Domov Audio Recenzia: Corsair HS50

Recenzia: Corsair HS50

Zdielať

Aj keď drahé USB 7.1 Surround slúchadlá sú medzi hráčmi populárne, niektorí hľadajú lacnejšie riešenie. Napríklad také ako ponúka spoločnosť Corsair pod názvom HS50. Ide o slúchadlá určené na hranie, ktoré je možné použiť na mnohých zariadeniach a ktoré sa dajú veľmi jednoducho zbaliť a zobrať so sebou na cesty.

Dodané boli v typickom balení pre Corsair – v krabici v čierno-oranžovej farbe. V balení je okrem slúchadiel aj odnímateľný mikrofón. Slúchadlá sú zamerané na ergonómiu a komfort, čo sa prejavuje tiež pri celodennom počúvaní prostredníctvom nich. Počas celého dňa je nosenie veľmi pohodlné a slúchadlá netlačia. Konštrukčne sú spracované veľmi dobre a napriek tomu, že majú plastové telo, sú pevné.

Prenos signálu je realizovaný priamo po kábli, zakončený je klasickým 3,5 mm audio jackom. Nevýhodu však vidíme v spoločnom audio jacku, ocenili by sme v balení aj redukciu na dva jack konektory – samostatný pre mikrofón a slúchadlá. Náušníky sú polohovateľné s mäkkým polstrovaním pre pohodlné nosenie, na ušiach dobre držia, netlačia.

Na test slúchadiel sme používali pre tento účel najlepšiu možnú službu – Tidal HiFi v bezstratovej kvalite. Kvalita reprodukcie zvuku je dobrá, má však medzery. Zatiaľ čo stredy a výšky sú veľmi dobré, basy sú nevýrazné. To sa však dá upraviť ekvalizérom. Počas počúvania možno upravovať aj nastavenia zvuku v softvéri Corsair Utility Engine, ktorý ponúka množstvo profilov.

O kvalitu zvuku sa starajú 50 mm meniče s rozsahom 20 – 20000 Hz. Oceňujeme odnímateľný mikrofón, ktorý v prípade, ak ho používateľ nepotrebuje, môže jednoducho odpojiť a nebude mu zavadzať. Mikrofón však neponúka dobrú kvalitu a to aj napriek tomu, že filtruje okolitý ruch celkom dobre. Ďalšiu stránku nižšej triedy vidieť aj vo výbave – na rozdiel od drahších modelov neponúka RGB podsvietenie, chýba aj virtuálny 7.1 zvuk.

Celkovo slúchadlá považujeme ako stvorené na hranie hier. Ale keďže ich Corsair umiestnil do lacnejšej cenovej kategórie, na niečom sa to jednoducho odraziť muselo. Cenovka na hodnote okolo 60 eur síce na pohodlí neubrala vôbec a na zvuku len trochu, mikrofón je však katastrofou. Používatelia, ktorí majú radi podsvietenie, ho musia oželieť.Parametre a špecifikácie:

Meniče: 50 mm
Frekvenčný rozsah: 20 – 20 000 Hz
Impedancia: 32 Ω
Konektivita: 3,5 mm audio jack, USB
Hmotnosť: 318 gramov
Ďalšie výhody: pohodlné nosenie slúchadiel
Farebné prevedenia: čierna

Hodnotenie: 85%

Plusy
+ Ergonómia slúchadiel
+ Veľmi pohodlné nosenie
+ Odnímateľný mikrofón
+ Dodávaný softvér, cena

Mínusy
– Nekvalitný mikrofón
– Chýba podsvietenie
– Spoločný 3,5 mm jack

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Corsair CA-9011170-EU poskytuje server Heureka.sk

Graf ceny produktu Corsair CA-9011171-EU poskytuje server Heureka.sk

Graf ceny produktu Corsair CA-9011172-EU poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: Corsair

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno