Domov Novinky Lenovo kupuje Motorolu od spoločnosti Google

Lenovo kupuje Motorolu od spoločnosti Google

Zdielať

Lenovo a MotorolaGoogle a Lenovo dnes oznámili, že dosiahli dohodu o predaji Motorola Mobility. Čínsky elektronický gigant zaplatí približne 2,91 miliardy dolárov pre podnikanie so smartfónmi. 1,41 miliárd dolárov zaplatí pri uzatvorení obchodu v hotovosti a zostávajúcich 1,5 miliardy dolárov ako trojročnú zmenku.

Ako súčasť dohody, Google udrží väčšinu Motorola patentov masívneho portfólia, vrátane existujúcich aplikácií a zverejnené inovácie. Lenovo získa približne 2000 patentov popri značke Motorola Mobility a jej ochranné známky. Čínska spoločnosť dostane licenciu pre zvyšok portfólia spoločnosti Motorola, ktoré zostanú v Mountain View. Po získaní Motoroly za 12,5 miliárd dolárov v roku 2012, Google zvýšil profil spoločnosti v minulom roku so začatím predaja dvojice smartfónov Moto X a Moto G. Cez jeho úsilie však, Motorola Mobility pokračoval v stratách každý štvrťrok.

Akvizícia spoločnosti Motorola dá Lenovu možnosť vstúpiť na trh v Spojených štátoch (Motorola je v súčasnej dobe na treťom mieste medzi výrobcami smartfónov v Spojených štátoch). To tiež pomôže spoločnosti čeliť horšiemu predaju osobných počítačov tým, že rozšíri svoje zameranie na mobilné zariadenia. Okrem toho dohoda znamená získanie ďalšej legendárnej americkej značky pod značku Lenovo. V roku 2005 spoločnosť kúpila úctyhodnú divíziu ThinkPad od IBM. Transakcie medzi oboma spoločnosťami je predmetom schválenia regulačnými úradmi ako v Spojených štátoch tak aj v Číne.

Čo si myslite o tomto kroku spoločnosti Lenovo? Oplatilo sa spoločnosti Google predať Motorolu za takúto cenu?

Zdroj: GSMarena

1 komentár

  1. Keď Google predáva Motorolu, bude to znamenať koniec „NEXUSOV“? Alebo to našťastie s tým nesúvisí?

    Lenovo rastie, nie je zlé. Len aby nás raz Číňania neubili tými svojimi výrobkami. Potom má Čína vysoký export a to nepomáha našej domácej, ale ani Európskej ekonomike.