Domov Audio Recenzia: Creative Hitz MA200 & MA350

Recenzia: Creative Hitz MA200 & MA350

Zdielať

Creative-HITZ-MA350-2Spoločnosť Creative má viacero produktov vo svojej zbierke. My sami sme v našej redakcii mali mnoho výrobkov práve z dielne tejto spoločnosti. Teraz tu máme pre vás ďalšie produkty Hitz MA200 a Hitz MA350.Firmachcetýmito slúchadlami osloviť mladú generáciu, ktorá si potrpí na farbách.

Creative MA200

Spoločnosť tento výrobok ponúka v piatich farebných prevedeniach, konkrétne vo fialovom, ružovom, zelenom a dvoch druhoch červenej. K nám bolo dodané zelené prevedenie slúchadiel. V balení sme našli slúchadlá, ktoré boli zmotané v oblasti od mikrofónu po 3,5mm pozlátenú štvorpólovú zástrčku. Ďalej sme objavili ešte dva páry náhradných špuntov a jeden pár špuntov, ktoré sú na slúchadlách. K tomu všetkému bola pribalená veľmi stručná používateľská príručka. Veľkosti špuntov sú S, M a L.

Creative M200-3

Dizajnovo sa spoločnosti určite podarili. Vonkajšia strana slúchadiel je skosená, čo prispieva modernému vzhľadu. Slúchadlá, ako aj tlačidlá pre príjem hovorov, sú vyhotovené z lesklého materiálu. Kábel slúchadiel je guľatého prierezu a je pomerne dobre ohybný, 1,2 metra dlhý. Táto dĺžka je postačujúca na to, aby sme bezproblémovo smartfón dali až do vrecka. Kameňom úrazu môže byť práve zakončenie slúchadiel -tu sa zvyčajne kábel láme a preto je otázne, ako dlho vydržia.

Creative M200-4

Čo sa týka zvuku – každý počuje inak a preto sme si istí, že každý povie niečo iné.Rovnaká situácia totiž nastala aj v našej redakcii J. Nato, že sú to špuntové slúchadlá, majú kvalitný zvuk aj napriek tomu, že sú basy mierne ubraté, no skôr by sme ubrali na výškach. Počas niektorých piesní výšky pôsobili až príliš rušivo. Ako sme spomínali, k slúchadlám sú dodávané aj špunty, z ktorých si každý vyberie tú pravú veľkosť, ktorá mu bude vyhovovať. Ide o špunty, ktoré sú vyrobené zo silikónu.

Slúchadlá je možné použiť aj ako handsfree, keďže na slúchadlách je aj mikrofón a tlačidlo, ktoré poslúži ako na príjem hovoru, tak aj na pozastavenie a následné znovu spustenie prehrávanej piesne.

Parametre a špecifikácie:

Meniče: 8 mm neodýmový magnet
Frekvenčný rozsah:
8 – 22 000 Hz
Impedancia:
32 ohmov
Citlivosť (1 kHz):
102 dB/mW
Zástrčka:
3,5mm pozlátená štvorpólová
Hmotnosť:
13 gramov
Hlavná funkcia:
Ovládanie na káble
Všestranný mikrofón:
impedancia: < 2 200 ohmov
Hmotnosť:
13 gramov
Dĺžka káblu:
1,2 metra
Farba:
zelená/biela, purpurová/čierna, červená/čierna, červená/biela, ružová/biela

Hodnotenie: 80%

Plusy
+ Rôzne farby
+ Zvuk
+ Náhradné špunty
+ Dĺžka kábla

Mínusy
– Cena
– Privítali by sme viac ovládaní

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Creative MA200 poskytuje server Heureka.sk

Creative Hitz MA350

Creative Hitz MA350 podporuje zvukovú izoláciu, ale to závisí na dvoch faktoroch – montáž štupľa do uší a taktiež úroveň hlasitosti. Tieto slúchadlá do uší sú určenéna počúvanie hudby, filmov a tiež na hlasové hovory pri pripojení na smartfóny alebo tablety. Creative Hitz MA350 podporujú ako Apple iOS,tak aj na Android zariadenia.

Creative-HITZ-MA350

Creative Hitz 350 majú podobný dizajn, eleganciu a jasné farby ako M200. Hitz MA350, ktoré sme dostali boli krvavočervenej farby zakončené  čiernymi slúchadlamido uší a čiernymi silikónovými špuntmi. Plochý dizajn kábla je veľmi dôležitý, lebo pomáha tomu, aby sa kábel slúchadiel nezamotal. Kábel je po celej dĺžke pogumovaný a kvalitne spracovaný. Tak ako aj slúchadlá MA200, aj Hitz MA350 ponúkajú tri páry špuntov vo veľkosti S, M, L. Slúchadlá Hitz MA350 sú na rozdiel od MA200 zakončené v tvare L a 3,5 mm audio-konektor je pozlátený.

Creative-HITZ-MA350-3

Mikrofón a ovládanie hlasitosti sú vyrobené z plastu a tak je tu prítomné zariadenie na posúvanie regulácie hlasitosti. Vyhradená klávesa pre hovory sa nachádza nad ovládaním hlasitosti. Slúchadlá prichádzajú v štyroch farebných variantoch – červená/čierna, modrá/čierna, zelená/biela a červená/biela. Creative vždy používa veľmi kvalitné neodýmové in-ear slúchadlá tak, aby mali lepší zvuk a aby sa líšil od tých lacnejších variantov. Väčšina slúchadiel s in-ear slúchadlami, určená pre smartfóny a tablety, používa 16 ohm impedanciu a teda neposkytujú takú kvalitu zvukového výstupu. Tieto slúchadlá ponúkajú  impedanciu 32 ohmov.

Creative-HITZ-MA350-2

MA350 sme radi využili pri sledovaní kvalitných HD filmov a videí na smartfóne alebo tablete. Hlas počas volania bol trochu nad priemerom. Creative Hitz MA350 je určený pre mladých profesionálov, ktorý chcú skvelo vyzerajúce slúchadlá s in-line mikrofónom a ovládaním hlasitosti.

Parametre a špecifikácie:

Frekvenčný rozsah: 6 – 23 000 Hz
Dĺžka káblu: 1,2 metra
Hlavné funkcie: ovládanie na káble, ovládanie hlasitosti
Hmotnosť: 11gramov
Veľkosť ovládača: 9mm neodymový magnet
Impedancia: 32 ohmov

Hodnotenie: 80%

Plusy
+ Rôzne farby
+ Zvuk
+ Náhradné špunty
+ Dĺžka kábla

Mínusy
– Cena

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Creative MA350 poskytuje server Heureka.sk

Ak porovnáme tieto slúchadlá – viac sa nám pozdávali Hitz MA350, ktoré majú lepšie ovládanie aj keď stále by sa dalo ovládanie vylepšiť. Zvuk je podľa nás lepší a plusom je aj plochý kábel. Škoda je len ceny, ktorá je dosť vysoká.

Zapožičal: Creative