Domov Novinky Niekoľko noviniek s Microsoftom

Niekoľko noviniek s Microsoftom

Zdielať

Microsoft_Office-DropboxZačneme takto netradične a tým podporou DropBoxu priamo v Office od Microsoftu. Microsoft sa v rámci stratégie Mobile First – Cloud First otvára ďalšiemu konkurentovi, tentokrát jeho služieb budú môcť využiť používatelia cloudového úložiska Dropbox a to aj napriek tomu, že v tejto oblasti Redmondský gigant sám podniká so službou známou ako OneDrive, predtým SkyDrive. Je očividné, že obe strany z toho budu prosperovať. 

Microsoft uvádza na svojich stránkach,že na serveroch Dropboxu sa nachádza 35 miliárd súborov Office, pričom kancelársky balík Microsoftu používa 1,2 miliardy ľudí na celej planéte. Teda každý piaty – šiesty. Tieto čísla dostanú logické prepojenie v budúcich verziách aplikácií Dropbox pre Android, iOS a neskôr Windows. Mobilné aplikácie Dropboxu budú vedieť natívne otvárať a editovať súbory Office (Word, Excel a PowerPoint), naopak z aplikácií Office bude možné otvárať súbory priamo z prepojeného Dropboxu. Samozrejmosťou je synchronizácia a zdieľanie nových alebo upravených súborov naprieč všetkými zariadeniami, integrácia tiež prebehne na weboch Dropbox a Office Online.

Microsoft OneDrive Office 365

Okrem toho Microsoft oznámil oficiálnu aplikáciu Dropboxu pre Windows a Windows Phone v priebehu budúceho roka. Je dokonca možné, že bude zabudované priamo v systéme Windows 10 aj pre ARM. Editácia súborov Office príde do aplikácií Dropbox pre Android a iOS v najbližších niekoľkých týždňoch, k prepojeniu na webe dôjde v prvej polovici budúceho roka.

nawzil_1_denim

Okrem toho sa vyskytli informácie, že Microsoft uvolní Windows 10 pre ARM pre všetky súčasné Windows Phone 8.1 zariadenia. Pravdupovediac, až sa to nezdá reálne, nakoľko hlavne zariadenia s 512MB RAM už nemusia mať dosť RAM voľnej. Informáciu priniesol Nawzil na Twitteri. Následne však informáciu stiahol, treba ju brať teda s rezervou. Ten stihol taktiež spomenúť, že aktualizácia DENIM nesiaca Windows Phone 8.1 Update 1 príde pre vlajkové lode ešte tento mesiac.

nawzil_2_denim

Na záver dodávame, že Microsoft dňom 31.10.2014 ukončuje oficiálny predaj Windows 7 a Windows 8. Podpora Windows 7 končí v januári 2015, ale predĺžená bude až do roku 2020. Ak máte teda záujem ešte o Windows 7, mali by ste si pohnúť.

Zdroj: MS, DropBox, Twitter Nawzil

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno