Domov Audio Recenzia: Creative Hitz WP380

Recenzia: Creative Hitz WP380

Zdielať

Creative Hitz WP380 01Spoločnosť Creative má veľa modelov slúchadiel vo svojom portfóliu. Hitz WP380 je jeden z nich. Je to bezdrôtový headset, ktorý kombinuje technológie Bluetooth a NFC. Pomocou NFC tak možno rýchlo a ľahko spárovať slúchadlá so zariadením, ktoré podporuje túto technológiu.  Mnoho smartfónov už obsahuje NFC, no túto funkciu možno nájsť aj v tabletoch. O bezdrôtový prenos sa potom stará Bluetooth vo verzii 3.0. Balenie okrem samotných slúchadiel obsahuje aj mäkké cestovné puzdro, ktoré je vhodné na prenášanie, nabíjací kábel miniUSB-USB, prepojovací 2,5-3,5 mm jack konektor a návod.

Hmotnosť slúchadiel je 150 gramov, majú prevažne plastové spracovanie. Sú tu matné aj lesklé plasty, ale aj imitácia hliníka. Výstuž mosta je však kovová. Napriek tomu, že konštrukcia nepôsobí robusne, sme nezaznamenali vŕzganie alebo nadmerné prehýbanie.

Creative Hitz WP380 02

Na pravom náušníku sa nachádza väčšina ovládacích prvkov – posun medzi skladbami, reguláciu hlasitosti a tiež tlačidlo na zdvihnutie prichádzajúceho hovoru, ktoré však slúži aj na vypnutie slúchadiel. NFC, notifikačná LED dióda a mikrofón sa nachádzajú tiež na pravom náušníku. Na ľavom je potom už iba microUSB konektor na nabíjanie a 2,5 mm audio jack.

Creative Hitz WP380 03

Slúchadlá podporujú kodeky aptX a AAC, ktoré zabezpečujú pohodlné bezdrôtové počúvanie hudby bez počuteľného oneskorenia. Je tu tiež technológia ClearSpeech Engine, ktorá aktívne potláča okolitý hluk pomocou pokročilých algoritmov. To sa dosahuje tak, že slúchadlá generujú inverzný zvuk a tým „vyrušia“ okolitý hluk. Výsledkom je tak reprodukcia zvuku s minimálnym hlukom.

Creative Hitz WP380 04

Reprodukciu zvuku zabezpečujú 34 milimetrové meniče. Ich prejav je veľmi dobrý vzhľadom k cene slúchadiel. Samozrejme nemožno ich porovnávať s 250 eurovými slúchadlami, ale vo svojej cenovej kategórii sú výborné. Zvuk je vyvážený, sú tak vhodné na mnohé štýly hudby, či už pôjde o Rap, R&B, Rock alebo Pop. So slúchadlami sa dá aj telefonovať, citlivosť mikrofónu je však nižšia, čo má za následok slabšiu hlasitosť.

Creative Hitz WP380 05

Výrobca udáva výdrž integrovanej batérie 12 hodín. Táto hodnota je dosiahnuteľná a podľa nášho testu aj reálna. V prípade, ak sa však vybije batéria, možno slúchadlá pripojiť dodávaným prepojovacím audio káblom. Nabíjanie prebieha cez pripojený miniUSB konektor.

Creative Hitz WP380 11

Ak hľadáte cenovo dostupné bezdrôtové slúchadlá, ktoré majú veľmi dobrý zvuk a stoja menej ako 100 eur, navyše ponúkajú možnosť spárovania aj cez NFC, sú slúchadlá Creative Hitz WP380 vhodným modelom. S reprodukciou zvuku sme vzhľadom na cenu viac než spokojní, škoda len menej citlivého mikrofónu.

Parametre a špecifikácie:

Meniče: 34 mm
Frekvenčný rozsah: 18 – 22 000 Hz
Impedancia: 32 Ω
Bezdrôtová komunikácia: Bluetooth 3.0, NFC
Konektivita: 2,5 mm audio jack, miniUSB
Dosah: 10 metrov
Hmotnosť: 150 gramov
Výdrž integrovanej batérie: 12 hodín, 430 mAh
Profily Bluetooth: A2DP,  AVRCP, HSP, HFP
Zvukové kodeky: aptX, AAC, mSBC, SBC, FastStream

Hodnotenie: 90%

Plusy
+ Reprodukcia zvuku
+ Dostupná cena
+ Bluetooth, NFC
+ Výdrž 12 hodín

Mínusy
– Nižšia citlivosť mikrofónu
– 2,5 mm jack na vstupe

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Creative WP-380 poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: Creative

Ďalšie odborné recenzie na slúchadlá Creative Hitz WP-380 nájdete na Recenzie.SME.sk

1 komentár

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno