát spomenuli, že Windows 9 vyjde koncom septembra. Nejaké náznaky noviniek a leaky sme priniesli TU a TU. Ten deň konečne príde zajtra, kde bude predstavená nová verzia systému Windows. Hoci sa ešte nevie, ako sa nový systém bude volať, predpokladá sa Windows 9.

Niektoré novinky zhrnieme tu, ďalšie nájdete v starších článkoch. Čo ponúkne nový systém? Novú ponuku Štart, virtuálne plochy, možnosť práce s modernými aplikáciami v oknách, inštalácie moderných aplikácií na pamäťovú kartu, notifikačné centrum, inteligentné aplikácie známe z Windows Phone a rýchle aktualizácie.

Windows_9_nastavenia

Na internet sa teraz dostávajú prvé informácie o cene, ktoré v podstate potvrdzujú správy z tohtoročného júla – systém Windows 9 má byť zadarmo. Podľa slov prezidenta indonézskeho Microsoftu Andreasa Diantoro má táto ponuka platiť pre majiteľov Windows 8 a 8.1, koľko bude stáť upgrade zo starších verzií, neprezradil.

Windows_9_odinstalacia

Cestou lacného upgradu sa Microsoft vydal už pri prechode na Windows 8, tento systém sa však ani po aktualizácii na verziu 8.1 nestal tak obľúbeným ako predchádzajúce verzie Windows 7. Dodávame, že pri prechode z Windows 7 na 8, stál upgrade 29,99 eur.

Ponuka nového systému zadarmo pre majiteľov „osmičiek“ bude mať zrejme za cieľ tento systém z počítačov a tabletov úplne vykoreniť, orientácia na desktop má zase prilákať majiteľov starších systémov. Podľa najnovších informácií bude mať inštalácia Windows 9 v 64 bitovej verzii okolo 4 GB.

Zdroj: neowin